Úvod > Aktuality > Noční prohlídky s překvapením vás provedou zdmi hradu Karlštejn

Noční prohlídky s překvapením vás provedou zdmi hradu Karlštejn

Vydáno 9. července 2019 Památky
Pravidelně každou středu v červenci a srpnu se můžete vydat na putování hradem Karlštejnem. Zdejší průvodci vás seznámí s historií hradu, soukromými a reprezentačními prostorami císaře Karla VI. a představí vám také karlštejnské pověsti.
hrad KarlštejnPravidelně každou prázdninovou středu v červenci a srpnu 2019 se můžete vydat na večerní prohlídku hradu Karlštejna nazvané Večerní putování hradem Karlštejnem s překvapením. Nejbližším termínem je středa 10. července, úplně poslední pak bude až 28. srpna.

A co se dozvíte zajímavého? Tak například, věděli jste, že karlštejnští obránci museli "převléci" Kozla za srnce, aby odvrátili obléhání hradu? Že jedna z manželek Karla IV. měla hlídat poklad? Přijďte, možná se tu potkáte i s bílými pannami. Prohlídky začínají vždy ve středu ve 20:00, 20.30 a 21:00 hodin. Vstupné stojí 230 Kč pro dospělé a 170 Kč pro děti, vstupenky koupíte on-line.
Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty, sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Naučná stezka a cyklostezka Po stopách českých králů

Naučná stezka a cyklostezka Po stopách českých králů

Cyklostezka Po stopách českých králů na Berounsku spojuje Beroun s hrady Točník, Karlštejn a Nižbor a mimo projížďky krásným údolím řeky také informuje o historii těžby vápence, vzácných zvířatech nebo o zkamenělinách spojených s osobou badatele Joachima Barrande.