Úvod > Aktuality > Ministerstvo pro místní rozvoj prodloužilo soutěž Pátrej a vyhraj
Pátrej a vyhraj
"> Pátrej a vyhraj

Ministerstvo pro místní rozvoj prodloužilo soutěž Pátrej a vyhraj

  • Vydáno22. října 2013
"Pátrej a vyhraj", tak se jmenuje veřejná geocachingová soutěž Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Úkolem je navštívit alespoň pět míst v České republice, která byla podpořena z Integrovaného operačního programu, najít ukrytou schránku a správně odpovědět na pět soutěžních otázek. Ministerstvo se pro velký zájem rozhodlo soutěž ještě o měsíc prodloužit, soutěžit tak můžete až do 30. listopadu 2013.
Pátrej a vyhrajSoutěž Pátrej a vyhraj má za úkol přiblížit veřejnosti místa ČR, kde pomáhají peníze ze strukturálních fondů zlepšit kvalitu života. Proto byly soutěžních míst zařazeny i projekty zaměřené na zaměstnání hendikepovaných lidí nebo obnovu městských parků. Všechna soutěžní místa jsou vybrána tak, aby lidé mohli strávit i příjemný čas v jejich okolí. Na webových stránkách soutěže je možné nalézt různé cestovatelské tipy, a především nápovědu ke všem soutěžním otázkám. V průběhu soutěže navíc budou účastníkům dávány různé úkoly prostřednictvím webových stránek a facebooku a po jejich splnění mohou získat další drobné ceny.

Pravidla soutěže "Pátrej a vyhraj" jsou jasná – v deseti různých městech v Čechách a na Moravě je schováno deset schránek. V každé z nich se skrývá jedna soutěžní otázka. Soutěžícím stačí správně odpovědět alespoň na pět otázek, není tedy nutné navštívit všech deset soutěžních míst. Kdo správně odpoví na pět soutěžních otázek a zašle odpovědi organizátorům soutěže, postoupí do slosování, které proběhne na konci prosince 2013. Na výherce čeká víkendový wellness pobyt v Jizerských horách, luxusní večeře v pražské restauraci, poukázky do outdoorového obchodu, solární nabíječky a další ceny.

V Čechách je možné schránky nalézt u kláštera Plasy, Národního centra fotografie v Jindřichově Hradci, u kavárny Pontes v Písku, Rehabilitačního ústavu Kladruby a u Muzea požární ochrany Zbiroh. Na Moravě si pak soutěžící mohou vybrat návštěvu vily Tugendhat, zámku v Kroměříži, Vítkovických železáren, Velehradu a Uherského Hradiště.