Úvod > Aktuality > Oslavte Velikonoce v pražské Zoo, nabídne bohatý program
Oslavte Velikonoce v pražské Zoo, nabídne bohatý program
"> "> "> Zoo Praha - sedmá nejlepší zoo na svete
Příroda

Oslavte Velikonoce v pražské Zoo, nabídne bohatý program

  • Vydáno16. dubna 2014
Přijďte oslavit velikonoční svátky do Zoo Praha. V sobotu oslavíte se zvířátky Den země, v neděli se v zoo blíže seznámíte se štíry a jejich životním cyklem a v pondělí se můžete přesvědčit, jak si zvířata poradí s velikonoční nadílkou.

I pražská zoo slaví Velikonoce Kde jinde strávit alespoň jeden den velikonočních prázdnin než v zoo Praha, kde se připravíte na blížící se Velikonoční pondělí, nebo ho přímo v zoo prožijete?

20. 4. Světový den Země (Earth Day)
Připomenutí významného dne s upozorněním na ohrožené druhy zvířat a in-situ projekty Zoo Praha. Oslavíme také narozeniny goril nížinných Ajabu a Kiburi.

21. 4. Seznámení se štíry
Workshop od 14.00 seznamující návštěvníky blíže se štíry a jejich životním cyklem.

21. 4. Výroba enrichmentu
Workshop zaměřený na výrobu enrichmentu z hasičských hadic 9.00 – 12.30 hod. Od 14 hodin se můžete těšit na přednášku o enrichmentu.

22. 4. Velikonoční pondělí v zoo
Speciální komentovaná krmení a setkání od 10 do 15:30 hodin – vybraným druhů zvířat předáme proutěné koule s pachovým enrichmentem.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Chovatelem v Zoo Praha na jeden den – splňte si svůj dětský sen

Chovatelem v Zoo Praha na jeden den – splňte si svůj dětský sen

Speciální program v Zoo Praha je určen pro všechny milovníky zvířat, kteří v dětství chtěli krmit lvy, pečovat o slony, hledět do očí žirafě či chovat anakondu, ale profesní život je pak zavál jinam.

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Stezka nad pražskou Zoo vede od voliéry dravců po rozhlednu Obora. Cestou vás uchvátí netradiční výhledy na Prahu, zajímavá je také geologická expozice přibližující zajímavé prostředí, kterým stezka prochází.

Zoopark Zájezd – rodinná zoologická zahrada

Zoopark Zájezd – rodinná zoologická zahrada

Zoopark Zájezd je malá zoo s rodinnou atmosférou ve stejnojmenné obci. Uvidíte zde na 100 druhů zvířat včetně mnoha unikátních. Za zmínku stojí lemuři, drápkaté opice, surikaty, velbloudi, obří králíci, veverky a největší kolekce chameleonů ve světových zoo. Nechybí dětské hřiště a občerstvení.

Zámek Troja

Zámek Troja

Trojský zámek je stavba pozoruhodná a výjimečná. Spíše než zámkem by se vlastně měl nazývat vilou, je totiž ozvěnou honosných římských předměstských vil, které na své dlouhé cestě viděl její stavebník, Václav Vojtěch hrabě ze Šternberka. Během sezóny zde Galerie hlavního města Prahy pořádá výstavy.