!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na Starých Hradech vás čekají čerti a čertice ze starohradských pohádek
Na Starých Hradech vás čekají čerti a čertice ze starohradských pohádek
"> "> ">
Památky

Na Starých Hradech vás čekají čerti a čertice ze starohradských pohádek

Vydáno 5. prosince 2020
V sobotu a neděli 5. a 6. prosince 2020 přijeďte do pohádky na Staré Hrady u Jičína. Čeká tu na vás a vaše ratolesti starohradské pohádkové peklo! Uvidíte čertovskou domácnost, čertovskou školu nebo pekelnou direkci. Dospěláci se mohou těšit na vynikající medovinu, děti na pekelně dobrou čokoládu.
Vánoce na Starách HradechNa zámku Staré Hrady přichystali bohatý program Čerti a čertice ze starohradských pohádek pro děti i dospělé. Akce proběhne o víkendu 5. a 6. prosince 2020.

Pekelná překvapení, zábava a hry s čerty nudou probíhat pro děti i dospělé po celý den. S opravdovým čertem, čerticí nebo veselou princeznou pak můžete navštívit starohradské peklo v Zámeckém pohádkovém sklepení. Tam zjistíte, kdo je to vlastně čertenice, jak vypadá čertí domácnost, kdo spravuje čertovské komíny, kde se čertíci učí čarovat a kdo ve skutečnosti peklu vládne. Kromě čertů a čertíků tu na vás čekají i draci, obři, vodníci, víly, skřítkové a spousta dalších pohádkových kamarádů.

Na hradě a zámku Staré Hrady vám čerti a čertice představí na třicet druhů draků a dráčků, vílu Vitamínu a skřítky Baciláky a zavedou vás i do komnaty samotného Dračího krále Rozumbraďáka XVI.
Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína - hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců.