Úvod > Aktuality > Novoroční ohňostroj v Olomouci rozzáří oblohu nad historickým centrem
Novoroční ohňostroj v Olomouci rozzáří oblohu nad historickým centrem
">
Zážitky

Novoroční ohňostroj v Olomouci rozzáří oblohu nad historickým centrem

  • Vydáno31. prosince 2019
Novoroční ohňostroj v Olomouc rozzáří oblohu nad městem 1. ledna 2020 v 18:00. Ohňostroj bude opět odpalován přímo z Horního náměstí. Čeká na vás oslava nového roku s programem pro rodiny s dětmi.
ohňostroj olomoucNovoroční ohňostroj opět rozzáří oblohu nad historickým centrem OlomouceOhňostroj na oslavu nového roku v Olomouci opět rozzáří nebe 1. ledna 2020. Odpálen bude opět v 18 hodin.

Rachejtle novoročního ohňostroje vylétnou do výšky od 30 do 60 metrů. Odpalovány budou z prostoru mezi radnicí a Krajinskou lékárnou. V okolí místa odpalu ohňostroje na Horním náměstí bude zřízena bezpečnostní zóna se zábranami. Návštěvníci si budou moci světelnou show s hudebním doprovodem užívat po dobu osmi minut.
Muzeum umění Olomouc – tisíc let výtvarné kultury

Muzeum umění Olomouc – tisíc let výtvarné kultury

Dvě muzea a tisíc let výtvarné kultury za jednu vstupenku s rozdílným programem: Arcidiecézní muzeum Olomouc – umění 12. až 18. století a národní kulturní památka Přemyslovský hrad včetně románského biskupského paláce Jindřicha Zdíka, Muzeum moderního umění – výstavy současného umění.

Přemyslovský hrad v Olomouci

Přemyslovský hrad v Olomouci

Olomoucký hrad je národní kulturní památka, jeden z nejvýznamnějších hradních areálů v Česku. Architektura románského biskupského paláce s bohatou ornamentální výzdobou připomínající plastickou krajku nemá v Českých zemích 12. století obdobu.

Výstaviště Flora Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc se stává pravidelně dějištěm patnácti výstav a veletrhů, jejichž základ tvoří tradiční květinové výstavy, expozice okrasných dřevin, výpěstků, ovoce a zeleniny.

Olomoucký orloj s figurkami proletářů

Olomoucký orloj s figurkami proletářů

Dnešní kuriózní podoba olomouckého orloje pochází z let 1947–1955, kdy svaté muže nahradili pracující, plesající a sportující Hanáci. Skleněné mozaiky s náměty Jízdy králů, Průvodu královniček, Dělníka, Chemika a alegorie dvanácti měsíců dodal národní podnik Česká mozaika v Novém Boru.