Úvod > Aktuality > Ponocný přeje dobrou noc ve Znojmě již dvanáctou sezónu

Ponocný přeje dobrou noc ve Znojmě již dvanáctou sezónu

Vydáno 12. července 2019 Zážitky
Během letních měsíců můžete ve Znojmě opět potkat ponocného. V současnosti ponocný přispívá atraktivitě města, ale v minulosti měla nočního hlídače každá větší obec. Noční hlídač, pan Miroslav Kubák, je připomínkou dnes již zaniklého povolání a již dvanáctou sezónu nedílnou součástí letních večerů ve Znojmě.
Ponocný ve ZnojměPotkat ho je možné na trase Masarykovo náměstí (morový sloup), Mikulášská ulice, Mikulášské náměstí, ulice Přemyslovců, Václavské náměstí a Obroková ulice. Ponocný ohlašuje 21:00 a 22:00 hodinu vždy v pátek a v sobotu, a to od června do září.

Denně uslyší znojemští ponocného v době konání Hudebního festivalu Znojmo, od 11. do 28. července, a také od 21. do 25. srpna, tedy během festivalu Znojmo žije divadlem. Tehdy ponocného potkáte ve stejném nočním čase (21:00 a 22:00 hodin) před radnicí v ulici Obroková. V případě nepříznivého počasí ponocný nevychází.

V roli ponocného potkáte v ulicích Znojma muzikanta – trumpetistu Miroslava Kubáka. Před jedenácti lety se Znojmo nechalo inspirovat ve svém partnerském městě v Německu, v Torgau, a od té doby pan Kubák v renesančním kostýmu vítá místní i turisty. Obchází trasu v centru města, troubením na roh ohlašuje noční klid, a také mluví s turisty o historii Znojma nebo vinařství.
Ponocný ve Znojmě

Ponocný ve Znojmě

V sezoně zahlédnete ve večerních hodinách v ulicích města Znojma ponocného. Noční hlídač, pan Miroslav Kubák, je připomínkou dnes již zaniklého povolání a zároveň i nedílnou součástí letních večerů ve Znojmě.

Hudební festival Znojmo 2020

Hudební festival Znojmo 2020

Kvalitní hudební program, rozmanité, avšak kompaktní žánrové rozpětí, hvězdy hudebního nebe i začínající umělci – to vše pod taktovkou unikátní festivalové dramaturgie! Hudební festival Znojmo 2020.

Radniční věž ve Znojmě

Radniční věž ve Znojmě

Radniční věž ve Znojmě je považována za symbol tohoto města. Byla postavena v letech 1447 - 1448 stavitelem Mikulášem ze Sedlešovic. Její výška činí 79,5 m a z ochozu lze dohlédnout na město i okolí.

Další aktuality

28.2.
2020
Šošůvské jeskyně přes zimu nespí

Šošůvské jeskyně přes zimu nespí

Jižní Morava | Zážitky
23.2.
2020
Jak dobře znáte města, kde jezdí tramvaje?

Jak dobře znáte města, kde jezdí tramvaje?

Jižní Morava | Zážitky