Úvod > Aktuality > Bílá věž vstupuje do páté sezóny od rekonstrukce
Bílá věž vstupuje do páté sezóny od rekonstrukce
"> "> ">
Zážitky

Bílá věž vstupuje do páté sezóny od rekonstrukce

  • Vydáno29. dubna 2019
Objevte kouzlo Hradce Králové z výšky! Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města a z jejích ochozů se po rekonstrukci otvírá jedinečný pohled nejen na Hradec, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Když mezi lety 1574 a 1581 Bílá věž na západním okraji Velkého náměstí v Hradci Králové vyrůstala, tehdejší architekti možná ani nedoufali, že by mohla stát i o více než 450 let později. Poslední dubnový den bude spuštěn nový prohlídkový program, tentokrát zaměřený především na děti.
Bálí věž HradecBílá věž pohádková, pod tímto názvem vstupuje královéhradecká dominanta do páté sezóny od rekonstrukce, ve které už brzy přivítá svého 150 000. návštěvníka. Tak jako předchozí prohlídkové programy, i ten pohádkový bude interaktivní a jistě zaujme nejen ty nejmladší. Společníkem při výstupu na ochoz bude každou středu a neděli až do konce září.

Bílá věž je za denního světla vyhledávaným místem a její návštěva příjemným zážitkem. Když však šero začne kolem věže malovat stíny a pak nad ní převezme vládu tma, začnou se tu dít všelijaké věci. Letošní sezónní prohlídka proto nechává ožít pověsti spojené s Bílou věží, které si vyprávěly a vyprávějí generace Hradečáků. Legendární věžník, který tu choval kozu, bájný poklad, ukrytý v útrobách věže a další zkazky, které se neztratily pod nánosem staletí, tak ožijí v nové multimediální prohlídce. Společně s nimi se na Bílou věž vrátí strašidla – třeba polednice, která prý shazovala děti z ochozu. Ožije také pověst o kavce, prstenu a neštěstí jedné služky. Pojďte se bát – ale jen tak trochu, a zároveň se i něco dozvědět.
 

Komentované prohlídky jednou měsíčně

Novinkou jsou Komentované prohlídky s pohádkovou bytostí. Ta dětem představí nejen Bílou věž, ale i postavy a pověsti s ní spojené. První prohlídka se uskuteční 30. dubna od 16 hodin a průvodkyní bude polednice. Další pohádkové prohlídky budou jednou měsíčně o vybraných nedělích vždy od 14 hodin. Na 7. června od 17 hodin je pak připravena Výroční komentovaná prohlídka. V tento den tomu bude 445 let od položení základního kamene zvonice a strážní věže – budoucí Bílé věže.
 
Vstupenky na všechny prohlídky jsou už nyní k zakoupení v síti HKpoint.cz a v hradeckých infocentrech. Mimo uvedené termíny lze pro skupiny a dětské kolektivy objednat pohádkové a klasické prohlídky na recepci Bílé věže nebo na telefonu 495 511 455.

Bílá věž je pro veřejnost otevřena každý den včetně víkendu od 9:00 do 18:00 hodin. Mimo klasických prohlídek se můžete zúčastnit i nočních prohlídek, svítání na Bílé věži nebo zvonění na zvon Augustin. Prohlídka stojí 70 Kč, děti do 15 let zaplatí o dvacet korun méně.
Noční prohlídky Bílé věže v Hradci Králové

5.11.
Noční prohlídky Bílé věže v Hradci Králové

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Bílou věž lze mimořádně navštívit v noci na nočních prohlídkách.

Bílá věž v Hradci Králové

Bílá věž v Hradci Králové

Renesanční Bílá věž je po dlouhé rekonstrukci nabízí jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Původně renesanční zvonice, dokončená v roce 1589. Součástí věže je třetí největší zvon v republice – zvon Augustin.

Salon republiky – procházkové okruhy Hradcem Králové

Salon republiky – procházkové okruhy Hradcem Králové

Hradec Králové bývá nazýván "učebnicí architektury pod širým nebem". Procházkové okruhy jsou zaměřeny na jednotlivá období architektonického rozvoje města, na každé trase najdete informační stojany v uvedené barvě a první dvě trasy jsou doplněny ještě značkami na obrubnících chodníků.