Úvod > Aktuality > Hrad Karlštejn ožije tento týden nočními prohlídkami
Hrad Karlštejn ožije tento týden nočními prohlídkami
"> "> "> "> ">
Památky

Hrad Karlštejn ožije tento týden nočními prohlídkami

  • Vydáno26. srpna 2020
Hrad Karlštejn tento týden ožije večerními akcemi. Ve středu můžete přijít na Večerní putování hradem s překvapením, v pátek se v hradních posvátných prostorách budou konat mimořádné prohlídky kaplí a pomyslnou třešničkou na dortu bude v sobotu 29. srpna Hradozámecká noc.
Hrad KarlštejnHrad Karlštejn nabízí množství zajímavých programů i poslední srpnový týden. Ve středu 26. 8. čeká od 20:00 do 21:00 večerní putování hradem Karlštejnem. Průvodci vás seznámí s historií hradu, soukromými a reprezentačními prostorami cisaře Karla IV. a představíme vám také karlštejnské pověsti. Věděli jste, že karlštejnští obránci museli "převléci" Kozla za srnce, aby odvrátili obléhání hradu? Že jedna z manželek Karla IV. měla hlídat poklad? Přijďte, možná se potkáte i s bílými pannami.

Pátek 28. 8. bude zasvěcen exkluzivním mimořádným večerním prohlídkám posvátných prostor hradu Karlštejna včetně Kaple svatého Kříže. Když na nádvořích utichne turistický ruch a hrad se ponoří do tichého večerního odpočinku. To je právě ta správná doba na procházku karlštejnskými kaplemi. Kapacita prohlídky je striktně omezena na max. 6 osob. Nuný je předchozí nákup vstupenek po rezervace na tel. či. 311 681 617  nebo nákup vstupenek pouze online.

Kaple svatého KřížeNejrušnějí bude na Karlštejně ale poslední srpnovou noc 29. 8. při Hradozámecké noci 2020. Od 19 do 23 hodin máte možnost prohlédnout si Karlštejn vlastním tempem – podíváte se do soukromých a reprezentačních prostor císaře Karla IV. bez doprovodu průvodce. Zpřístupněna bude, zcela mimořádně, také nejkrásnější prostor na Karlštejně – Kaple svatého Kříže, a to při večerním osvětlení, jak jej mohl vidět pouze císař Karel IV. Do kaple vás doprovodí a celý symbolický nebeský Jeruzalém představí zdejší průvodci. Na nádvoří hradu navíc potkáte šermíře a fakíry, bude se konat ohňová show a proběhne také promítání filmu Noc na Karlštejně na hradební zeď.
Kaple svatého Kříže na hradě Karlštejn

Kaple svatého Kříže na hradě Karlštejn

Kaple svatého Kříže patří k místům, které ohromují svou krásou, ale i zvláštní vnitřní silou. Silný dojem vyvolávala i v českém králi a římském císaři Karlu IV., který ji nechal vybudovat jako unikátní pokladnici pro říšské korunovační klenoty.

Naučná stezka a cyklostezka Po stopách českých králů

Naučná stezka a cyklostezka Po stopách českých králů

Cyklostezka Po stopách českých králů na Berounsku spojuje Beroun s hrady Točník, Karlštejn a Nižbor a mimo projížďky krásným údolím řeky také informuje o historii těžby vápence, vzácných zvířatech nebo o zkamenělinách spojených s osobou badatele Joachima Barrande.

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty a sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Další aktuality