Úvod > Aktuality > Navštivte vánoční hrad Buchlov a akci Na Štěpána na Buchlově otevřená brána
Navštivte vánoční hrad Buchlov a akci Na Štěpána na Buchlově otevřená brána
"> "> Na Štepána na Buchlove otevrená brána "> Hrad Buchlov - jeden z nejstarších a nejmohutnejších královských hradu
Památky

Navštivte vánoční hrad Buchlov a akci Na Štěpána na Buchlově otevřená brána

  • Vydáno25. prosince 2019
Brána hradu se návštěvníkům otevře ve čtvrtek 26. prosince 2019 od 10 do 15 hodin. Na hradním nádvoří se můžete zúčastnit pravé domácí zabijačky nebo ochutnat čaj z buchlovské lípy, vánoční punč a grog.
Tradiční štěpánská na hradě Buchlov nabídne nejen živý betlém, zpívání koled, výstavy, čaj z "Lípy neviny", ale i domácí zabíjačku a další radovánky. Většina hradů a zámků bývá v zimním období návštěvníkům uzavřena. Nejinak je to i na středověkém Buchlově. Jedinou výjimkou je svátek sv. Štěpána tj. 26. prosince, kdy se brána Buchlova od 10:00 do 15:00 hodin návštěvníkům otevře. Návštěvníci uvidí vánočně vyzdobené místnosti hradu s názvem "Vánoce u Berchtoldů", které jsou mimo obvyklou prohlídkovou trasu.

Tak jak se k vánočním svátkům pojí různé tradice, tak se hrad Buchlov na Štěpána stává již tradičním místem setkávání se přátel, známých a kamarádů, kteří si na tomto místě popřejí do nového roku a připijí hřejivým punčem, svařákem, medovinou nebo čajem z buchlovské lípy.

Ani letos nebude chybět živý betlém a speciální prohlídky purkrabství, kde ve slavnostně vyzdobených prostorách mohou návštěvníci vidět, jak kdysi vypadaly Vánoce u posledních majitelů hradu, u hrabat Berchtoldů. Mimo to se můžete těšit na zpívání koled, kování podkov nebo hraný živý betlém s klaněním Tří králů.
Naučná stezka Okolo Buchlova

Naučná stezka Okolo Buchlova

Naučná stezka Okolo Buchlova zavede výletníky kolem známého hradu Buchlova u obce Buchlovice, v okrese Uherské Hradiště, ve Zlínském kraji. Jedenáct informačních tabulí seznámí výletníky s místní lesnickou činností a historií.

Hrad Buchlov – jeden z nejstarších a nejmohutnějších královských hradů

Hrad Buchlov – jeden z nejstarších a nejmohutnějších královských hradů

Asi 3 kilometry severozápadně od Buchlovic stojí na vysokém kopci zdaleka viditelný a majestátný hrad Buchlov. Hrad je ukázkou středověké pevnostní architektury a hradní interiéry dokumentují vývoj bytové kultury od 15. do 19. století.