Úvod > Kalendář akcí > Klatovský karafiát - výstava karafiátů v Klatovech
Klatovský karafiát - výstava karafiátů v Klatovech
"> "> "> ">
5.7.
14.7.
+ Přidat foto

Klatovský karafiát - výstava karafiátů v Klatovech

Kdy 5. červenec 2019 9:00 - 14. červenec 2019 17:00 Výstavy
Západočeskou zahradnickou specialitou je speciálně vyšlechtěný klatovský karafiát. Stovky klatovských karafiátů neuvěřitelných barevných kombinací jsou k vidění na výstavě v zahradě klatovských karafiátníků.

Již téměř 200 let pěstují klatovští zahrádkáři a zahradníci květinu, jíž dal švédský botanik K. Linné honosný název: božská květina (Dianthos). S pěstováním započali již po napoleonských válkách, když roku 1813 vrátil se do svého rodného města Klatov rytmistr baron Volšanský, který přivezl z francouzského města Nancy semeno drobnokvětého karafiátu a trávil tu zbytek svého života pěstováním a zušlechťováním této milé rostlinky.

Během výstavy je výstavní zahrada otevřena denně od 9 do 17 hodin. Vstupné dobrovolné. Ve výstavní zahradě uvidíte téměř 60 odrůd klatovských karafiátů jejichž sazenice je v omezeném množství možné na výstavě zakoupit.

Termín se může ještě změnit v závislosti na počasí. Pořádá spolek Pěstitelů klatovských karafiátů. V případě vhodného počasí bude výstava otevřena až do konce července.

Celý popis
Naposledy změněno: 9. 7. 2019

Ubytování a restaurace v okolí