Úvod > Aktuality > Hradozámecká noc otevře i dveře Valdštejnského paláce
Hradozámecká noc otevře i dveře Valdštejnského paláce
"> "> "> ">
Zážitky

Hradozámecká noc otevře i dveře Valdštejnského paláce

  • Vydáno30. srpna 2019
V sobotu 31. 8. 2019 propukne již devátá Hradozámecká noc. Ve večerních a nočních hodinách otevře své brány návštěvníkům s netradičním programem a výjimečnou atmosférou množství státních i nestátních hradů, zámků a další památek. Valdštejnský palác, jeden z nejkrásnějších barokních komplexů v Praze, který nechal v 17. století zbudovat vévoda Albrecht z Valdštejna, se také 31. srpna otevře veřejnosti v noci, návštěvníci sem mohou zavítat až do 22:00.
Valdštejnský palácV rámci Hradozámecké noci 2019 se sídlo Senátu v sobotu 31. srpna otevře veřejnosti netradičně ve večerních hodinách. Do barokního komplexu Valdštejnského paláce se zahradou budou moci návštěvníci zavítat až do 22:00.


Těšit se mohou mimo jiné i na speciální komentované prohlídky „Tajemství Valdštejnské zahrady“. Vstup bude tradičně zdarma, na vstup není nutná rezervace, akce otevřená veřejnosti.

Valdštejnská zahrada – oáza klidu na Malé Straně v Praze

Valdštejnská zahrada – oáza klidu na Malé Straně v Praze

Mezi nejvýraznější stavby českého raného baroka patří Valdštejnská zahrada v areálu Valdštejnského paláce na Malé Straně v Praze. Místo je sídlem Senátu České republiky. Zahrada se stala nejen příjemným místem pro odpočinek, ale díky aktivitám Senátu i kulturním stánkem.

Prohlídky Senátu Parlamentu České republiky ve Valdštejnském paláci

Prohlídky Senátu Parlamentu České republiky ve Valdštejnském paláci

Senát Parlamentu ČR sídlí v Praze 1 na Malé Straně a patří mu tři paláce: Valdštejnský, včetně Valdštejnské zahrady, Kolovratský a Malý Fürstenberský palác. V opravdu reprezentativních prostorách těchto paláců se konají pravidelné prohlídky, které určitě stojí za návštěvu.