Úvod > Co chcete dělat? > Bylinkový ráj Sonnentor v Čejkovicích
Bylinkový ráj Sonnentor v Čejkovicích
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Bylinkový ráj Sonnentor v Čejkovicích

Už jste někdy navštívili místo, kde roste radost? Co takhle podniknout výlet do Čejkovic na Hodonínsku, kde sídlí firma Sonnentor?
Firma Sonnentor sídlíci v Čejkovicích, se v České republice věnuje už bezmála 30 let zpracování biobylin a biokoření. Z těchto voňavých surovin prvotřídní kvality potom vyrábí lahodné biočaje. Od roku 2012 mohou fandové udržitelného podnikání, ekologického zemědělství a bylinek přijet do firmy na návštěvu.
 
Pro všechny zvídavé návštěvníky a návštěvnice je připravena zážitková exkurze. Během této exkurze získáte informace o historii firmy Sonnentor, o jejích hodnotách a filosofii. Bylinkoví průvodci vás také zavedou na místa, kde jsou bylinky a koření skladovány. Navštívíte oddělení zpracování bylin i samotnou výrobu oblíbených biočajů. Doporučujeme objednat se na exkurze předem. Volejte prosím ve všední dny v době od 08:00 do 15:00 hodin.
 
Odpočinout si můžete v krásném čajovém salonu a kavárně Čas na čaj. Zde můžete ochutnat nejen zdejší  čaje, ale i biokávu Single origin, kterou pro firmu pěstují farmáři v Nikaragui. V nabídce samozřejmě nechybí ani biolimonády Sonnentor a lahodné dezerty od místních cukrářek. Terasa kavárny sousedí s Bylinkovou zahradou sv. Hildegardy. Děti i rodiče na venkovním areálu jistě ocení houpací maxisíť, bosochodníček, pískoviště nebo volně přístupnou hru o voňavý bylinkový poklad. Krásnými výhledy do malebného kraje vinic se můžete pokochat z Vyhlídky na výsluní.
 
V útulné prodejně naleznete veškerý sortiment firmy Sonnentor, který čítá téměř 600 druhů produktů.
 

Nová ekologická hala s nahlédnutím do výroby

V nových budovách chce Sonnentor využít moderní technologie tak, aby vše, co se v nich odehrává, co nejméně zatížilo životní prostředí. Pro vytápění a chlazení, ohřev teplé vody i vzduchu při rekuperaci chce firma využít energii z hlubinných geotermálních vrtů. Samozřejmostí je pak jímání dešťové vody v podzemních nádržích a její využití ke splachování toalet či k zálivce kolem budovy. Fotovoltaické pole s hybridními střídači na střeše umožní ukládání energie v bateriích. Na tu mohou jezdit třeba elektromobily, které Sonnentor používá.

Součástí moderní ekologické stavby se stane turistický okruh, kde zájemci nahlédnou do tajů zpracování bylin a koření. První návštěvníci by se do nového bylinkového království v Čejkovicích mohli podívat v roce 2023.


Zážitkové exkurze ve výrobě čajů

Odhalte tajemství zrození nálevového sáčku čaje od pěstování bylin našimi biopěstiteli až po šálek čaje. Po zážitkové exkurzi si můžete vychutnat výborné čaje Sonnentor či kávu Single Origin v čajovém salonu s kavárnou Čas na čaj, strávit příjemné voňavé chvíle v zahradě Sv. Hildegardy nebo vyšplhat do oblak prostřednictvím Vyhlídky na výsluní s možností pořízení pamětní fotky z fotopointu. Budete mít také jedinečnou možnost vybrat si z kompletního sortimentu Sonnebtor produktů v podnikové prodejně.

Exkurze do výroby: přijďte přičichnout k výrobě biočajů a biokoření s naším slunečním průvodcem. Během zhruba 50minutové exkurze vás provedeme naší voňavou firmou. Uvidíte sklad bylin, zpracování a samotnou výrobu. Přiblížíme vám historii firmy, její hodnoty a během krátkého filmu nakouknete také k našim pěstitelům. Vhodné pro jednotlivce od 5 let, vstupné 70 Kč. Lístek zakoupíte online nebo na recepci Bylinkového ráje.

Exkurze do výroby s ochutnávkou: provedeme vás naší firmou. Poznáte její historii, hodnoty a nahlédnete přímo do skladů, zpracování bylin i do samotné výroby. Potom se přesunete do útulné kavárny, kde vám během cca 30 minut představíme 2 druhy čaje a 2 druhy koření. K nim dostanete také tipy na využití v kuchyni. Min. 10 osob, vstupné za každého účastníka: 150 Kč. Exkurzi objednejte předem na e-mailu exkurze@sonnentor.cz nebo telefonicky na 702 056 505.

Exkurze do výroby s návštěvou ekologické farmy: zjistěte víc o ekologickém zemědělství a výrobě biočajů a biokoření. Během 4 hodin vám představíme filozofii a hodnoty, na kterých naše firma již 30 let pevně stojí. Provedeme vás výrobní halou a ukážeme, jak vznikají biočaje a biokoření. Poté se přesuneme na ekologickou farmu ve Velkých Hostěrádkách, kde uvidíte, jak vypadá hospodaření v biorežimu po praktické stránce. Min. 10 osob, vstupné za každého účastníka: 500 Kč. Exkurzi objednejte předem na e-mailu exkurze@sonnentor.cz nebo telefonicky na 702 056 505.
9.7.
10.7.
Habánská cimbálka

Habánská cimbálka

Velké Bílovice, Jihomoravský kraj
27.6.
2.9.
Okoštujte u vinařa v Mutěnicích

Okoštujte u vinařa v Mutěnicích

Mutěnice, Jihomoravský kraj
19.8.
21.8.
Letní vinné Mutěnice 2022

Letní vinné Mutěnice 2022

Mutěnice, Jihomoravský kraj
21.4.
24.8.
Za vinařem do Velkých Bílovic 2022

Za vinařem do Velkých Bílovic 2022

Velké Bílovice, Jihomoravský kraj
Domek T. G. Masaryka v Čejkovicích

Domek T. G. Masaryka v Čejkovicích

Čejkovice, Jihomoravský kraj
Kostel sv. Kunhuty v Čejkovicích

Kostel sv. Kunhuty v Čejkovicích

Čejkovice, Jihomoravský kraj
Vinný lis v Čejkovicích

Vinný lis v Čejkovicích

Čejkovice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařství Škrobák v Čejkovicích

Vinařství Škrobák v Čejkovicích

Čejkovice, Jihomoravský kraj
Hotel Zámek Čejkovice

Hotel Zámek Čejkovice

Čejkovice, Jihomoravský kraj