Úvod > Aktuality > Valachy Man startuje už v pátek

Valachy Man startuje už v pátek

Vydáno 30. července 2019 Letní sporty
Tři dny zbývají do startu triatlonového závodu Valachy Man, který se koná každý rok začátkem srpna u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. Letos se sporotvní klání koná 2. a 3. sprna 2019. Závod je otevřený všem sportovcům a kromě „hobíků“ se jej účastní i česká triatlonová špička. Loňské vítězství bude obhajovat Radim Grebík, který patří k největším nadějím českého triatlonu a kvalifikoval se na juniorský světový šampionát.
Valachy koloValachy Man, který je součástí seriálu Valachy Tour pořádaného Resortem Valachy, se uskuteční v pátek 2. srpna u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. Závod je mezi sportovci oblíbený díky příjemnému prostředí vodní nádrže a okolních závodních terénů a kvalitnímu pořadatelskému servisu. Letos poměří síly přes 1 100 sportovců – dětí i dospělých. Popularitu si získal i díky tomu, že nabízí trasy jak zdatným sportovcům, tak i těm méně zkušeným a navíc dětem.

Pro mnohé je Valachy Man příležitostí k první závodní zkušenosti s triatlonem.

Valachy plaváníHlavní závod obnáší 350 metrů plavání, 16 kilometrů na horském kole v náročném horském terénu a 4,5 kilometru běhu. Kratší hobby trasa zahrnuje 250 metrů plavání, 12 kilometrů na horském kole a 3,6 kilometry běhu. Pro děti jsou připraveny závody na kratších trasách v sedmi věkových kategoriích. Zajímavostí také je, že start závodu dospělých není hromadný, nýbrž intervalový. To přináší jak komfortnější podmínky pro méně zkušené závodníky, tak i pestřejší a napínavější podívanou pro diváky. Ti si navíc mohou fandění během celého dne zpříjemnit koupáním ve vodní nádrži, letos i při doprovodném programu v podobě půjčovny paddleboardů.

Tradiční kratší trasa pro amatéry je do programu zařazena v pátek 2. 8. 2019, dlouhá trasa určená pro profesionály a všechny ty, kteří se chtějí s profesionály srovnat je na plánu v sobotu 3. 8. 2019. Valachy Man je neobvyklý tím, že start není hromadný, nýbrž intervalový. To přináší jak komfortnější podmínky pro méně zkušené závodníky, tak i pestřejší podívanou pro diváky. Sportovci startují skokem do vody po 15 vteřinách.
 

Letošní borci, lákavé ceny a doprovodný program

Valachy manNa startu nebude chybět loňský vítěz Radim Grebík, který má i přes krátkou jarní zdravotní pauzu znovu úspěšně rozjetou sezónu a naposledy vyhrál v červenci juniorský závod českého poháru v olympijském a sprint triatlonu v Sokolově. K hlavním favoritům patří i Vojtěch Bednarský, jenž potvrdil formu o uplynulém víkendu vítězstvím v závodu Českého poháru v Xterra triatlonu v Hradci Králové, ale také Filip Lužný nebo Filip Václavík. Chybět nebudou ani loňští celkoví vítězové Valachy Tour Petr Šťastný a Lucie Skřivánková. Celým dnem bude opět provázet tradiční moderátor Stanislav Bartůšek.

Valachy Tour medailePro vítěze jsou přichystány hodnotné ceny, včetně prize money v celkové částce 40 tisíc korun, dále horská prémie a tombola. Zajímavostí je i účastnická medaile, tentokrát vyrobená z betonu, kterou speciálně pro účastníky Valachy Mana navrhl produktový designér Tibor Mužík, rodák z Velkých Karlovic a dobrovolník při závodech Valachy Tour. Dospělí závodníci mají ve startovném zahrnutý i dárek v podobě trička Kilpi.

Kromě fandění si diváci mohou den zpříjemnit koupáním ve vodní nádrži a připraven bude i doprovodný program, mj. půjčovna paddleboardů či testování novinek sportovního vybavení. Sportovci mohou využít testovací centrum kol Orbea, půjčovnu sportovních bot Inov-8s podrážkou Graphene (součástí gumových podrážek je materiál Graphene oceněný Nobelovou cenou), fotostánek Nikonu nebo hrátky s odolnými mobily iGET. Připraven je i hrací koutek pro děti.
Valachy Man 2020

Valachy Man 2020

Tradiční VALACHY MAN, zlatý hřeb seriálu VALACHY TOUR s centrem na přírodním koupališti Na Stanoch v Novém Hrozenkově, známém také pod označením Balaton. Nově dvoudenní!

Valachy tour - seriál závodů ve Velkých Karlovicích

Valachy tour - seriál závodů ve Velkých Karlovicích

Seriál Valachy tour, který zahrnuje 4 závodů různých sportovních disciplín pořádaných v okolí beskydských Velkých Karlovic, vstoupí do příštího, osmého ročníku s několika novinkami. Tou nejzajímavější je rozšíření legendárního triatlonového závodu Valachy man, jenž bude dvoudenní.

Přírodní koupaliště Na Stanoch - valašský Balaton v Novém Hrozenkově

Přírodní koupaliště Na Stanoch - valašský Balaton v Novém Hrozenkově

Přírodní koupaliště zvané Na Stanoch v obci Nový Hrozenkov na Vsetínsku se nachází u umělého jezera Balaton, které má rozlohu 9,5 ha. To leží na hranici města Karolinka a obce Nový Hrozenkov. V areálu je sociální zařízení, bufet, hřiště na plážový volejbal.

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik ve Velkých Karlovicích je ideálním výchozím bodem řady turistických, cyklistických i běžkařských tras uprostřed CHKO Beskydy. Díky příznivým cenám ubytování i stravování je nakloněn rodinám, seniorům, studentům a nenáročným cestovatelům. Nabízí služby pro cyklisty včetně půjčovny kol.

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Užijte si dovolenou nabitou zážitky i relaxací. Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích je ideálním místem pro aktivní dovolenou i pobyty rodin s dětmi. Popularitu si získal díky možnosti celoročního koupání v termálních bazénech se slanou vodou. V areálu je i golfové hřiště a tenisový kurt.