Úvod > Aktuality > Největší skiareál na Moravě bude mít nejdelší modrou sjezdovku u nás
Jeseníky
"> Jeseníky "> Sjezdovka Kouty "> Zímní pohled na areál
Zimní sporty

Největší skiareál na Moravě bude mít nejdelší modrou sjezdovku u nás

  • Vydáno30. září 2013
Další nové nej nabídne na začátku zimní sezóny 2013 největší skiareál na Moravě Kouty. Kouty nad Desnou otevřou nejdelší modrou sjezdovku v České republice.
Dlouhé StráněLyžařský areál v Koutech nad Desnou, který provozuje společnost K3Sport, připravuje na začátek zimní sezóny 2013 pro milovníky sjezdového lyžování další překvapení. Modrá sjezdovka bude nabízet upravený povrch v délce 3050 metrů.

Od jara 2013 docházelo ke kácení stromů tak, aby vše bylo připraveno na novou zimní sezónu. Sjezdovka bude mírnější, vhodná hlavně pro začátečníky a děti. Hlavní výchozí bod sjezdovky bude z horní stanice lanovky. Bude možné zkusit i kratší verzi, protože do části svahu pojede poma.

Úspěšná letní sezóna se pomalu chýlí ke konci. Během léta přilákal areál mnoho návštěvníků. Zajímala je hlavně nová naučná stezka. V Koutech se prohánělo také velké množství cyklistů a bruslařů. Velmi oblíbeným cílem byla již tradičně přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně v nadmořské výšce více než 1300 metrů.

Mnoho zájemců se k horní nádrži elektrárny přepravilo lanovkou. Někteří si díky včasné rezervaci mohli užít exkurze do elektrárny, jiný se "pouze" prošli okolo. Od října bude lanovka v provozu pouze o víkendech a dle počasí. Lanovka je dlouhá 2000 metrů, spodní stanice je ve výšce 588 metrů a vede na vrchol sjezdovky Medvědí do výše 1095 metrů nad mořem.

Hotel Dlouhé Stráně – vhodné východisko pro turisty Jeseníků

Hotel Dlouhé Stráně – vhodné východisko pro turisty Jeseníků

Hotel Dlouhé Stráně, který se nachází v obci Kouty nad Desnou v oblasti Jeseníků, poskytuje výhodné podmínky pro aktivní odpočinek a rekreaci hostů. Oblast je ideální pro zimní sporty, turistiku a cykloturistiku. K dispozici je vám i wellness a bowlingová herna.

Areál Kouty – horské centrum zábavy a sportu

Areál Kouty – horské centrum zábavy a sportu

Neváhejte využít krásného počasí k návštěvě areálu Kouty, dojeďte k nám na kole, autem, vlakem, projděte se i s dětmi kouteckým lesním skanzenem, výborně se najezte v našich gastro zařízeních, zahrajte si bowling.

Skiareál Kouty nad Desnou – největší lyžařské středisko na Moravě

Skiareál Kouty nad Desnou – největší lyžařské středisko na Moravě

Největší skiareál na Moravě s první šestisedačkovou lanovkou v Česku najdete v Koutech nad Desnou. Areál je vybaven moderním zázemím po vzoru alpských zemí. Na své si přijdou jednotlivci i rodiny s dětmi.