Úvod > Aktuality > Hrad Karlštejn ožije tento týden nočními prohlídkami

Hrad Karlštejn ožije tento týden nočními prohlídkami

Vydáno 26. srpna 2019 Památky
Hrad Karlštejn tento týden ožije večerními akcemi. V pondělí se budou v hradních posvátných prostorách konat mimořádné prohlídky kaplí, ve středu se uskuteční pravidelné letní putování setmělým hradem Karlštejnem a pomyslnou třešničkou na dortu bude v sobotu 31. srpna Hradozámecká noc.
Hrad KarlštejnHrad Karlštejn nabízí množství zajímavých programů i poslední srpnový týden. V pondělí 26. 8. čeká od 18:00 do 20:00 návštěvníky hradu exkluzivní mimořádná večerní prohlídka posvátných prostor hradu Karlštejna včetně Kaple svatého Kříže. Tato prohlídka se koná u příležitosti 640. výročí úmrtí císaře Karla IV. Na nádvořích utichne turistický ruch a hrad se ponoří do tichého večerního odpočinku. To je právě ta správná doba na procházku karlštejnskými kaplemi.

Pravidelně každou letní středu, tj i 28. 8. se můžete vydat na večerní putování hradem Karlštejnem. Průvodci vás seznámí s historií hradu, soukromými a reprezentačními prostorami cisaře Karla IV. a představíme vám také karlštejnské pověsti. Věděli jste, že karlštejnští obránci museli "převléci" Kozla za srnce, aby odvrátili obléhání hradu? Že jedna z manželek Karla IV. měla hlídat poklad? Přijďte, možná se potkáte i s bílými pannami.

Kaple svatého KřížeNejrušnějí bude na Karlštejně ale poslední srpnovou noc 31. 8. při Hradozámecké noci 2019. Od 19 do 23 hodin máte možnost prohlédnout si Karlštejn vlastním tempem - podíváte se do soukromých a reprezentačních prostor císaře Karla IV. bez doprovodu průvodce. v rámci oslav 20. výročí zpřístupnění kaple svatého Kříže po celkové rekonstrukci zpřístupní management hradu zcela mimořádně nejkrásnější prostor na Karlštejně - Kapli svatého Kříže, a to při večerním osvětlení, jak jej mohl vidět pouze císař Karel IV. Do kaple vás doprovodí a celý symbolický nebeský Jeruzalém představí zdejší průvodci. Na nádvoří hradu navíc potkáte šermíře a fakíry, bude se konat ohňová show a proběhne také promítání filmu Noc na Karlštejně na hradební zeď.
Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty, sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Naučná stezka a cyklostezka Po stopách českých králů

Naučná stezka a cyklostezka Po stopách českých králů

Cyklostezka Po stopách českých králů na Berounsku spojuje Beroun s hrady Točník, Karlštejn a Nižbor a mimo projížďky krásným údolím řeky také informuje o historii těžby vápence, vzácných zvířatech nebo o zkamenělinách spojených s osobou badatele Joachima Barrande.

Hradozámecká noc 2020

29.8.
30.8.
Hradozámecká noc 2020

Hradozámecká noc v roce 2020 proběhne v noci ze soboty 29. na neděli 30. srpna 2020.

Kaple svatého Kříže na hradě Karlštejn

Kaple svatého Kříže na hradě Karlštejn

Kaple svatého Kříže patří k místům, které ohromují svou krásou, ale i zvláštní vnitřní silou. Silný dojem vyvolávala i v českém králi a římském císaři Karlu IV., který ji nechal vybudovat jako unikátní pokladnici pro říšské korunovační klenoty.