Úvod > Aktuality > Na vodním mlýně v Hoslovicích se chystá soutěž v sečení trávy

Na vodním mlýně v Hoslovicích se chystá soutěž v sečení trávy

Vydáno 13. června 2019 Kultura
Ve vodním mlýně v Hoslovicích si v sobotu 15. června budete moci užít soutěž v naklepávání kosy a sečení trávy. Program doplní pečení chleba, česnekových placek a houstiček. Pro děti jsou připraveny hry a rukodělné dílničky. Mlýn bude otevřen od 10 do 17 hodin.

HosloviceBěhem dne vás čeká na vodním mlýně v Hoslovicích prohlídka domácnosti paní mlynářky.  Čeká na vás soutěž v naklepávání kosy a sečení trávy. V obydlí paní mlynářky možná zjistíte, jak jsme dnes vlastně pohodlní a měkcí. No uznejte - kdo z dnešních chlapů dokáže několik dní kosit louky nebo tahat pytle zrní?

A která z dnenších žen dokáže vyprat prádlo za celý měsíc v neckách, přitom si zpívat a starat se o děti? Tak schválně, přijďte v sobotu 15. června do mlýna v Hoslovicích a dozvíte se víc!

HosloviceOd 10 do 17 hodin se areál vodního mlýna otevře a pozve vás na ukázky starých řemesel. Ve 14 hodin LS Nitka Písek zahraje loutkovou pohádku O kouhoutkovi a slepičce, o zvířátkách a o všem co se děje na dvorku. Pro starší je připraven řemeslný jarmark, komentované prohlídky a pouštění mlýnského kola..

Středověký vodní mlýn Hoslovice se nachází ve zvlněné krajině šumavského Podlesí, přibližně 17 kilometrů od Strakonic. Díky výjimečnému působu života posledních vlastníků, kteří se v 50. letech izolovali od společnosti a odmítli veškerý technický pokrok, se v areálu dochoval tradiční venkovský způsob života.

Jihočeské pivní stezky

Jihočeské pivní stezky

V jižních Čechách můžete projít či projet šest pivních turistických tras. Jsou do nich zapojeny například Budvar, Samson, Dudák i řada minipivovarů. Na šesti pivních trasách lze ochutnat různá piva a navštívit okolní památky.

Muzeum středního Pootaví Strakonice

Muzeum středního Pootaví Strakonice

Muzeum založené v roce 1894 spravuje stálé expozice v prostorách strakonického hradu a od roku 2008 také unikátní areál Vodního mlýna v Hoslovicích. V současné době prochází muzeum rozsáhlou rekonstrukcí. Otevřeny jsou jen aktuální výstavy, černá kuchyně a vyhlídková věž Rumpál.

Vodní mlýn Hoslovice

Vodní mlýn Hoslovice

Ve zvlněné krajině šumavského Podlesí, přibližně 17 kilometrů od Strakonic se v obci Hoslovice nachází unikátní areál vodního mlýna na horní vodu, jehož návštěva vás přenese do života dob dávno minulých.