Úvod > Aktuality > Rychlebské stezky otevírají v pátek o nový trail
Rychlebské stezky se rozšírí o nový trail
"> Rychlebské stezky se rozšírí o nový trail "> Superflow trail byl budován ve spolupráci s odborníky z Walesu "> Superflow trail prinese témer 8 km nepretržité zábavy "> Superflow trail bude v Cerné Vode slavnostne otevren 26.4.2013
Letní sporty

Rychlebské stezky otevírají v pátek o nový trail

  • Vydáno22. dubna 2013
Rychlebské stezky připravily všem bikerům velkou novinku – je jím Superflow trail, který byl zbudován ve spolupráci s odborníky z Walesu, s Rowanem Sorrellem a jeho partou Back On Track. Stezka pro zkušené jezdce nabídne terénní vlny, klopené zatáčky, jízdu mezi stromy a kořeny. Slavnostní otevření stezky proběhne již tento pátek 26. dubna.
Rychlebské stezkyVelká Británie je kolébkou evropského budování trailů pro MTB a Back On Track patří k současné špičce ve stavbě stezek podle nejnovějších trendů. Postavit stezku tak, aby byla zábavná pro méně zkušené jezdce i pro závodníky tak, aby se na ní každý mohl zlepšovat a odnést si skvělé zážitky z nekonečné plynulé jízdy, to je to největší umění.

Zatímco ve Walesu najdete nejdelší plynulý sjezd na vybudované stezce v délce 2,4 km, Superflow trail v Rychlebských horách přinese téměř 8 km nepřetržité zábavy! Na stezce najdete terénní vlny, klopené zatáčky, občas vás bude houpat nahoru a dolů, nebo vás vtáhne mezi stromy – vše ve svižném rytmu. Kouzlo spočívá v tom, že trasu budovali zkušení jezdci a každý úsek stále zkoušeli na kole, tak, aby byl ideální. Superflow trail měl možnost projet i Shane Wilson z americké asociace IMBA, který ho hodnotil v superlativech a doporučil pro certifikaci IMBA Floucountry trail. Toto speciální označení trailů stavěných podle nejnovějších trendů má na světě pouze 5 stezek a Rychlebské stezky se o něj budou ucházet v letošním roce.

Superflow trail bude v Černé Vodě slavnostně otevřen 26.4.2013 u příležitosti mezinárodní konference o současných trendech v budování MTB trailů a resortů. Večer po konferenci zde vystoupí Lenka Dusilová a na sobotu bude nachystán bohatý program pro veřejnost. Díky nové trase budou Rychlebské stezky nabízet více než 60 km tras.

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Jezdíte na horském kole a baví vás jízda po úzkých pěšinách? Pak právě pro vás jsou Rychlebské stezky a Lipovské stezky – traily pro horská kola, jejihž smyslem není dojet co nejdál a urazit co největší počet kilometrů, ale užít si jedinečnou krajinu Rychlebských hor a okolí Horní Lipové.