Úvod > Aktuality > Národní památkový ústav odměňuje věrné návštěvníky
Národní památkový ústav odměňuje věrné návštěvníky
">
Památky

Národní památkový ústav odměňuje věrné návštěvníky

  • Vydáno6. května 2013
V první květnový den spustil Národní památkový ústav svůj věrnostní program. Návštěvníci památek tak mohou získat nejen vstupy na hrady a zámky zdarma, ale i zážitkové ceny, jako je jízda historickým vozem Praga Piccolo z Mníšku pod Brdy na Konopiště.
Hrad SvojanovPrincip soutěže je podobný jako v minulých letech. Návštěvníci památek ve správě NPÚ a jeho partnerů získají ke vstupence prohlídkový pas a do něj první razítko. Při posbírání celkem pěti razítek z různých památek vzniká nárok na šestý vstup zdarma. Navíc proběhne v závěru sezóny velké slosování o řadu hodnotných cen. Vítěz bude mít možnost absolvovat cestu historickým vozem z Mníšku pod Brdy na Konopiště. Součástí ceny je prohlídka obou zámků, občerstvení a samozřejmě fotografování na památku. Mezi další odměny pro výherce patří například noc na hradě Svojanov či hodnotné věcné ceny od provozovatelů pivovarských tras.

Zapojení partnerů v nebývalé míře je vůbec hlavní novinkou letošního věrnostního programu. Počet hradů, zámků, klášterů, historických pivovarů a dalších památek se rozšířil na celkových 129. Jsou mezi nimi objekty státní, městské i soukromé. Podrobné podmínky soutěže, přehled zapojených památek i kompletní výčet cen je možné najít na webových stránkách Národního památkového ústavu.

Zámek Mníšek pod Brdy – vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy – vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.

Zámek Konopiště – za Františkem Ferdinandem na zámek

Zámek Konopiště – za Františkem Ferdinandem na zámek

Současnou podobu dostal zámek na přelomu 19. a 20. století, kdy zámek vlastnil František Ferdinand d'Este, následník rakouského trůnu. Vypravte se na půvabné místo nedaleko Prahy, kde žil tento vášnivý lovec.

Hrad Svojanov – místo, kde se mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím

Hrad Svojanov – místo, kde se mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím

Jedním z nejstarších královských hradů v ČR je malebný hrad Svojanov ležící nad údolím řeky Křetínky. Je to zároveň jediný hrad v republice, v jehož architektuře se mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím. Navštívit můžete i ojedinělý dům zbrojnošů.