Úvod > Aktuality > Na zámku v Holešově si prohlédnete vzácné artefakty
Na zámku v Holešove si prohlédnete vzácné artefakty
"> Na zámku v Holešove si prohlédnete vzácné artefakty "> Zámek je sice otevren až od dubna, v areálu se však nove nachází zámecká restaurace a celorocne prístupná zámecká zahrada
Památky

Na zámku v Holešově si prohlédnete vzácné artefakty

  • Vydáno11. února 2014
V přízemních arkádách zámku v Holešově si nově prohlédnete výstavku sesnácti vzácných artefaktů z různých historických období, které byly objeveny v zámecké zahradě či přímo ve dvoře zámku.
Zámek Holešov arkádyBěhem posledních dvou let bylo v zámecké zahradě, ale i například ve dvoře zámku v Holešově objeveno celkem šestnáct vzácných artefaktů, které nyní zámek představuje v jejich stálé samostatné expozici. Jedná se například o barokní šištice z 18. století (které zdobily ústí vody do zámeckého trojzubce), části stavebních prvků z 16. století, které bývaly součástí původní renesanční stavby a další kamenné fragmenty z různých období.

Dva z artefaktů nalezl i sám ředitel Městského kulturního střediska Holešov, Pavel Chmelík. Při procházce parkem si povšiml zvláštního "kamene", jehož tvar byl na první pohled neobvyklý. Nakonec bylo zjištěno, že se jedná asi o sto osmdesát centimetrů vysoký artefakt z vrcholu barokního období. Při následném kopání byly objeveny navíc ještě dvě rokokové stély.

Všechny artefakty si můžete prohlédnout v přízemních prosklených arkádách zámku i z vnější strany, přímo z nádvoří – popisky jsou osázeny z obou stran. Zámek je sice otevřen až od dubna, v areálu se však nově nachází zámecká restaurace a celoročně přístupná zámecká zahrada.
Zámek v Holešově s hvězdárnou

Zámek v Holešově s hvězdárnou

Přijďte navštívit překrásný barokní zámek Holešov. Budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si překrásné zrekonstruované i nezrekonstruované historické prostory zámku. Uvidíte také zámeckou hvězdárnu, ve které vás uvítá hvězdář v barokním kostýmu jako průvodce, je zde také studovna.

Další aktuality