Úvod > Aktuality > Nebojte se vzít do Muzea umění v Olmouci děti, bude to zábava pro ně i pro vás
Zdenek Sýkora (*1920 Louny) Line c. 56 (Humberto), 1988
"> Zdenek Sýkora (*1920 Louny) Line c. 56 (Humberto), 1988
Kultura

Nebojte se vzít do Muzea umění v Olmouci děti, bude to zábava pro ně i pro vás

  • Vydáno9. února 2013
Při příležitosti výstavy Od Tiziana po Warhola totiž muzejní lektoři připravili speciální pracovní listy, které malé i velké děti nejen pobaví, ale také se díky nim blíže seznámí s konkrétními exponáty i s dějinami výtvarného umění. V balíčcích, které jsou v prodeji v muzejních pokladnách, zájemci najdou vedle pracovních listů i pastelky a tužku.
Menším dětem v pracovních listech s úkoly radí postava malého děvčete a starší školáky provádí a směruje chlapec Endy. Úkoly jsou rozděleny do všech jednotlivých expozic výstavy Od Tiziana po Warhola, od starého až po současné umění, a zatímco aktivity pro malé děti jsou výhradně hravé, starší děti se již v pracovních listech dozvědí informace například o mytologických a náboženských tématech ve výtvarném umění, o zátiší, portrétu, krajinářství nebo abstrakci.

Výstava Od Tiziana po Warhola, kterou si Muzeum umění Olomouc připomíná 60 let své činnosti, byla zahájena 25. října loňského roku a potrvá do 31. března. Diváky provádí prostřednictvím bezmála 600 exponátů dějinami výtvarné kultury od antiky do současnosti. Do konce ledna ji navštívilo více než 20  tisíc lidí.
Arcidiecézní muzeum Olomouc a Zdíkův palác – do prosince 2022 uzavřeno

Arcidiecézní muzeum Olomouc a Zdíkův palác – do prosince 2022 uzavřeno

Arcidiecézní muzeum Olomouc je v rámci rozsáhlé rekonstrukce do prosince 2022 uzavřeno.