!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Plzeň vás (za)baví i v listopadu
Plzeň vás (za)baví i v listopadu
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Plzeň vás (za)baví i v listopadu

  • Vydáno12. listopadu 2021
Venku začíná být lehce pošmourno. Kam se tedy v nepřívětivém podzimním počasí vypravit na výlet? Sbalte celou rodinu a přijeďte do Plzně! Těšit se můžete na spoustu turistických zajímavostí, které se postarají o celodenní program. A nebudeme vás lákat na tradiční turistické cíle – plzeňský výlet můžete okořenit řadou zajímavých akcí, jako je festival Blik Blik mini, Animánie nebo Plzeň Design Week.

Mini festival světla a umění Blik Blik

Blik Blik PlzeňOblíbený festival světla Blik Blik je tady! Od 16. do 17. listopadu si jej užijete sice v komornější verzi a dovětkem "mini", zato ale letos s 3D videomappingem, který bude v Plzní k vidění vůbec poprvé! Komornější verze klasického festivalu nabídne v prostorách DEPO2015 celkem 8 světelných a digitálních instalací spojených s workshopy a dalším doprovodným programem. V rámci instalace Laser Labyrinth se budou návštěvníci proplétat sítí laserových paprsků a o klasický videomapping se postará studio Multilab z Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara.
 

Plzeňské podzemí za svitu baterek

Podzemí za svitu baterekV Plzeňském historickém podzemí můžete od 17. do 20. listopadu vyzkoušet zážitkovou trasu rozšířenou o sklepní labyrint, kam se vydáte zcela potmě. Zbystřete smysly, seberte odvahu a objevujte tajemství podzemních chodeb. Není se však čeho bát, baterka do ruky a helma na hlavě vás nenechají na holičkách. Během prohlídky poodhalíte tajemství labyrintu chodeb, sklepů a studní, který byl pod městem Plzní budován od 14. století. Prohlídky začínají každý den v 17 hodin.
 

Festival Animánie

animánieFestival Animánie je největší mezinárodní soutěžní přehlídkou animované audiovizuální tvorby dětí a mládeže v České republice. Do soutěže, která proběhne v plzeňském Moving Station od 18. do 21. listopadu, se v letošním roce přihlásilo na 700 filmů z celého světa. Pro veřejnost bude připraven samozřejmě i bohatý program, ve kterém nebudou chybět projekce animovaných novinek, inspirativní setkání s úspěšnými tvůrci, workshopy, animátorské polepšovny či zajímavé počítačové hry. Letošní téma festivalu se ponese v duchu "Na cestě" a těšit se můžete na aktuální novinky jako Myši patří do nebe, Barevný sen a Princova cesta nebo lahůdky z filmových archivů – kultovní německý snímek Lola běží o život a legendární Cesta do pravěku Karla Zemana v restaurované verzi.
 

Legiovlak přijede do Plzně

legiovlakNa plzeňské nádraží opět dorazí unikátní replika legionářského vlaku z období let 1918-1920, kdy na Transsibiřské magistrále probíhaly válečné operace československých legií. V Plzni bude k vidění od 23. listopadu do 5. prosince 2021. Legiovlak, skládající se ze 14 zrekonstruovaných vagonů a představující vojenský ešalon, bude pro veřejnost zpřístupněn zdarma každý všední den od 8 do 16 hodin a o víkendu od 9 do 16 hodin.
 

Jak žít v malém prozradí Design Week

design weekV prvním prosincovém týdnu od 29. listopadu do 5. prosince 2021 se bývalá vozovna městských dopravních podniků, dnes kreativní zóna DEPO2015, promění v centrum designu a módy. Letošní Plzeň Design Week bude věnován možnostem kvalitního designu na minimálním prostoru s podtitulem „Jak žít v malém“. Předvede realizace malého bydlení, které vybudovali úplní amatéři a příznivci architektury a designu nebo profesionální architekti. Těšit se ale můžete i na úsporný interiérový design z IKEA i ověřené rady lektorů minimalizmu.


