Úvod > Aktuality > Ochutnejte luxusní pochoutky na Grand Restaurant Festivalu 2019
Ochutnejte luxusní pochoutky na Grand Restaurant Festivalu 2014
"> Ochutnejte luxusní pochoutky na Grand Restaurant Festivalu 2014 "> "> Vyzkoušte mužete také Mnam Balícky, které jsou nejvyšší a nejvšestranejší formou zážitku celého festivalu "> "> Je libo netradicní dezert? ">
Gurmánská turistika

Ochutnejte luxusní pochoutky na Grand Restaurant Festivalu 2019

  • Vydáno1. ledna 2019
Od 15. ledna mají všichni gurmáni svůj svátek – začíná totiž prestižní gastronomický Grand Restaurant Festival, který ve vybraných podnicích vysoce ohodnocených v celostátní anketě Maurerův výběr Grand Restaurant nabízí neobyčejné kulinářské zážitky. Nejlepší šéfkuchaři u nás připravují klasické české pokrmy, vlastní speciality i pochoutky nejrůznějších zahraničních kuchyní za příznivé festivalové ceny. Téma největšího zimního food festivalu naší země bude zasvěceno velikánovi světového umění a vědy – Leonardu da Vinci!
Grand Restaurant FestivalOchutnat pokrmy luxusních gastronomických podnicích můžete v období od 15. ledna do 28. února 2019 na mnoha místech České republiky, a to nejen v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Zlíně či Plzni, ale také v Táboře, Jihlavě, Karlových Varech či v Liberci a na dalších místech. Letos se do jubilejního 10. ročníku festivalu zapojilo 91 nejlepších podniků z publikace Maurerův výběr Grand Restaurant.
 

Potěšte své chuťové pohárky neobvyklými delikatesami podle božského Leonarda

V roce 2019 uplyne 500 let od odchodu božského Leonarda z našeho světa. Zanechal za sebou neuvěřitelně rozsáhý odkaz: Mona Lisa a Poslední večeře, jedny z nejslavnějších uměleckých děl na světě, vynalezl například ponorku, vrtačku, helikoptéru, padák, obrněný tank, struhadlo na česnek či prostý ubrousek, zajímal se o medicínu, astronomii a neméně také o gastronomii. Definoval dokonce zásady slavnostního stolování! Festivalové pokrmy budou inspirovány da Vinciho dílem, ale i renesanční, italskou a českou kuchyní, Milánem či Florencií.
 
Degustace v restauraciVyzkoušet můžete také Mňam Balíčky, které jsou nejvyšší a nejvšestranější formou zážitku celého festivalu. Máte jedinečnou příležitost zažít nejvyšší kvalitu jak v oblasti gastronomie, tak v oblasti hotelových služeb. Každý balíček v sobě navíc kromě ochutnávek a ubytování zahrnuje také originální zážitek speciálně připravený jen pro účel festivalu.

K tomu, abyste se mohli zúčastnit Grand Restaurant Festivalu, musíte mít zakoupenou festivalovou ochutnávku ve vámi vybrané restauraci na příslušný den a čas. Podniky totiž luxusní delikatesy nabízejí za lákavé ceny. Vždy mají k dispozici tři chody podle daných kriterií. Jedno menu stojí 250 korun, dvě 500 a tři vyjdou na 600 korun.
Restaurace a hotel Chateau St. Havel

Restaurace a hotel Chateau St. Havel

Chateau St. Havel – wellness & golf hotel je kompletně rekonstruovaný novogotický zámek v Praze 4 – Krč uprostřed stylového anglického zámeckého parku s několika idylickými rybníky. Hotel nabízí kromě nadstandardního ubytování na zámku řadu dalších služeb.

Rožnovské pivní lázně – dokonalá relaxace těla i ducha

Rožnovské pivní lázně – dokonalá relaxace těla i ducha

Rožnovské pivní lázně jsou prvními lázněmi zcela nového druhu. Lázně skloubily prvky alternativního léčitelství vycházejícího z prastarých technik starých Egypťanů a východních kultur s běžnými i méně běžnými lázeňskými a fyzioterapeutickými postupy.

Hotel Nautilus v Táboře

Hotel Nautilus v Táboře

Dopřejte si nezapomenutelný pobyt v překrásném čtyřhvězdičkovém hotelu Nautilus v Táboře, kde je každý pokoj jedinečný. Pokoje jsou vyzdobeny uměleckými předměty místních umělců a spolu s citlivě umístěným osvětlením tvoří nezaměnitelnou kulisu pro překrásné ubytování.

Hotel Farma Služátky u Pelhřimova

Hotel Farma Služátky u Pelhřimova

Hotel Farma Služátky u Pelhřimova nabízí ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Posedět můžete v příjemné restauraci a na venkovní terase s letním grilem.

Restaurant Tři Knížata Jihlava

Restaurant Tři Knížata Jihlava

Restaurant Tři knížata v Jihlavě nabízí jak vybrané kulinářské lahůdky, tak také netradiční podívanou – díky otevřené kuchyni zde můžete sledovat kuchařský tým restaurace přímo při práci.

Best Western hotel Vista Ostrava

Best Western hotel Vista Ostrava

Kompletně zrekonstruovaný Best Western Hotel Vista nabízí širokou škálu služeb pro firemní a konferenční klientelu. Moderně zařízené hotelové pokoje, gurmánský Restaurant Buena Vista, nové konferenční sály a profesionální a osobní přístup k hostům, zpříjemní Váš pobyt v Ostravě.

Restaurace Suterén na Novém Městě v Praze

Restaurace Suterén na Novém Městě v Praze

Restaurace s moderní českou gastronomií a širokou sezonní nabídkou vynikajících specialit nabízí také obědové menu. Restauraci naleznete v secesním domě, který je zapsán na seznam UNESCO. V nabídce nechybí ani speciální degustační menu.

Restaurace Borgo Agnese – gastronomický skvost v Brně

Restaurace Borgo Agnese – gastronomický skvost v Brně

Skvělá brněnská restaurace je zaměřena na zážitkovou gastronomii orientovanou na středomořskou kuchyni v kombinaci s nabídkou moravských a světových vín. Jedinečnost každé sklenky můžete ocenit v nezapomenutelném prostředí na střeše restaurace s bezkonkurenčním výhledem na Petrov, Špilberk a celé Staré Brno.

La Bouchée Restaurant – mezinárodní kuchyně se specializací na bio potraviny

La Bouchée Restaurant – mezinárodní kuchyně se specializací na bio potraviny

V nové restauraci v Brně si můžete v uvolněné atmosféře vychutnat trade fair kávy z Mexika a Peru, biomošty, vzorky lokálních vinařství či něco ostřejšího. Široká nabídka pokrmů v bio kvalitě, stejně jako obědové a vegetariánské menu jsou správnou odpovědí na váš apetit.

Art & Design Hotel Miura s restaurací – nová dimenze architektury

Art & Design Hotel Miura s restaurací – nová dimenze architektury

Architektonická lahůdka pochází z dílny LABOR13 a má znázorňovat kosmickou loď, kterou obývá rodinka Krychloidů od Davida Černého. V hotelu najdete také špičková díla světových i českých umělců, jako jsou mimo jiné Andy Warhol, Damien Hirst, Henry Moore, Tony Cragg či Petr Pastrňák.