Úvod > Aktuality > V hřebčíně Napajedla se narodilo první letošní hříbátko
V hřebčíně Napajedla se narodilo první letošní hříbátko
"> ">
Letní sporty

V hřebčíně Napajedla se narodilo první letošní hříbátko

  • Vydáno13. ledna 2021
První letošní hříbě hřebčína v Napajedlích, kde probíhá vůbec nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území, se narodilo v pondělí 11. ledna 2021 ve večerních hodinách. Jde o třetí hříbě desetileté klisny Dally Hit. Kobylka ryzka zatím nemá jméno, to bude moci navrhnout veřejnost. Mělo by začínat na stejné písmeno jako matčino jméno, tedy na D.
Hřebeček z NapajedelPrvní letošní hříbě se narodilo v napajedelském hřebčíně, který se chlubí nejstarším chovem anglických plnokrevníků v Česku. Hřebeček přišel na svět v podnělí 11. ledna krátce po dvacáté hodině. Vše okolo narození proběhlo v pořádku. Hříbě se už do hodiny postavilo na vlastní nohy a do dvou hodin se napilo mléka. U matky bude hříbátko do půl roku, na podzim příštího roku odejde do tréninkové centrály a stane se z něj dostihový kůň. Návrhy na jeho jméno mohou lidé posílat na e-mail hřebčína info@napajedlastud.com.

Klisnička ryzka, který nohy bílé a bílou lysinku na čele, je třetím potomkem devítileté klisny Dally Hit. Ta je velmi úspěšnou závodnicí, která za svou kariéru vydělala asi 1,6 milionu korun. Otcem hříběte je šestnáctiletý Pouvoir Absolu, který pochází z Velké Británie, ale běhal dostihy nejvyšší kategorie ve Francii. V napajedelském hřebčíně by se letos mělo narodit ještě asi 20 hříbat.

HřebečekZakladatelem nejstaršího chovu anglického plnokrevníka na našem území byl v roce 1886 příslušník vlivné vídeňské rodiny s řeckými kořeny Aristides Baltazzi. Hřebčín dosáhl brzy velkých úspěchů a dlouhá léta je nejúspěšnějším chovatelem anglického plnokrevníka v Česku. V roce 1992 byl státní podnik privatizován, vznikla akciová společnost Hřebčín Napajedla. Za běžných podmínek  nabízí hřebčín možnost exkurze, avšak vždy po předchozím objednání. Nyní však návštěva hřebčína není možná.
Hřebčín Napajedla – nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území

Hřebčín Napajedla – nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území

Zakladatelem nejstaršího chovu anglického plnokrevníka na našem území byl v roce 1886 příslušník vlivné vídeňské rodiny s řeckými kořeny Aristides Baltazzi. Hřebčín dosáhl brzy velkých úspěchů. Hřebčín nabízí možnost exkurze po předchozím objednání.