Úvod > Aktuality > Park Mirakulum slaví šest let!
Park Mirakulum slaví šest let!
"> ">
Zážitky

Park Mirakulum slaví šest let!

  • Vydáno6. září 2018
Už tuto sobotu 8. 9. 2018 slaví oblíbený Park Mirakulum své 6. narozeniny! Návštěvníky čeká groteskní gymnastické vystoupení Flying Boys, ukázka umění sokolnictví nebo třeba Spejbl s Hurvínkem. Narozeninový program zpestří i výtvarné dílničky, malování na obličej, jezdit bude také vláček a zábavu si budou moci návštěvníci užít rovněž v Tankodromu. To vše za běžné, víkendové vstupné!
MirakulumZábavný Park Mirakulum, který ve středočeských Milovicích nabízí deset hektarů zábavy, oslaví letos na podzim šesté narozeniny. Když dítě oslaví šesté narozeniny, nastává v jeho životě první změna. Zamíří totiž do školních lavic. Jenže i když má takový človíček pocit, že je konečně „velký“, ještě dlouho se bez rodičů neobejde. Stejně je na tom i Park Mirakulum: Už odrostl jeslím i školce, ale pořád je to jen šestiletý chlapec, který potřebuje péči. Majitelem a vlastně takovým otcem Mirakula, který je zároveň autorem koncepce všech atrakcí, je pan Jiří Antoš, který vás zve na oblíbené atrakce.

MirákulumJedním z nich je třeba Vodní svět. Najdete ho kousek od vchodu do parku a kromě osvěžení, které je v letošním horkém létě opravdu vhod, tu najdete také zábavu a poučení. Místo bazénů se zde nachází vodopád, jezírka, potůčky a říčky. Vodu, která jimi protéká, mohou děti pomocí hrází zastavovat anebo přesměrovat. Věděli jste například, jak vzniká mlha či že voda může téct i pozpátku a do kopce? V další části „vodní oázy“ najdete třeba náhodně stříkající vodotrysky či sloupy s kyblíky, které se plní vodou a převrhnou se na vás zrovna ve chvíli, kdy to nejméně čekáte.

MirákulumVe středu parku pak stojí majestátní hrad s osmi věžemi a podzemními chodbami. Je v Mirakulu od samého začátku a před letošní sezonou získal svou definitivní podobu. Novou osmou věž, která je ze všech nejvyšší a stojí přímo uprostřed hradního nádvoří, z vnějšku obíhá drátěný průlez. Všechny věže jsou v několika úrovních propojené schodišti, žebříky, můstky a skluzavkami a celý hrad tak funguje jako mohutná adrenalinová průlezka. Nechybí tu ani dlouhý tobogán, na kterém si užijete sešup až do podzemí.

K velkým atrakcím Mirakula patří také Lesní město, což je vlastně obrovský lanový park. Jeho stezky, tunely, průlezky, skluzavky, ale i rozsáhlé podzemní chodby byly doslova vestavěné do vzrostlého lesa a děti i jejich rodiče se tu mohou procházet vysoko nad zemí (anebo v temném podzemí). Podobně funguje také Lanové centrum, které je však v trochu menší výšce.
 

Přijďte to v sobotu oslavit!

MirákulumNa oslavu šestých narozenin Parku Mirakulum jsou zváni v sobotu 8. září všichni, kterým park už učaroval, i ti, kteří v něm ještě nebyli. Najdou tady dostatek zábavy v prolézačkách, lanových parcích, v lesním městě a v jeho podzemí, na trampolínách, na houpačkách...

Pokud by snad někoho pohyb unavil, nabízí park i poučení. Třeba v kontaktní zoo, která chová devět druhů zvířat a i letos se tu narodila nová kůzlátka, v naučné zahradě či na stezce, kde se děti hravou formou dozví řadu zajímavostí o rostlinách, které je obklopují.

MirákulumV amfiteátru vystoupí Spejbl a Hurvínek, chybět nebude ani vystoupení groteskní gymnastické skupiny Flying Boys (13:00 a 15:00). Ve 14:00 můžete obdivovat sokolníka a jeho dravce.

Oslavy budou probíhat 8. září od 10 do 18 hodin, za vstup do parku se bude platit běžné vstupné. Tak neváhejte a přijeďte, čeká tu na vás ještě řada dalších narozeninových překvapení!
Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 10 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.