!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka Okolo Buchlova
Příroda

Naučná stezka Okolo Buchlova

Naučná stezka Okolo Buchlova zavede výletníky kolem známého hradu Buchlova u obce Buchlovice, v okrese Uherské Hradiště, ve Zlínském kraji. Jedenáct informačních tabulí seznámí výletníky s místní lesnickou činností a historií.
Stezka začíná a končí u parkoviště pod hradem Buchlovem, kde je umístěna také první uvítací tabule. Je poučením pro návštěvníky lesů - hlavně pro děti ze základních škol. Návštěvníci se celkově seznámí nejen s územím spravovaným Lesní správou Lesů ČR Buchlovice, zrozením lesa a jeho obnovou nebo hlavními lesními dřevinami Chřibů, pěstováním lesa a ochranou přírody, ale také pověstí o Čertově sedle.

Stezku kolem Buchlova budou Lesy ČR využívat také v rámci lesní pedagogiky, tedy při vzdělávání dětí přímo v lese. Zastavení stezky by se měla v příštích letech obohatit např. o dřevěné plastiky zvěře, která v Chřibech žije. Stanoviště, které bude věnováno geologii zase nabídne návštěvníkům kusy jednotlivých hornin, nacházejících se v chřibských lesích.

Trasa necelé tři kilometry dlouhé vycházkové trasy nabízí nejen poučení pro návštěvníky lesů, ale i nenáročnou pěší turistiku kolem dvou významných historických objektů: hradu Buchlova a kaple sv. Barbory na vrchu Modla. Oba historické objekty a celá stezka se nacházejí v Chřibech, jedné z nejkrásnějších přírodních oblastí Zlínského kraje. Lesnická naučná stezka kolem Buchlova rovněž navazuje na cyklotrasy Velkomoravské poutní cesty.

Přímo v terénu nyní na návštěvníky čekají dřevěné sochy vybraných zástupců lesní zvěře, daňka skvrnitého, muflona obecného, prasete divokého, jelena lesního, srnce obecného a lišky obecné.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Zikmundov v Chřibech

Penzion Zikmundov v Chřibech

Staré Hutě, Východní Morava
Penzion Na náměstí Buchlovice

Penzion Na náměstí Buchlovice

Buchlovice, Východní Morava
Hotel U Velehradu

Hotel U Velehradu

Velehrad, Východní Morava
Muzeum vinařství Boršice

Muzeum vinařství Boršice

Boršice, Východní Morava