Úvod > Aktuality > Park Mirakulum otevřel Vodní svět – plavky s sebou!
Park Mirakulum otevřel Vodní svět - plavky s sebou!
">
Letní sporty

Park Mirakulum otevřel Vodní svět – plavky s sebou!

  • Vydáno4. července 2017
„Voda není němá. Zvoní, cinká, ševelí, zurčí a bublá, šplouchá, šumí, hučí, repotá, úpí a kvílí, burácí, řve, ječí a hřímá, sténá a vzdychá a směje se, hraje na stříbrnou harfu,klokotá jako balalajka, zpívá jako varhany, duje jako lesní roh a hovoří jako člověk v radosti nebo v žalu.“ Ani se nechce věřit, že tahle slova napsal spisovatel Karel Čapek ve své Vodnické pohádce už v roce 1932. Přesně takhle totiž voda zvoní, cinká, ševelí ve Vodním světě Parku Mirakulum. Jestli nevěříte, přijeďte se o tom přesvědčit na vlastní uši – o prázdninách je ve Vodním světě otevřeno každý den.
Vodní svět MirákulumVodní svět v Mirákulu prošel velkou rekonstrukcí, jejímž cílem bylo, aby voda, která v něm cirkuluje, byla i ve dnech s nejvyšší návštěvností čistá. Proto byl instalován nový a výkonnější systém filtrování vody. Jde o technologii srovnatelnou s těmi, kterou využívají velká aquacentra.

Vodní svět se ovšem proměnil i navenek. Přibyly některé nové prvky, třeba pro děti velice atraktivní „kyblíková“ sprcha či zastínění pro ,,znavené rodiče“. Základem Vodního světa i nadále zůstává vodopád, který napájí celý systém potoků, potůčků, koryt a tůněk.

vodní svět mirákulumDěti si tu mohou zahrát třeba na Macha a Šebestovou a vyzkoušet si, jaké to je, když se porušují přírodní zákony – voda tu totiž umí téct i do kopce. Jen budou muset trochu přiložit ruku k dílu a zatočit šnekovými mlýnky. Mohou také měnit směr toku pomocí stavidel a poslat si vodu do „svého“ rybníčku nebo si vyzkoušet její sílu, když se jí do cesty postaví malé mlýnské kolo.

Vodní svět se zurčící vodou může díky mozaikám někomu připomínat Güellův park v Barceloně. Tak zabalte plavky, opalovák s UV filtrem a vyrazte. Vstupné do Mirákula stojí o víkendu, svátcích a prázdninách 210 korun, rodinná vstupenka 540 nebo 720 Kč.
Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 10 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.

Další aktuality