Úvod > Aktuality > Pestrobarevné karafiáty lákají do Klatov
Pestrobarevné karafiáty lákají do Klatov
"> "> Pestrobarevné karafiáty lákají do Klatov "> Tradicní klatovské karafiáty si mužete prohlédnout na každorocní výstave "> ">
Příroda

Pestrobarevné karafiáty lákají do Klatov

  • Vydáno3. července 2022
Je to již více než 200 let, kdy do Klatov přivezl baron Josef Volšanský, vracející se z napoleonských válek, semena květin původem z Francie, které se postupem času staly symbolem města. Pokud i vy patříte k obdivovatelům něžné krásy těchto květin, prohlédněte si množství klatovských karafiátů neuvěřitelných barevných kombinací na výstavě v zahradě klatovských karafiátníků.

KarafiátTradiční klatovské karafiáty si můžete prohlédnout na každoroční výstavě pořádané klatovskou organizací Českého svazu zahrádkářů. Novodobou tradici jejich pěstování udržuje od roku 1954 spolek klatovských karafiátníků, kterým se za celou dobu svého působení podařilo vyšlechtit na 67 nových druhů různých barev, kromě modré a zelené. Letos na vás čeká i několik šlechtitelských novinek.

KarafiátKarafiáty tradičně kvetou v období Klatovské pouti, která se bude konat o víkendu 9. a 10. července 2022. Výstava karafiátů však začíná už o týden dříve. K vidění budou karafiáty určitě do 25. 7., v případě příznivých podmínek i déle.

Téměř 60 odrůd klatovských karafiátů si v Klatovech prohlédnete ve výstavní zahradě SZO ČZS Klatovský karafiát. Během výstavy bude zahrada otevřena denně od 9 do 17 hodin, vstupné je dobrovolné.

Lékárna U Bílého jednorožce v Klatovech

Lékárna U Bílého jednorožce v Klatovech

Barokní lékárna U Bílého jednorožce je jednou z mála památek tohoto druhu v Evropě. Podává věrný obraz práce apatykáře i prostředí lékárny z 18. století. Při návštěvě této unikátní památky uvidíte ukázky zbytků původních léčiv, starých lékárenských nástrojů i léčebných metod.