Úvod > Aktuality > Užijte si svátek zamilovaných v Českém Krumlově
Užijte si svátek zamilovaných v Českém Krumlově
"> "> ">

Užijte si svátek zamilovaných v Českém Krumlově

Vydáno 13. února 2020 Zážitky
Český Krumlov je jako stvořený pro romantický víkend nebo odpolední procházku ve dvou. Utečte z každodenního shonu a všednosti na kouzelné místo, které vám učaruje. V Českém Krumlově najdete nejen hotely, které poskytují "valentýnské ubytování", ale také restaurace, kde vám naservírují speciální menu.

Romantika i zábava v Českém Krumlově

Český KrumlovUtečte z každodenního shonu a všednosti na jedinečné místo, kde budete mít čas jeden pro druhého, do Českého Krumlova. Malebné uličky a skrytá zákoutí středověkého města jsou jako stvořená pro romantické procházky. Zvláště v této době, kdy ve městě potkáte jen pár turistů, si můžete nerušeně užít společně strávené chvíle. Český Krumlov si zamiloval i Egon Schiele, jehož díla spatříte v Egon Schiele Art Centru. Pokud dáváte přednost fotografickému umění, navštivte Dům fotografie nebo unikátní Museum Fotoateliér Seidel. Otevřeno má i Muzeum vltavínů, kde své lásce můžete zakoupit nádherný šperk z tohoto drahého kamene, který vznikl dopadem meteoritu. V Českém Krumlově také rozhodně nemůžete zapomenout na návštěvu klášterů anebo Hradního muzea.

Český KrumlovZábavu si užijete v Zrcadlovém bludišti, jednom z největších bludišť v Evropě, které se nachází v Široké ulici. Muzeum voskových figurín vás zavede do alchymistické dílny a staré krčmy. Budete mít také jedinečnou příležitost navštívit dvory a nejbližší osoby českých králů a císařů. Dále se setkáte s velikány českých a světových politických a kulturních osobností našeho století, jako např. T. G. Masaryk, V. Havel, P. Picasso, Dalajláma, papež Jan Pavel II., S. Dalí, L. Armstrong, M. Jackson a další. Pro silné povahy je otevřeno i nedaleké Muzeum tortury. Na více než 400 m2 se nachází 100 exponátů mučících nástrojů. Celá expozice je navíc oživena 10 voskovými figurami a doplněna o dva unikátní audiovizuální efekty - upálení čarodějnice a poprava mečem.


Láska prochází žaludkem

JídloJe známo, že láska prochází žaludkem, a proto byste neměli opomenout návštěvu některé z útulných českokrumlovských hospůdek či krčem. A i přesto, že vás hřeje láska, jistě oceníte teplo hořícího krbu a pochutnáte si na speciálním valentýnském menu. 

Takové nabízí například restaurace Švamberský dům (Soukenická 35), která vás pohostí pečenou krůtí sekanou plněnou nádivkou a mandlemi s bramborovým pyré. Cafe Retro (Hradební 60) připravilo valentýnské menu 14. února od 17:00 hodin. Bude se podávat grilované filátko z candáta anebo grilovaná vepřová panenka s bramborovo mrkvovým pyré. Krumlovská pohádka (Široká 74) zve 14. 2. na kuřecí prso se šťouchanými brambory a restované lusky se slaninou. Restaurace Don Julius (Kájovská) bude mít na 14. února připraveny dva hlavní chody - filátko ze pstruha na lůžku listového špenátu s bramborovou růžičkou a vepřovou panenku sous-vide na mrkvové pěně s petrželovým pyré.
 

Valentýnské ubytování v Krumlově a okolí

ValentýnValentýnský balíček nabízí například hotel Peregrin, který obsahuje pobyt pro zamilovaný pár ve dvoulůžkovém pokoji na 2 noci včetně snídaně formou bohatého bufetu, láhev vychlazeného šumivého vína Prosecco na pokoji, ovocnou mísu, pralinky a 1 x 3chodovou večeři v restauraci Švamberský dům. Cena balíčku je 3 750 Kč. Balíček lze využít až do 15. 3. 2020.

