Úvod > Kalendář akcí > Dny otevřených dveří v jeskyni Býčí skála 2021
Dny otevřených dveří v jeskyni Býčí skála 2021
"> ">
12.6.
27.6.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Dny otevřených dveří v jeskyni Býčí skála 2021

  • 12. červen 2021 9:0027. červen 2021 16:00
Prohlídky běžně nepřístupné jeskyně Býčí skála budou v roce 2021 probíhat po tři letní víkendy v červnu.
Termíny:
  • 12.- 13. června
  • 19. – 20. června
  • 27. – 27. června

Jeskyně Býčí skála leží v Josefovském údolí mezi městečky Adamov a Křtiny. Spolu s Rudickým propadáním tvoří druhý nejdelší jeskynní systém v České republice (po Amatérské jeskyni) o celkové délce přes 13 kilometrů. Významné objevy zde učinil doktor Wankel, jednalo se především o Halštatský pohřeb, kdy bylo nalezeno více než 40 koster a množství předmětů z doby bronzové. Dalším významným nálezem byla soška bronzového býčka bratry Felklovými.

Délka prohlídky Býčí skály zabere cca 90 min. V jeskyni je vysoká vlhkost a teplota okolo 9°C. Cesty jsou upravené, ale nejsou betonové jako v oficiálních veřejnosti přístupných jeskyních.

Akce se koná vždy od 9 do 16 hodin, za každého počasí. Délka prohlídky jeskyně je asi 60 minut. V jeskyni je vysoká vlhkost a teplota asi 9°C. Cesty jsou upravené, ale nejsou betonové jako v jiných, veřejnosti přístupných jeskyních. Doporučujeme pevnou obuv a teplejší oblečení, například dlouhé kalhoty a svetr či bunda. Psi do jeskyně nesmí!

Těšíme se na vás a pokusíme se i v současné době zajistit provoz co nejbližší tomu, na jaký jste zvyklí. Vzhledem k tomu, že nejsme schopni předvídat vývoj situace, budou plán akce i konkrétní bezpečnostní opatření zveřejněny zde a zároveň na místě konání akce samotné. Opatření se mohou v průběhu DOD 2021 měnit, sledujte tedy prosím aktuální stav, předtím, než se k nám vypravíte.

Vzhledem k letošní epidemiologické situaci a v souladu s doporučeními MZČR chceme zabránit shlukování většího množství lidí před jeskyní a dodržování hygienických bezpečnostních opatření. Proto cvám doporučujeme zarezervovat si termín prohlídky předem.

Prohlídka bude možná i bez rezervace, v případě, že nebude překročen limit návštěvníků v rámci prohlídky, nemůžeme ji však zaručit. Dosud jsme všechny zájemce provedli i za cenu navyšování kapacity jednotlivých prohlídek, v současné době se však budeme muset řídit aktuálním nařízením vlády a Ministerstva zdravotnictví ČR a regulovat podobu akce v závislosti na míře rozvolňování preventivních opatření.
 
Exkurze mimo Dny otevřených dveří jsou možné jen výjimečně. Býčí skála je jedním z největších zimovišť netopýrů v ČR, z důvodu ochrany zimujících netopýrů je jeskyně od 1.10. do 30.4. pro exkurze zcela uzavřena!
Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Starý pivovar

Penzion Starý pivovar

Křtiny, Jižní Morava
Hotel Olberg Olomučany

Hotel Olberg Olomučany

Olomučany, Jižní Morava