Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Plzeň Design Week – design mezi řádky
Výstavy

Plzeň Design Week – design mezi řádky

Design mezi řádky. Taková je hlavní myšlenka Plzeň Design Weeku, festivalu, který je zaměřený na český design v různých podobách, i v těch nejběžnějších věcech. Přijďte i letos na prodejní přehlídku kvalitních designových produktů.
Tradiční předvánoční akce se bude konat o prvním prosincovém víkendu, kdy vám v DEPO2015 kromě pestrého tržiště prodejců z celých Čech pod hlavičkou MINT Market nabídnou také prodejní stánky Cechu nakladatelů pod značkou BOOKFEST a spoustu dalšího doprovodného programu, který se bude tentokrát točit kolem knih. Letošní ročník proběhne s podtitulem Design mezi řádky.

A pokud budete chtít do DEPO2015 přijít i s dětmi, můžete navštívit také od poloviny října otevřenou interaktivní výstavu o písmu Lovci znaků nebo se potkat s designovým Mikulášem.
 


Mint market

Plzeňský designový víkend proběhne 3. a 4. prosince 2022. Předvánoční MINT Market Plzeň se bude konat uvnitř ve vytápěné Autobusové hale v areálu DEPO2015. Představí se tu téměř šedesát českých, slovenských a ukrajinských designérů s pestrou nabídkou módních outfitů, šperků a kosmetiky a celý víkend bude navíc našlapaný skvělým doprovodným programem.


BookFest

Letošní PDW připravujeme ve spolupráci s Cechem nakladatelů, který do Plzně přiveze více než 25 stánků malých a ještě menších nakladatelství, která představí svoji originální produkci. Těšit se můžete na knihy, které jinde nekoupíte, neboť nejsou často k mání v běžných knihkupectvích i autory, které budete mít příležitost osobně potkat. Prodejní část doplní autorská čtení, výstavy i workshopy pro různé věkové skupiny.

Provozovatel

DEPO2015

Presslova 14
301 00 Plzeň
Email:
info@plzendesign.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://plzendesi...
WWW:
https://www.depo2...
GPS:
49,747803 13,380664
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Plzeň a okolí
Město:
Plzeň
Tipy na výlet:
Plzeň a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Epocha salonů – České salonní umění a mezinárodní výtvarná scéna (1870–1914)

Výstava představuje české salonní umění v jeho evropské dimenzi, jak to mezi léty 1870–1914 bývalo běžnou praxí na tehdejších salonech.
Plzeň 3, Plzeňský kraj

Výstava 180 let prazdroje v Pivovarském muzeu

Srdečně vás zveme na výstavu věnovanou 180. výročí našeho pivovaru do Pivovarského muzea v Plzni, které oslavuje úctyhodné jubileum touto unikátní výstavou.
Plzeň, Plzeňský kraj

Výstava Panelový boom a bytový šum v Plzni – Historie a vývoj plzeňských sídlišť mezi lety 1945–1989

Panelákový boom a bytový šum v Plzni / Historie a vývoj plzeňských sídlišť mezi lety 1945–1989.
Plzeň, Plzeňský kraj

Výstavní síň Masné krámy v Plzni

Budova masných krámů postavená v roce 1392 v gotickém slohu sloužila původnímu účelu až do poloviny 20. století. Nyní zde sídlí výstavní prostory Západočeské galerie v Plzni.
Plzeň, Plzeňský kraj

Mlýnská strouha – Plzeňské Benátky

Tomuto romantickému zákoutí starého města nedaleko centrálního náměstí Republiky se kdysi říkávalo plzeňské Benátky či plzeňská náplavka. Nyní okolí Mlýnské strouhy opět slouží jako oblíbené místo k procházkám a relaxaci.
Plzeň, Plzeňský kraj

Výstavní síň "13" v Plzni

Výstavní síň "13" spadá pod Západočeskou galerii v Plzni. Výstavní síň se nachází v Pražské ulici v goticko-renesančním domě v blízkosti Masných krámů. Slouží také jako ředitelství galerie.
Plzeň, Plzeňský kraj

Západočeská galerie v Plzni – výtvarné umění od gotiky po současnost

Západočeská galerie v Plzni patří k významným galerijním institucím. Její sbírky pokrývají období od 14. století po současnost a vedle jednotlivých špičkových děl obsahují kvalitní soubory umění 19. století, umění přelomu století a české moderny, zahrnující zvláště hodnotnou sbírku kubismu.
Plzeň, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Aberdeen Angus Steak House Plzeň

Nekuřácká restaurace Angus Steak House v Plzni se specializuje na steaky a jiné speciality z hovězího masa plemene Angus, které je převážně z vlastního ekologického chovu.
Plzeň, Plzeňský kraj

Hotel Wellness Gondola

Hotel Restaurace Wellness Gondola se nachází ve středu města Plzně, ale přitom v klidném prostředí. V Gondole najdete vše, co očekáváte od hotelu pro příjemný rodinný výlet, obchodní cestu, setkání s přáteli po letech, zkrátka pro všechny aktivity, které vyžadují kvalitní ubytovací servis a zázemí.
Plzeň, Plzeňský kraj

Restaurace U Salzmannů v Plzni

Zveme vás k návštěvě nejstarší plzeňské pivnice, jejíž historie sahá až do 17. století.
Plzeň, Plzeňský kraj

Šenk Na Parkánu

Plzeňská pivnice, šenk Na Parkánu, byla založena v roce 1966 a nese jméno podle svého umístění u plzeňských hradeb tzv. parkánů.
Plzeň, Plzeňský kraj