Úvod > Aktuality > Valachy Man startuje už tento pátek
Valachy Man startuje už tento pátek
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Valachy Man startuje už tento pátek

  • Vydáno2. srpna 2021
Již jedenáctý Valachy Man je tady! Už v závěru tohoto týdne, v pátek 6. a sobotu 7. srpna, vypukne největší český veřejný triatlonový závod ze seriálu Valachy tour, a to na obvyklém místě, u vodní nádrže Na Stanoch zvané valašský Balaton v Novém Hrozenkově. Nerozhodným sportovcům pořadatelé vzkazují, že ještě zbývají volné pozice ve startovní listině.
Valachy koloValachy Man, který je součástí seriálu Valachy Tour pořádaného Resortem Valachy, se uskuteční v sobotu 7. srpna 2021 u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. Závod je mezi sportovci oblíbený díky příjemnému prostředí vodní nádrže, okolním závodním terénům a kvalitnímu pořadatelskému servisu. Zájemci se mohou přihlásit jak do sobotního hlavního závodu na dlouhé trase, tak i na páteční krátký závod, který je ideální i pro úplné začátečníky. Jindy vyprodaný závod letos ještě nabízí volná místa na startu! Registrace online je prodloužena až do středy 4. 8. do 12:00 hodin.

Valachy plaváníValachy Man je letos opět rozložen do dvou dnů. Dlouhou trasu mohou zdolat i tříčlenné štafety, přičemž každý člen štafety absolvuje jednu část trasy.. Štafety startují v sobotu 7. 8. 2021 před hlavním závodem. Plavání probíhá na Balatonu, kolo vede okolo přehrady Stanovnice (profi trať s výživnou terénní vložkou přes vrch Bezníková), běh tradičně po cyklostezce (profi trať opět s důkladnou terénní prověrkou).

V pátek 6. 8. se koná krátký závod – 250 m plavání, 12 km kolo (horské či trekingové) a 3,6 km běh. Sobota 7. 8. je ve znamení dlouhého závodu350 m plavání, 16 km horské kolo a 4,5 km trailový běh. Stejný výkon čeká i na štafety. Je to skvělá příležitost si ho vyzkoušet, už pro jeho intervalový start. Ten letos umožňuje regulovat kumulaci závodníků na místě. Sportovci startují skokem do vody po 15 vteřinách.
 

Letošní borci, lákavé ceny a doprovodný program

Valachy manSobotní závod na dlouhé trase je pak určen zkušenějším sportovcům a štafetám. Opět přinese možnost poměřit síly i se zástupci české top triatlonové špičky. Jedničkou bude na Valachy Manovi František Kubínek, a to nejen svým startovním číslem. Jak je v triatlonovém světě dobře známo, měl František (mimochodem vítěz Valachy Mana 2017) v roce 2018 vážnou nehodu s těžkými následky. Měsíc byl v bezvědomí, prodělal několik operací a pak bojoval jako lev a usilovně rehabilitoval, aby se opět mohl vrátit ke svému milovanému triatlonu. Předloni ještě přijel "jen" jako divák, loni už si zaplaval ve štafetě a letos plánuje dát celou krátkou trasu. Přijďte ho povzbudit v pátek v 15 hodin. František Kubínek se s číslem 1 jako první postaví na start krátké trasy.

Valachy Tour medaileNebude chybět ani česká ironmanská legenda. Petr Vabroušek je historicky prvním vítězem Valachy Mana a od té doby závod podporuje a pravidelně se účastní, přestože jsou distance tohoto triatlonu tolik vzdálené jeho doméně – ultra dlouhým tratím Ironmana. Letos můžete s Petrem poměřit síly v pátek na krátké trase. V sobotu pak nastoupí do závodu štafet, v kombinaci se synem Filipem, skvělým běžcem, budou jistě obávaným tandemem. Z širšího reprezentačního výběru se na start postaví Tomáš Kříž a Filip Michálek. Mezi startujícími bude i poslední český účastník olympiády v triatlonu Jan Čelůstka – vítěz Valachy Mana 2013 a 2014. K favoritům mužské kategorie určitě patří i Vojtěch Bednarský (loni bronz, předloni stříbro) nebo absolutní vítěz Valachy Tour Petr Šťastný.

V rámci doprovodného programu budou u Balatonu připraveny stánky partnerů, servis centrum a půjčovna horských kol Orbea, půjčovna a testování běžeckých bot Inov-8 a další. Fotografové od Nikonu zájemcům pořídí fotografii z akce a vyrobí z ní památeční placku za symbolickou padesátikorunu, kterou následně obdrží Domov pro seniory ve Velkých Karlovicích.
Přírodní koupaliště Na Stanoch – valašský Balaton v Novém Hrozenkově

Přírodní koupaliště Na Stanoch – valašský Balaton v Novém Hrozenkově

Přírodní koupaliště zvané Na Stanoch v obci Nový Hrozenkov na Vsetínsku se nachází u umělého jezera Balaton, které má rozlohu 9,5 ha. To leží na hranici města Karolinka a obce Nový Hrozenkov. V areálu je sociální zařízení, bufet, hřiště na plážový volejbal.

Další aktuality