Úvod > Aktuality > Čejkovické bylinkové slavnosti provoní první zářijovou neděli
Cejkovické bylinkové slavnosti provoní první zárijovou nedeli
"> Cejkovické bylinkové slavnosti provoní první zárijovou nedeli "> Sonnentor otevre své slunecní brány všem zájemcum o zhlédnutí procesu výroby cajového sácku od výkupu bylinek pres zpracování až po jejich balení "> Všudyprítomná vune máty, medunky, citronové trávy nebo kardamomu spolecne s tradicní Varmužovou cimbálovou muzikou dokreslí pohodovou prátelskou nedelní odpolední atmosféru
Gurmánská turistika

Čejkovické bylinkové slavnosti provoní první zářijovou neděli

  • Vydáno26. srpna 2019
První zářijovou neděli 1. září 2019 v 10:00 hodin zahájí společnost Sonnentor, známá také pod názvem Sluneční brána, v moderním areálu na kopci nad historickými Templářskými sklepy "Čejkovické bylinkové slavnosti". Sonnentor otevře své sluneční brány všem zájemcům o zhlédnutí procesu výroby čajového sáčku od výkupu bylinek přes zpracování až po jejich balení.

ČajSonnentor otevře své sluneční brány všem zájemcům o zhlédnutí procesu výroby čajového sáčku od výkupu bylinek přes zpracování až po jejich balení. V pořadí již 10. ročník Bylinných slavností se v neděli 1. září ponese ve znamení zdravé výžívy. Těšit se můžete na nesčetné ochutnávky nejrůznějších variací směsí čajů a koření, exkurze ve výrobě, bohatý doprovodný program a spousty úsměvů nejen slunečních zaměstnanců Sonnentoru.

Zatímco děti budou dovádět, rodiče mohou z deky na louce nebo přilehlé sluneční čajovny a kavárny přihlížet, odpočívat anebo se dozvědět od zaměstnanců společnosti o pěstitelských projektech Sonnentoru nejen v Čechách, ale po celém světě. Všudypřítomná vůně máty, meduňky, citronové trávy nebo kardamomu společně s tradiční Varmužovou cimbálovou muzikou dokreslí pohodovou nedělní odpolední atmosféru.

Součástí letošního pestrého programu bude také cyklus přednášek paní Margit Slimákové o zdravém stravování. Zvláště pro děti vystoupí Divadlo Víti Marčíka s pohádkou Tři zlaté vlasy děda Vševěda. Slovácké divadlo Uherské Hradiště si připravilo pohádkový muzikál Anička a bylinkové kouzlo.

Dospělé potěší Jan Grolich a Hana Butala, kteří zahrají improvizované divadelní scénky na témata zadaná přímo diváky. Vše vzniká tady a teď. Zábava zaručena. V 15:30 přijde na řadu "svědectví Johannese Gutmanna o začátcích Sonnentoru, o návratu ke kořenům,
o spolupráci s pěstiteli a farmáři a o myšlence, která je stále živá". Přijďte si poslechnout, jak to všechno začalo. V průběhu celého dne hraje Varmužova cimbálová muzika.

Vstupné na slavnosti je zdarma, od 11:00 máte možnost navštívit zdarma Templářské sklepy!

Bylinkový ráj Sonnentor v Čejkovicích

Bylinkový ráj Sonnentor v Čejkovicích

Už jste někdy navštívili místo, kde roste radost? Co takhle podniknout výlet do Čejkovic na Hodonínsku, kde sídlí firma Sonnentor?

Templářské sklepy Čejkovice – víno plné emocí a hrdosti

Templářské sklepy Čejkovice – víno plné emocí a hrdosti

Historické vinné sklepy templářských rytířů ze 13. století – nabízíme prohlídky spojené s degustací dle individuální domluvy. Historie firmy Templářské sklepy Čejkovice je spojena s příchodem tajemného řádu templářských rytířů.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura