!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Jeden z nejtěžších závodů horských kol v České republice se pojede v Holešově

Jeden z nejtěžších závodů horských kol v České republice se pojede v Holešově

Vydáno 27. června 2019 Letní sporty
V Holešově na Východní Moravě se v sobotu 29. června 2019 uskuteční již 26. ročník Bikemaratonu Drásal České Spořitelny. Jde o jeden z nejkultovnějších cyklistických závodů na horských kolech v České republice. Přestože jde o jeden z nejtěžších závodů horských kol v České republice, je to akce, na kterou mohou přijet celé rodiny.
DrásalObr Drásal patří mezi pětici partnerských závodů Kolo pro život 2019. Krásná, ale přetěžká trasa se stala díky své náročnosti už po prvních ročnících lahůdkou MTB, je jednoznačně nejdelší amatérskou maratonskou trasou na horských kolech v České republice. Na závodníky 6. ročníku Obra bude v sobotu 29. června čekat neskutečných 177 kilometrů, na kterých projedou celé Hostýnské vrchy od Holešova až po Vsetín!

Legendární poctivá maratonská trasa, která oslaví letos 26 let, se stala průkopnicí českého MTB. Vedle klasických výjezdů na známé kopce jako Hostýn, Kelčský Javorník nebo Tesák se bikeři, stejně jako v předchozích letech, vydají směrem na Vsetín, kde je čeká průjezd Bike arénou Semetín se sítí cyklostezek a singletracků.

Drásla Kolo pro životHlavní trasa „Drásala“ nabídne průjezdy úchvatnou přírodou Hostýnských vrchů, ale současně důkladně prověří fyzickou a technickou připravenost všech borců na startu. Důkladná a pravidelná příprava v sezóně před závodem je na trase A nezbytná.

Trasa B bývá na mnoha závodech Kola pro život královská, se svými 57 km ale působí na Drásalovi trochu jako Popelka. Nenechte se však zmást. Rozhodně vám nedá nic zadarmo a nabídne spoustu cyklistických lahůdek, včetně výjezdu na Hostýn nebo legendární technické stoupání na vrchol Pardus s následným rychlým a dlouhým sjezdem do Rusavy. Podíváte se také do okolí zříceniny hradu Lukova, který je národní kulturní památkou, lahůdkou na závěr bude přejezd hřebene přes Hrubou Malíkovou.

drásalLetos nově zařazená trasa E na 85 kilometrů s převýšením 2141 metrů. Trasu pořadatelé zařadili primárně jako reakci na mezinárodní standart vzdáleností pro ženy v seriálu UCI Marathon series, do kterého patří. Zároveň se tak nabízí další varianta pro ty, kterým je trasa B na 55 kilometrů málo a na klasickou UCI Trasu A na 117 kilometrů si ještě netroufají. Trasa není určena pouze ženám, vypsány jsou na ní také dvě mužské kategorie. Trať kopíruje UCI Trasu A až na Troják, kde se lesní dvou kilometrovou propojkou připojí za občerstvovačku v Držkové a dál pokračuje po trase Force Obra resp. UCI trasy A až do cíle.

Další letošní novinkou je Active Tour segment, který bude na každém závodě označovat nejkrásnější místo trati. Až spatříte bannery Active Tour, zkuste aspoň na vteřinu zvolnit a vychutnat si výhledy kolem sebe, budou stát za to! Birell segment je označení místa či výjimečné části trati, která vám zůstane v paměti.
 

Family trasa a doprovodný program

Drásal HolešovTato trasa jako jediné na Bikemaratonu Drásal nevedou do oblasti Hostýnských vrchů. Naopak vás čeká průjezd krajinou severně od Holešova. Pořadatelé trasu inovovali. Díky tomu zavítáte i do obce Tučapy, kde na vás čeká nový přírodní pumptrack, který si v rámci Family jízdy můžete projet. Dvakrát vystoupáte k vrcholu Kopaniny a budete projíždět místy, kde se v historii tyčil hrad Kasařov, jehož pozůstatky jsou v místní krajině stále patrné.

Po stejné 16 km trase vyrazí na dětský maraton účastníci ČD Cargo Junior Trophy Marathonu. Doporučený věk dětí je 6 let.

Drásal zázemíDíky bohatému celodennímu doprovodnému programu pro děti i dospělé a skvěle vybavenému zázemí i pro případ nepříznivém počasí můžete nechat starosti všedních dnů za hlavou a užít si víkendové volno uprostřed přírody aktivně s celou rodinou, včetně nejmenších dětí.

Zapojte se do různých soutěží a vyhrajte hezké ceny! Areál Kola pro život nabízí kromě užitečných služeb a stánků partnerů i prodejní zónu a bohatou nabídku občerstvení. Upomínkové předměty si můžete zakoupit na stánku Boutique KPŽ. Informace o dění po celý den poskytuje Infopoint KPŽ – Česko jede a nic důležitého vám neuteče ani díky všudypřítomnému hlasu profesionálního moderátora. Pro slavnostní předávání cen slouží velké reprezentativní podium. Rozhodně počkejte v areálu až do konce vyhlašování na tombolu, ve které na vylosované čekají hodnotné ceny.
Kolo pro život - Bikemaraton Drásal

Kolo pro život - Bikemaraton Drásal

Kolo pro život je největší seriál závodů horských kol určený pro širokou veřejnost včetně dětských závodů a bohatý celodenní doprovodný program zdarma. Vrchlabí Špindl Tour je sedmou zastávku této celorepublikové akce, které se ročně aktivně zúčastní přes 25 000 osob.

Zámek v Holešově s hvězdárnou

Zámek v Holešově s hvězdárnou

Přijďte navštívit překrásný barokní zámek Holešov. Budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si překrásné zrekonstruované i nezrekonstruované historické prostory zámku. Uvidíte také zámeckou hvězdárnu, ve které vás uvítá hvězdář v barokním kostýmu jako průvodce, je zde také studovna.

Hostýnské vrchy – místo opředené bájnými pověstmi

Hostýnské vrchy – místo opředené bájnými pověstmi

Hostýnské vrchy s mírně zvlněnými hřebeny jsou velmi oblíbenou rekreační oblastí Východní Moravy. Milovníci turistiky a cykloturistiky si mohou vybrat z velkého množství značených stezek. Nadšenci pro houbaření či běžecké a sjezdové lyžování zde naleznou ideální terény.