Úvod > Aktuality > Využijte krkonošské cyklobusy v nové sezóně!
Využijte krkonošské cyklobusy v nové sezóně!
"> "> Cykloturistika v Krkonoších nemusí být s využitím cyklobusu vubec namáhavá "> Páterní cervená linka z Harrachova na Pomezí boudy vyjíždí z obou smeru ráno po sedmé hodine "> Na hlavních trasách jsou vybaveny prívesem na prepravu až 38 jízdních kol "> Páterní cervená linka z Harrachova na Pomezí boudy vyjíždí z obou smeru ráno po sedmé hodine a vecer kolem pul páté se vrací zase zpet "> s využitím cyklobusu a lanovek si mužete užívat dlouhé sjezdy do údolí

Využijte krkonošské cyklobusy v nové sezóně!

Vydáno 17. června 2020 Letní sporty
Také letos se můžete v Krkonoších těšit na hustou síť cyklobusů, které až do konce září 2020 zajišťují pravidelnou přepravu mezi atraktivními místy našich nejvyšších hor a městy ležícími pod nimi. Využít můžete šesti tras autobusů a tři spoje po železnici. Užijte si dlouhý sjezd do údolí!

V Krkonoších opět jezdí cyklobusyOd 30. května 2020 se opět rozjely Krkonošské cyklobusy. Zahájí tak již 15. ročník krkonošských autobusových linek brázdících obousměrně i napříč nejvyšší české hory.

V červnu jezdí cyklobusy každou sobotu a neděli, v období letních prázdnin denně, v září potom ve čtvrtek, v sobotu a v neděli. Cykloturistika v Krkonoších tak tedy nemusí být vůbec namáhavá - s využitím cyklobusů a lanovek si můžete užívat dlouhé sjezdy do údolí!

Páteřní červená linka z Harrachova na Pomezní boudy vyjíždí z obou směrů ráno okolo sedmé hodiny a večer kolem půl páté se vrací zase zpět. Stejně jako ostatní linky bude jezdit v červnu o víkendu, v červenci a srpnu denně a v září ve čtvrtek a o víkendu. Autobusy budou křižovat Krkonoše až do 28. září 2020.

Vyhlídka na KrkonošeCyklobus ve směru z Harrachova projíždí Kořenov, Jablonec nad Jizerou, Vítkovice, Jilemnici, Vrchlabí (kde je možnost přestupu na další linky), Janskými lázněmi, dále zajíždí do Pece pod Sněžkou, Velké i Malé Úpy, až přijede na Pomezní boudy. Na tuto hlavní trasu navazují (mimo hlavní přestupní stanice ve Vrchlabí) také další autobusové i vlakové přípoje.

Autobusy přepravují minimálně 15 jízdních kol. Na hlavních trasách jsou vybaveny přívěsem na přepravu až 38 jízdních kol. Cyklobusy jsou sice speciálně upraveny pro přepravu kol, svézt se v nich mohou však také pěší turisté.

Cyklobusy Krkonoše 2020

30.5.
28.9.
Cyklobusy Krkonoše 2020

V sobotu 30. května vyráží Krkonošské cyklobusy na svoji první jízdu. Tak neváhejte a naplánujte si výlet na kole. Letos jede šest autobusových linek a tři vlakové spoje.

Krkonošský národní park - kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonošský národní park - kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a patří také k nejstudenějším místům u nás. 17. května roku 1963 tu byl díky výjimečným přírodním hodnotám, rozmanité krajině a bohaté historii založen nejstarší český národní park.

Lanová dráha na Čertovu horu v Harrachově - vstříc mamutím zážitkům

Lanová dráha na Čertovu horu v Harrachově - vstříc mamutím zážitkům

Nahoru do výšky přes 1000 metrů nad mořem stoupá čtyřsedačková lanovka, která je v provozu celoročně. Ze sedačky lanové dráhy si lze navíc z bezprostřední blízkosti prohlédnout profil mamutího můstku pro lety na lyžích, jediného u nás a jednoho z šesti na světě.

Pomezní Boudy v Krkonoších

Pomezní Boudy v Krkonoších

Pomezní Boudy, založené pravděpodobně kolem roku 1634, jsou nejsevernější částí rekreačního střediska Malá Úpa. Leží na česko-polské hranici ve výšce 1050 m nad mořem.