Úvod > Aktuality > V hřebčíně Napajedla se narodilo první letošní hříbátko

V hřebčíně Napajedla se narodilo první letošní hříbátko

Vydáno 22. ledna 2019 Letní sporty
První letošní hříbě hřebčína v Napajedlích, kde probíhá vůbec nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území, se narodilo v noci 18. ledna. Hnědá klisnička zatím nemá jméno, to bude moci navrhnout veřejnost. Mělo by začínat na stejné písmeno jako matčino jméno, tedy na A.
Klisnička NapajedlaPrvní letošní hříbě se narodilo v napajedelském hřebčíně, který má nejstarší chov anglických plnokrevníků v Česku. Klisnička přišla na svět v pátek 18. ledna krátce po dvacáté první hodině. Vše okolo narození proběhlo v pořádku. Hříbě se už do hodiny postavilo na vlastní nohy a do dvou hodin se napilo mléka. U matky bude hříbátko do půl roku, na podzim příštího roku odejde do tréninkové centrály a stane se z něj dostihový kůň. Návrhy na jeho jméno mohou lidé posílat na e-mail hřebčína info@napajedlastud.com.

hříbě napajedlaKlisnička je druhým potomkem sedmileté klisny Agnes Seice. Ta bohužel na dráze nikdy nezvítězila, ale z 16 startů se devětkrát umístila, byla například druhá v Jarní ceně klisen nebo Memoriálu Rudolfa Deyla. Otcem je osmnáctiletý Egerton, který startoval od svých dvou do sedmi let, měl 31 startů, z toho pětkrát zvítězil, osmkrát byl druhý a dvakrát třetí. V napajedelském hřebčíně by se letos mělo narodit ještě asi 40 hříbat.

Zakladatelem nejstaršího chovu anglického plnokrevníka na našem území byl v roce 1886 příslušník vlivné vídeňské rodiny s řeckými kořeny Aristides Baltazzi. Hřebčín dosáhl brzy velkých úspěchů a dlouhá léta je nejúspěšnějším chovatelem anglického plnokrevníka v Česku. V roce 1992 byl státní podnik privatizován, vznikla akciová společnost Hřebčín Napajedla. Dnes hřebčín nabízí možnosti exkurzí, avšak vždy po předchozím objednání. Návštěva hřebčína bez předchozího ohlášení není možná.
Hřebčín Napajedla - nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území

Hřebčín Napajedla - nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území

Zakladatelem nejstaršího chovu anglického plnokrevníka na našem území byl v roce 1886 příslušník vlivné vídeňské rodiny s řeckými kořeny Aristides Baltazzi. Hřebčín dosáhl brzy velkých úspěchů. Hřebčín nabízí možnost exkurze po předchozím objednání.