Hotel Růže láká na romantický pobyt "Wine & Rose", jenž zahrnuje ubytování na 2 noci, bohatou snídani, volný vstup do wellness centra (bazén, sauna), růže v pokoji a lokální víno při příjezdu. Cena se pohybuje okolo 3 500 Kč. Balíček je možné objednat po celý únor a březen (dne 14. 2. je však dvojnásobně dražší).
Hotel Peregrin Český Krumlov

Hotel Peregrin Český Krumlov

Hotel Peregrin je hotel butikového typu v centru Českého Krumlova. Vznikl po citlivé rekonstrukci domu z 15. století, která zachovala ráz domu a obohatila jej o nové moderní prvky. Našim přáním je, aby se u nás hosté cítili jako doma a rádi se do hotelu vraceli.

Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu českokrumlovského hradu a zámku je nejstarší dochovanou částí českokrumlovské rezidence. Představuje exponáty ze zámeckých depozitářů a připomíná nejvýznamnější události, vztahující se k rožmberským, eggenberským a schwarzenberským vlastníkům krumlovského panství.

Svět pod hladinou - unikátní celoroční výstava ve Frymburku

1.1.
31.12.
Svět pod hladinou - unikátní celoroční výstava ve Frymburku

Wellness Hotel Frymburk otevřel výstavu Svět pod hladinou. Vypravte se za nezapomenutelným zážitkem a objevte rozmanité druhy ryb z našich sladkých vod i tajuplných hlubin oceánů.

Zrcadlový labyrint v Českém Krumlově

Zrcadlový labyrint v Českém Krumlově

Přijďte se podívat do zrcadlového bludiště jež patří mezi největší v Evropě. Tato unikátní zrcadlová síň obsahuje na 90 zrcadel, na níž navazuje menší nezvyklé křišťálové bludiště složené z čirých skel.

Muzeum vltavínů v Českém Krumlově

Muzeum vltavínů v Českém Krumlově

Vltavíny - jediné šperkové kameny na světě, které vznikly dopadem meteoritu. V novém interaktivním muzeu prožijete celý jejich příběh, od vzniku planet a vyhynutí dinosaurů až po nejhezčí ukázky i záhady s vltavíny spojené.

Muzeum tortury – dějiny mučení v Českém Krumlově

Muzeum tortury – dějiny mučení v Českém Krumlově

Viděli jste někdy zblízka přístroj na trhání nehtů, nebo speciální nože, které umožňovaly vyříznutí kůže ze zad? Pokud toužíte poznat základy katovského řemesla z bezpečné vzdálenosti, vypravte se do autentických prostor Českokrumlovského radničního sklepení.

Voskové muzeum v Českém Krumlově

Voskové muzeum v Českém Krumlově

Petra Voka, Karla IV., Rudolfa II., Marii Terezii, Jana Žižku a další osobnosti české historie můžete potkat v museu voskových figurín v Českém Krumlově. Museum najdete v rekonstruovaném renesančním domě v samotném srdci města.

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.

Krčma U dwau Maryí  v Českém Krumlově - ochutnejte, co jídávali naši předkové

Krčma U dwau Maryí v Českém Krumlově - ochutnejte, co jídávali naši předkové

Procházka po Českém Krumlově je sama o sobě zážitkem. Krčma U dwau Maryí nabízí neobvyklý gastronomický zážitek – chuťový návrat o několik století zpátky. Při přípravě jedinečných jídel tu pracují se surovinami jimiž se živili naši předkové.

Hotel Růže - krása renesanční architektury a jedinečná gastronomie v Českém Krumlově

Hotel Růže - krása renesanční architektury a jedinečná gastronomie v Českém Krumlově

Luxusní 5hvězdičkový hotel sídlí v bývalém, nedávno zrekonstruovaném historickém klášteře v centru okouzlujícího Českého Krumlova. V restauracích hotelu Růže porozumíte tomu, jak lze spojit klasické kulinářství s novými trendy kuchařského umění.

Egon Schiele Art Centrum - mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Egon Schiele Art Centrum - mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 4 000 m² výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století.