Úvod > Aktuality > Ponocný přeje dobrou noc ve Znojmě již třináctou sezónu
Ponocný přeje dobrou noc ve Znojmě již třináctou sezónu
"> ">

Ponocný přeje dobrou noc ve Znojmě již třináctou sezónu

Vydáno 14. července 2020 Zážitky
Během letních měsíců můžete ve Znojmě opět potkat ponocného. V současnosti ponocný přispívá atraktivitě města, ale v minulosti měla nočního hlídače každá větší obec. Noční hlídač, pan Miroslav Kubák, je připomínkou dnes již zaniklého povolání a již dvanáctou sezónu nedílnou součástí letních večerů ve Znojmě.
Ponocný ve ZnojměPotkat ho je možné na trase Masarykovo náměstí (morový sloup), Mikulášská ulice, Mikulášské náměstí, ulice Přemyslovců, Václavské náměstí a Obroková ulice. Ponocný ohlašuje 21:00 a 22:00 hodinu vždy ve čtvrtek a  pátek, a to od červnece do srpna 2020, kdy se konají komentované večerní prohlídky městem s průvodcem zaměřená na pověsti a zajímavosti města Znojma. Součástí prohlídky je i návštěva radniční věže.

Denně uslyší znojemští ponocného v době konání Hudebního festivalu Znojmo, od 9. do 26. července. Tehdy ponocného potkáte ve stejném nočním čase (21:00 a 22:00 hodin) před radnicí v ulici Obroková. V případě nepříznivého počasí ponocný nevychází.

V roli ponocného potkáte v ulicích Znojma muzikanta – trumpetistu Miroslava Kubáka. Před třinácti lety se Znojmo nechalo inspirovat ve svém partnerském městě v Německu, v Torgau, a od té doby pan Kubák v renesančním kostýmu vítá místní i turisty. Obchází trasu v centru města, troubením na roh ohlašuje noční klid, a také mluví s turisty o historii Znojma nebo vinařství.
Večerní město v pověstech - noční prohlídky ve Znojmě

2.7.
28.8.
Večerní město v pověstech - noční prohlídky ve Znojmě

Komentovaná prohlídka s průvodcem zaměřená na pověsti a zajímavosti města Znojma. Součástí prohlídky je i návštěva radniční věže.

Ponocný ve Znojmě

Ponocný ve Znojmě

V sezoně zahlédnete ve večerních hodinách v ulicích města Znojma ponocného. Noční hlídač, pan Miroslav Kubák, je připomínkou dnes již zaniklého povolání a zároveň i nedílnou součástí letních večerů ve Znojmě.

Radniční věž ve Znojmě

Radniční věž ve Znojmě

Radniční věž ve Znojmě je považována za symbol tohoto města. Byla postavena v letech 1447 - 1448 stavitelem Mikulášem ze Sedlešovic. Její výška činí 79,5 m a z ochozu lze dohlédnout na město i okolí.

Další aktuality