Úvod > Aktuality > Pestrobarevné karafiáty lákají do Klatov

Pestrobarevné karafiáty lákají do Klatov

Vydáno 4. července 2019 Příroda
Je to již více než 200 let, kdy do Klatov přivezl baron Josef Volšanský, vracející se z napoleonských válek, semena květin původem z Francie, které se postupem času staly symbolem města. Pokud i vy patříte k obdivovatelům něžné krásy těchto květin, prohlédněte si množství klatovských karafiátů neuvěřitelných barevných kombinací na výstavě v zahradě klatovských karafiátníků, která se zde bude konat od 5. do 21. července 2019. Zájemci mohou výstavu navštívit v zahradě naproti muzeu každý den od 9 do 17 hodin.

KarafiátTradiční klatovské karafiáty si můžete prohlédnout na každoroční výstavě pořádané klatovskou organizací Českého svazu zahrádkářů. Novodobou tradici jejich pěstování udržuje od roku 1954 spolek klatovských karafiátníků, kterým se za celou dobu svého působení podařilo vyšlechtit na 67 nových druhů různých barev, kromě modré a zelené. Letos na vás čeká i několik šlechtitelských novinek.

KarafiátKarafiáty tradičně kvetou v období Klatovské pouti, která se bude konat o víkendu 13. a 14. července 2019. Výstava karafiátů však začíná už o týden dříve, a to od pátku 5. 7. 2019. K vidění budou karafiáty určitě do 21. 7., v případě příznivých podmínek i déle.

Téměř 60 odrůd klatovských karafiátů si v Klatovech prohlédnete ve výstavní zahradě SZO ČZS Klatovský karafiát. Během výstavy bude zahrada otevřena denně od 9 do 17 hodin, vstupné je dobrovolné. V případě vhodného počasí bude výstava otevřena až do konce července.

Klatovská pouť 2020

Klatovská pouť 2020

Město Klatovy pořádá tradiční pouť, v níž kromě pouťových atrakcí nebude chybět ani staročeský jarmark a průvod s obrazem Panny Marie Klatovské. Návštěvníci města se budou moc v rámci akcí těšit již na 27. ročník Mezinárodního folklórního festivalu.

Mezinárodní folklorní festival Klatovy 2020

Mezinárodní folklorní festival Klatovy 2020

Mezinárodní folklorní festival v Klatovech patří mezi nejvýznamnější akce tohoto typu v regionu. Letos proběhne již 27. ročník.

Lékárna U Bílého jednorožce v Klatovech

Lékárna U Bílého jednorožce v Klatovech

Barokní lékárna U Bílého jednorožce je jednou z mála památek tohoto druhu v Evropě. Podává věrný obraz práce apatykáře i prostředí lékárny z 18. století. Při návštěvě této unikátní památky uvidíte ukázky zbytků původních léčiv, starých lékárenských nástrojů i léčebných metod.