Úvod > Co chcete dělat? > Bývalé nádraží Praha-Bubeneč
Památky

Bývalé nádraží Praha-Bubeneč

Nádraží Bubeneč bylo postaveno roku 1850, jako druhé nejstarší pražské nádraží. Provoz zde byl ukončen v roce 2014, nyní patří městské části Praha 6. Během kompletní rekonstrukce by zde do roku 2022 mělo vzniknout multifunkční centrum Stanice 6.
Nádraží v Bubenči bylo postaveno na místě bývalého bubenečského dvora podle plánů Antonína Jünglinga v pozdně klasicistním stylu podle normálie shodné s olomoucko-pražskou dráhou a uvedeno do provozu společně s tratí z Prahy do Podmokel v roce 1850. Je jediným dochovaným typem malé staniční budovy IV. třídy na trati bývalé Severní státní dráhy. Původní budova byla přestavěna v roce 1878.
 
Budova s dopravní kanceláří, provozními místnostmi, úzkou vstupní chodbou s přepážkou pokladny, čekárnou, toaletami a krytým peronem byla v provozu do roku 2014. Stanicí prochází trať č. 091 Praha-Masarykovo nádražíKralupy nad Vltavou. Ty nově staví ve stanici Praha-Podbaba. Projíždějí tudy i rychlíky z Prahy na Ústí nad Labem a dál do Německa.

Chátrající nádražní budova se začne měnit na volnočasové, sportovní a kulturní centrum. Novým provozovatelem se stala trojice autorů Richard Preisler, Martin Krb a Martin Kontra s projektem „Stanice 6“.

Ubytování a restaurace v okolí

Café Továrna

Café Továrna

Praha 6, Praha
Hostinec Na Slamníku

Hostinec Na Slamníku

Praha 6, Praha
Ristorante da Emanuel

Ristorante da Emanuel

Praha 6, Praha