Úvod > Kalendář akcí > Klatovský karafiát – výstava karafiátů v Klatovech
Klatovský karafiát – výstava karafiátů v Klatovech
"> "> "> ">
5.7.
25.7.
Přidat foto
Výstavy

Klatovský karafiát – výstava karafiátů v Klatovech

Západočeskou zahradnickou specialitou je speciálně vyšlechtěný klatovský karafiát. Stovky karafiátů neuvěřitelných barevných kombinací bývají k vidění v zahradě klatovských karafiátníků. Letos se výstava chystá cca od 5. července, vše však záleží na počasí, proto si před návštěvou informace ověřte.

Již téměř 200 let pěstují klatovští zahrádkáři a zahradníci květinu, jíž dal švédský botanik K. Linné honosný název: božská květina (Dianthos). S pěstováním započali již po napoleonských válkách, když roku 1813 vrátil se do svého rodného města Klatov rytmistr baron Volšanský, který přivezl z francouzského města Nancy semeno drobnokvětého karafiátu a trávil tu zbytek svého života pěstováním a zušlechťováním této milé rostlinky.

Během výstavy je výstavní zahrada (naproti muzeu) otevřena denně od 9 do 17 hodin. Vstupné dobrovolné. Ve výstavní zahradě uvidíte téměř 60 odrůd klatovských karafiátů jejichž sazenice je v omezeném množství možné na výstavě zakoupit.

Termín se může ještě změnit v závislosti na počasí. Pro ověření termínu prosím volejte na číslo 606 641 560 (pan Petr Poševka, pořadatel). Pořádá spolek Pěstitelů klatovských karafiátů. V případě vhodného počasí bude výstava otevřena až do konce července.

Ubytování a restaurace v okolí

Country Saloon Klatovy – Beňovy

Country Saloon Klatovy – Beňovy

Klatovy, Plzeňský kraj
Statek česká lípa

Statek česká lípa

Klatovy, Plzeňský kraj
Penzion Brusinka

Penzion Brusinka

Mochtín, Plzeňský kraj