Procházka do plzeňských parků a lesíků

Lobezský parkVyražte načerpat síly do zeleně, čerstvý vzduch a vybarvená příroda vám udělají dobře po těle i na duši. Tak například Lobezský park vznikl v roce 1935 v prostoru bývalého pískovcového lomu, jehož okolí bylo po ukončení těžby zarostlé a zanedbané. Až do roku 2015 si park „pod Letnou“ žil tak trochu vlastním životem a spousta lidí o téhle oáze klidu ani nevěděla. Pak ale prošel celkovou obnovou, která si vysloužila několik architektonických cen. Povedlo se citlivě upravit zeleň a pořídit zajímavý, ale především hravý mobiliář, a to včetně kousků, které na jednom místě jen tak nenajdete. Nový Lobezský park láká k návštěvě nejen romantiky a sportovce, ale také rodiny s dětmi. V parku s několika jezírky, vodními prvky a celou řadou zábavných atrakcí, třeba prolézacím majákem, skluzavkami nebo trampolínami, najdeme i posilovací stroje a spoustu laviček.

parkMáte-li v oblibě zatopené lomy, rozhodně byste se měli vypravit k Košuteckému jezírku. Najdete ho nedaleko centra Plzně, ve stejnojmenné čtvrti Košutka, kam vám cesta tramvají bude trvat jen pár minut. Dalších několik minut urazíte cestou mezi paneláky, abyste se ocitli u krásného jezírka, které vzniklo zatopením pískovcového lomu.

K pěkné procházce láká také lesopark Lány se Sigmondovou naučnou stezkou.
Plzeň Design Week

29.11.
5.12.
Plzeň Design Week

Pohled na design zblízka. Taková je hlavní myšlenka Plzeň Design Weeku, festivalu, který je zaměřený na český design v různých podobách, i v těch nejběžnějších věcech. I letos se kromě prodejní přehlídky kvalitních designových produktů můžete těšit na pestrý doprovodný program.

Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

Úniková hra Zdrhni bábě! v rámci výstavy Tajuplný les

11.5.
19.12.
Úniková hra Zdrhni bábě! v rámci výstavy Tajuplný les

Součástí připravované expozice Tajuplný les se stane i jedinečná úniková hra, která je netradičně určena celé rodině – dětem i dospělým.

Výstava Blik Blik Tajuplný les v Plzni

11.5.
19.12.
Výstava Blik Blik Tajuplný les v Plzni

Máte někdy pocit, že v lese se toho ukrývá mnohem víc než jen to, co je vidět na první pohled? V DEPO2015 si to myslí také! A tak se pro vás a vaše děti rozhodli připravit něco nového, tajuplného a kouzelného.

Košutecké jezírko v Plzni

Košutecké jezírko v Plzni

Romantické přírodní jezírko nedaleko centra Plzně, vzniklo zatopením pískovcového lomu s travnatou pláží, ze které je pozvolný vstup do vody. Část břehů tvoří strmé skály.

Turistický okruh Plzní

Turistický okruh Plzní

V Plzni můžeme vyrazit na procházku na nový padesátikilometrový turistický okruh. Trasa pro pěší má turistům ukázat město jinak. Vybrat si můžeme z jedné dlouhé nebo 5ti kratších tras. Přestože okruh není nijak značen, projít si ho můžete s pomocí nového informačně-mapového průvodce.

Lobezský park v Plzni

Lobezský park v Plzni

Lobezský park vznikl v roce 1935 v prostoru bývalého pískovcového lomu, jehož okolí po ukončení těžby zarostlo a bylo zdevastováno. V roce 2018 park prošel celkovou obnovou podle projektu Tomáše Rákose. Kromě opravy cest byla citlivě upravena zeleň a byl doplněn také parkový mobiliář.

 Industriální stezka – Stopovačka v Plzni

11.5.
31.12.
Industriální stezka – Stopovačka v Plzni

Industriální stezka areálem DEPO2015 se proměnila na stopovací hru

Loutkový trojboj Muzea loutek v Plzni

1.7.
31.12.
Loutkový trojboj Muzea loutek v Plzni

Navštivte s dětmi Muzeum loutek v Plzni a další dvě výstavy loutek v pobočkách Západočeského muzea v Plzni a zažijte mnoho zážitků a nashromážděte si celou řadu medailí.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí ZOO je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný Dinopark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Vánoční trhy Plzeň – zrušeno

23.11.
23.12.
Vánoční trhy Plzeň – zrušeno

Každým rokem se na náměstí Republiky konají Adventní trhy. Letos, v roce 2021, budou trhy v termínu 23.11. – 23. 12. Náměstí obklopí vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků.

Další aktuality

28.11.
2021
Svátek světel rozzáří plzeňskou Starou synagogu

Svátek světel rozzáří plzeňskou Starou synagogu

Plzeňsko a Český les | Památky
22.11.
2021
Plzeň Design Week 2021 aneb Jak žít v malém?

Plzeň Design Week 2021 aneb Jak žít v malém?

Plzeňsko a Český les | Zážitky