Úvod > Aktuality > V hřebčíně Napajedla se narodilo první letošní hříbátko
V hřebčíně Napajedla se narodilo první letošní hříbátko
"> ">

V hřebčíně Napajedla se narodilo první letošní hříbátko

Vydáno 20. ledna 2020 Letní sporty
První letošní hříbě hřebčína v Napajedlích, kde probíhá vůbec nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území, se narodilo večer 16. ledna 2020. Jde o druhé hříbě devítileté klisny Dally Hit. Hnědý hřebeček zatím nemá jméno, to bude moci navrhnout veřejnost. Mělo by začínat na stejné písmeno jako matčino jméno, tedy na D.
Hřebeček z NapajedelPrvní letošní hříbě se narodilo v napajedelském hřebčíně, který se chlubí nejstarším chovem anglických plnokrevníků v Česku. Hřebeček přišel na svět ve čtvrtek 16. ledna krátce po dvacáté hodině. Vše okolo narození proběhlo v pořádku. Hříbě se už do hodiny postavilo na vlastní nohy a do dvou hodin se napilo mléka. U matky bude hříbátko do půl roku, na podzim příštího roku odejde do tréninkové centrály a stane se z něj dostihový kůň. Návrhy na jeho jméno mohou lidé posílat na e-mail hřebčína info@napajedlastud.com.

Hřebeček, který má dvě nohy bílé a bílou hvězdu na čele přecházející v nosní proužek, je druhým potomkem devítileté klisny Dally Hit. Ta byla velmi úspěšnou závodnicí, která za svou kariéru vydělala asi 1,5 milionu korun. Otcem hříběte je devatenáctiletý Egerton, který startoval od svých dvou do sedmi let na 31 startech a z toho pětkrát zvítězil, osmkrát byl druhý a dvakrát třetí. V napajedelském hřebčíně by se letos mělo narodit ještě asi 30 hříbat.

HřebečekZakladatelem nejstaršího chovu anglického plnokrevníka na našem území byl v roce 1886 příslušník vlivné vídeňské rodiny s řeckými kořeny Aristides Baltazzi. Hřebčín dosáhl brzy velkých úspěchů a dlouhá léta je nejúspěšnějším chovatelem anglického plnokrevníka v Česku. V roce 1992 byl státní podnik privatizován, vznikla akciová společnost Hřebčín Napajedla. Dnes hřebčín nabízí možnosti exkurzí, avšak vždy po předchozím objednání. Návštěva hřebčína bez předchozího ohlášení není možná.
Hřebčín Napajedla - nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území

Hřebčín Napajedla - nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území

Zakladatelem nejstaršího chovu anglického plnokrevníka na našem území byl v roce 1886 příslušník vlivné vídeňské rodiny s řeckými kořeny Aristides Baltazzi. Hřebčín dosáhl brzy velkých úspěchů. Hřebčín nabízí možnost exkurze po předchozím objednání.