Úvod > Aktuality > Užijte si svátek zamilovaných v Českém Krumlově

Užijte si svátek zamilovaných v Českém Krumlově

Vydáno 12. února 2019 Zážitky
Český Krumlov je jako stvořený pro romantický víkend nebo odpolední procházku ve dvou. Utečte z každodenního shonu a všednosti na kouzelné místo, které vám učaruje. V Českém Krumlově najdete nejen hotely, které poskytují "valentýnské ubytování", ale také restaurace, kde vám naservírují speciální menu.

Romantika i zábava v Českém Krumlově

Český KrumlovUtečte z každodenního shonu a všednosti na jedinečné místo, kde budete mít čas jeden pro druhého, do Českého Krumlova. Malebné uličky a skrytá zákoutí středověkého města jsou jako stvořená pro romantické procházky. Zvláště v této době, kdy ve městě potkáte jen pár turistů, si můžete nerušeně užít společně strávené chvíle. Český Krumlov si zamiloval i Egon Schiele, jehož díla spatříte v Egon Schiele Art Centru. Pokud dáváte přednost fotografickému umění, navštivte Dům fotografie nebo unikátní Museum Fotoateliér Seidel. Otevřeno má i Muzeum vltavínů, kde své lásce můžete zakoupit nádherný šperk z tohoto drahého kamene, který vznikl dopadem meteoritu. V Českém Krumlově také rozhodně nemůžete zapomenout na návštěvu klášterů anebo Hradního muzea.

Český KrumlovZábavu si užijete v Zrcadlovém bludišti, jednom z největších bludišť v Evropě, které se nachází v Široké ulici. Muzeum voskových figurín vás zavede do alchymistické dílny a staré krčmy. Budete mít také jedinečnou příležitost navštívit dvory a nejbližší osoby českých králů a císařů. Dále se setkáte s velikány českých a světových politických a kulturních osobností našeho století, jako např. T. G. Masaryk, V. Havel, P. Picasso, Dalajláma, papež Jan Pavel II., S. Dalí, L. Armstrong, M. Jackson a další. Pro silné povahy je otevřeno i nedaleké Muzeum tortury. Na více než 400 m2 se nachází 100 exponátů mučících nástrojů. Celá expozice je navíc oživena 10 voskovými figurami a doplněna o dva unikátní audiovizuální efekty - upálení čarodějnice a poprava mečem.


Láska prochází žaludkem

JídloJe známo, že láska prochází žaludkem, a proto byste neměli opomenout návštěvu některé z útulných českokrumlovských hospůdek či krčem. A i přesto, že vás hřeje láska, jistě oceníte teplo hořícího krbu a pochutnáte si na speciálním valentýnském menu. 

Takové nabízí například restaurace Krumlovská pohádka (Široká 74) od 14. do 17. února. Vychutnáte si zde kuřecí prso plněné mozzarellou a špenátem, dýňové pyré a opečené brambůrky. Restaurace Švamberský dům (Soukenická 35) nabídne 14. února dámám houbové rizoto s parmazánem a pánům steak z rošťence s pepřovou omáčkou a pečený brambor s rozmarýnem. Cafe Retro (Hradební 60) připravilo valentýnské menu 14. února od 18:00 hodin. Bude se podávat grilované filátko ze pstruha anebo rib eye steak.
 

Valentýnské ubytování v Krumlově a okolí

ValentýnValentýnský balíček nabízí například Hotel Růže. K ubytování zde dostanete láhev sektu, tříchodové valentýnské menu thajskou masáž chodidel a hodinu privátní sauny a vířivky. Dvůr Svachovka v blízké Svachově Lhotce připravilo romantické ubytování na 2 noci pro 2 osoby se snídaní. Součástí balíčku jsou i lázně, 3 chodová večeře, neomezená konzumace piva Glok, prohlídka destilérky a čokoládovny a další překvapení.

Hotel Resort Relax v Dolní Vltavici láká na valentýnské degustační menu a vstup do wellness. Wellness hotel Frymburk rovněž připravil valentýnské menu, láhev sektu, brusinkovou koupel a masáž pro 2 osoby, infrakabinu, neomezený celodenní vstup do AquaParku a saunového světa během pobytu i vstup zdarma do Světa pod hladinou.
Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu českokrumlovského hradu a zámku je nejstarší dochovanou částí českokrumlovské rezidence. Představuje exponáty ze zámeckých depozitářů a připomíná nejvýznamnější události, vztahující se k rožmberským, eggenberským a schwarzenberským vlastníkům krumlovského panství.

Egon Schiele Art Centrum - mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Egon Schiele Art Centrum - mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 4 000 m² výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století.

Hotel Růže - krása renesanční architektury a jedinečná gastronomie v Českém Krumlově

Hotel Růže - krása renesanční architektury a jedinečná gastronomie v Českém Krumlově

Luxusní 5hvězdičkový hotel sídlí v bývalém, nedávno zrekonstruovaném historickém klášteře v centru okouzlujícího Českého Krumlova. V restauracích hotelu Růže porozumíte tomu, jak lze spojit klasické kulinářství s novými trendy kuchařského umění.

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.

Voskové muzeum v Českém Krumlově

Voskové muzeum v Českém Krumlově

Petra Voka, Karla IV., Rudolfa II., Marii Terezii, Jana Žižku a další osobnosti české historie můžete potkat v museu voskových figurín v Českém Krumlově. Museum najdete v rekonstruovaném renesančním domě v samotném srdci města.

Muzeum vltavínů v Českém Krumlově

Muzeum vltavínů v Českém Krumlově

Vltavíny - jediné šperkové kameny na světě, které vznikly dopadem meteoritu. V novém interaktivním muzeu prožijete celý jejich příběh, od vzniku planet a vyhynutí dinosaurů až po nejhezčí ukázky i záhady s vltavíny spojené.

Muzeum tortury – dějiny mučení v Českém Krumlově

Muzeum tortury – dějiny mučení v Českém Krumlově

Viděli jste někdy zblízka přístroj na trhání nehtů, nebo speciální nože, které umožňovaly vyříznutí kůže ze zad? Pokud toužíte poznat základy katovského řemesla z bezpečné vzdálenosti, vypravte se do autentických prostor Českokrumlovského radničního sklepení.

Svět pod hladinou - unikátní celoroční výstava ve Frymburku

Svět pod hladinou - unikátní celoroční výstava ve Frymburku

Wellness Hotel Frymburk otevřel výstavu Svět pod hladinou. Vypravte se za nezapomenutelným zážitkem a objevte rozmanité druhy ryb z našich sladkých vod i tajuplných hlubin oceánů.

Krčma U dwau Maryí  v Českém Krumlově - ochutnejte, co jídávali naši předkové

Krčma U dwau Maryí v Českém Krumlově - ochutnejte, co jídávali naši předkové

Procházka po Českém Krumlově je sama o sobě zážitkem. Krčma U dwau Maryí nabízí neobvyklý gastronomický zážitek – chuťový návrat o několik století zpátky. Při přípravě jedinečných jídel tu pracují se surovinami jimiž se živili naši předkové.

Zrcadlový labyrint v Českém Krumlově

Zrcadlový labyrint v Českém Krumlově

Přijďte se podívat do zrcadlového bludiště jež patří mezi největší v Evropě. Tato unikátní zrcadlová síň obsahuje na 90 zrcadel, na níž navazuje menší nezvyklé křišťálové bludiště složené z čirých skel.