!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Plzeň Design Week: Jak žít v malém
Plzeň Design Week: Jak žít v malém
"> "> "> "> ">
29.11.
5.12.
+ Přidat foto
Výstavy

Plzeň Design Week: Jak žít v malém

  • 29. listopad 2021 – 5. prosinec 2021
Pohled na design zblízka. Taková je hlavní myšlenka Plzeň Design Weeku, festivalu, který je zaměřený na český design v různých podobách, i v těch nejběžnějších věcech. I letos se kromě prodejní přehlídky kvalitních designových produktů můžete těšit na pestrý doprovodný program.
Největší akci věnovanou designu na západě Čech zahájí v úterý 30. listopadu seminář Jak nebýt věcmi zavalen pod vedením plzeňské propagátorky a lektorky minimalizování Marcely Janské. Odstartuje tak téma úsporných řešení nejen v bydlení, ale i v životním přístupu obecně. Na první prosincový víkend tak zabydlí nádvoří DEPO2015 několik mini domečků, které si návštěvníci budou moci prohlédnout nebo se o nich dozvědět něco víc v rámci komentovaných prohlídek. Sobotní odpoledne navíc bude v přednáškovém sále Klempírna DEPO2015 vyhrazeno maratónu prezentací, které představí realizace malého bydlení, jež vybudovali úplní amatéři, nadšenci i profesionální architekti.

Pozvání do Plzně přijal architekt Vojtěch Valda, který na úvod představí různé možnosti malých domků a chat i své zkušenosti s jejich stavbou napříč kontinenty. Pokračovat bude povídání o projektu WHE&LHOUSE, který vznikl nedaleko Plzně pod rukama bratrů Spálenských, architekta a stavitele, s cílem pomáhat na svět maringotkám. O tom, jak se buduje svépomocí tiny house, pohovoří Daniel Soutner, který svůj Tajnej House vytváří s přítelkyní Dominikou Lenthárovou už více než rok. Mobile Hut jde naopak cestou profi přístupu, který přiblíží jeden z jeho architektů Jakub Vlček. Bydlet se dá i v kontejneru – o designových přestavbách, které vznikají pod značkou Blokki přijede z Vysočiny pohovořit spoluzakladatelka značky Zdena Zlatová. Markéta Polcarová z IKEA pak nabídne pohled na malé prostory očima interiérového designéra a o tom, jak se žije na pár metrech čtverečních v létě, v zimě bude mluvit Tomáš Zajíček, který stojí za projektem Lidé z maringotek.
 

Sobotní prezentace

Maratónem sobotních prezentací, které začínají každou celou hodinu od 11 do 18 hodin, provede posluchače architekt Petr Klíma. Ten si na závěr sobotního večera pozve také speciálního hosta, brněnskou umělkyni Kateřinu Šedou, aby představila svůj projekt Herzlich Willkommen! – sérii krmítek a ptačích budek vytvořených na základě rozhovorů se seniory přebývajícími v domově důchodců v Dolnorakouském Hainfeldu. Miniaturní kopie jejich domů byly na jaře 2021 nainstalovány v zahradě domova seniorů po dvou letech příprav a zůstanou zde jako nově vzniklá obec obklopující zmenšeninu hainfeldského kostela.
 

Herzlich Willkommen!

Fotografie a kresby z realizace projektu Herzlich Willkommen! si mohou zájemci prohlédnout v Kavárně DEPO2015 již od 16. listopadu. Další zajímavou expozicí v rámci Plzeň Design Weeku bude výstava Nový (z)boží!, která představí oceněné studentské práce přihlášené do soutěžního klání o Národní cenu za studentský design. Součástí výstavy bude také slavnostní večer s předáním cen v pátek 3. prosince. Od 19. listopadu bude ve studentském galerijním prostoru GAFA k vidění také speciální designová instalace „CULTUS – CACAS“? monogramisty TB zapůjčená ze soukromé sbírky manželů Dientsbierových.


Mint market

Plzeňský designový týden zakončí druhý adventní víkend 4. a 5. prosince 2021 výběrová Pop Up prodejní galerie západočeských designérů pod hlavičkou Plzeň Design a tržiště originálních českých značek MINT market. Areál DEPO2015 tak zaplní designová alternativa vánočních trhů. Program bude připraven i pro děti. Ty se mohou těšit na víkendové workshopy výroby minidomků, nedělní pohádkový příběh Sen v Sargasovém moři a také na nadílku designového Mikuláše. Pohodovou vánoční atmosféru doladí mini DEPO Street Food Market s nabídkou street foodových dobrot.


Zadarmo i se vstupenkou

Celý festival Plzeň Design Week se bude řídit platnými vládními nařízeními. Vstup na festival je zdarma s výjimkou úterního semináře Jak nebýt věcmi zavalen a nedělní pohádky Sen v Sargasovém moři. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji přes portál Goout a v případě volné kapacity také přímo na místě v DEPO2015.
 

Program

Výstavy
16.11. – 5.12. / rampa+truhlárna / Nový (z)boží!
16.11. – 5.12. / kavárna / Kateřina Šedá-Herzlich Willkommen!
19.11. – 5.12. / galerijní prostor studentů GAFA / TB – "CULTUS – CACAS"?                       
 
Akce
  • út 30.11. / 17:00 – 20:30 / Jak nebýt věcmi zavalen
  • pá 3.12. / 17:00 / klempírna / slavnostní vyhlášení a předání NCSD
  • so a ne 4. a 5. 12. / vždy 10:00 – 18:00
  • tržnice / prodejní Pop Up galerie západočeských designových značek
  • autobusová hala /  MINT market a nádvoří
  • ateliér / dětské workshopy stavby minidomečků
  • nádvoří / designový mini DEPO Street Food Market
  • nádvoří / mini domky na kukačku / Mobile Hut, WHE&LHOUSE, Tajnej House

so a ne 4. a 5.12. / nádvoří / komentované prohlídky malých obytných řešení
11:00 / Mobile Hut
13:00 / WHE&LHOUSE
15:00 / Tajnej House

so 4.12. / klempírna / Prezentace k tématu Jak žít v malém s moderátorem Mgr. Ing. arch. Petrem Klímou
11:00 / Architektura malých forem bydlení / Ing.arch. Vojtěch Valda – autor projektu pinuphouses.com
12:00 / WHE&LHOUSE: Životní minimalismus na čtyřech kolech/ Vít a Přemysl Spálenský – architekt a zhotovitel WHE&LHOUSE
13:00 / Tajnej House: DIY cesta k malému bydlení / Daniel Soutner a Dominika Lenhárová – majitelé, tvůrci a stavitelé Tajnýho House, který vzniká od jara 2020 v DEPO2015
14:00 / Mobile Hut: Malé mobilní bydlení pohledem architektů  / Jakub Vlček – architekt Mobile Hut
15:00 / Blokki: Designové stavby z lodních kontejnerů aneb Když se plní sny / Zdena Zlatová – máma a spoluzakladatelka značky Blokki
16:00 / Chytrá řešení pro život na malém prostoru podle IKEA / Markéta Polcarová – vedoucí interiérová designérka IKEA Česká republika 
17:00 / Má cesta k maringotkám a jednoduššímu životu / Tomáš Zajíček – člověk z maringotky
18:00 / Herzlich Willkommen! / Kateřina Šedá představuje svůj projekt ptačích budek a krmítek inspirovaný skutečnými domy
19:00 / kavárna / večůrek s Dj Diome

ne 5.12.
15:00 – 16:00 / klempírna / Divadlo loutek Karlovy Vary – Sen v Sargasovém moři
pohádkové představení nejen pro děti
16:00 – 18:00 / kavárna / Designový Mikuláš
Zobrazit více

Provozovatel

DEPO2015

Presslova 14
301 00 Plzeň
Email:
info@plzendesign.cz
WWW:
www.plzen.eu
GPS:
49,747803 13,380664
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Aberdeen Angus Steak House Plzeň

Aberdeen Angus Steak House Plzeň

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Hotel Wellness Gondola

Hotel Wellness Gondola

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Restaurace U Salzmannů v Plzni

Restaurace U Salzmannů v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Pivotéka v Pivovarském muzeum v Plzni

Pivotéka v Pivovarském muzeum v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les