Úvod > Aktuality > V Zoo Dvůr Králové si vychutnáte pravé Africké safari

V Zoo Dvůr Králové si vychutnáte pravé Africké safari

Vydáno 28. května 2019 Příroda
Až do konce září nabízí Zoo Dvůr Králové skutečné "Africké safari", které návštěvníci projíždějí ve večerních hodinách podobně jako v afrických přírodních rezervacích vozy či autobusy. Při projížďce můžete alespoň na chvíli nahlédnout do života "divoce" žijících zvířat a navodit si tak iluzi vzdáleného afrického kontinentu. V červnu Safaribusy odjíždějí v pátek a v sobotu v pravidelných intervalech 20:00 a 21:00 hodin od večerního vchodu.
Safari Dvůr KrálovéV prostorných, vzájemně oddělených sekcích, které mají pojmenování v domorodých afrických nářečích či v angličtině, jsou v Safari parku Dvůr Králové volně vypuštěni kopytníci a ptáci. Při projížďce můžete alespoň na chvíli nahlédnout do života "divoce" žijících zvířat a navodit si tak iluzi vzdáleného afrického kontinentu. Během jízdy po 5 km dlouhé cestě uvidíte 500 afrických kopytníků, šelem a ptáků. Na okruhu Afrického safari můžete vozidlem u jednotlivých zvířat zastavit a pozorovat jejich rodinný či skupinový život – dívat se, jak si mláďata spolu hrají, jak o ně jejich matky pečují a zapojují je do kolektivu svých stád. Projížďka po Africkém safari se tak stává mimořádným zážitkem, neboť pozorovat život zvířat takhle zblízka často není možné ani v přírodě.
 

Africké a Lví safari

AntilopaSafari Park Dvůr Králové se dělí na tři části - klasickou pěší část zahrady, pěší safari a safari pro vyjížďky vozidlem. Safari pro auto vyjížďky je označováno jako Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari.  Návštěvníka, který se tam vydá, čeká projížďka dlouhá přibližně 5,5 km.

V Africkém safari se zvířata pohybují ve velkých prostorných výbězích a návštěvník je může pozorovat téměř na dosah ruky nebo jsou od návštěvníků oddělena příkopy a nízkými živými ploty. Vedle takzvaných "samčích skupin" složených ze samců antilop, buvolců, impal atd. máte možnost zhlédnout i chovné skupiny s mláďaty antilop losích, pakoňů modrých, antilop koňských, zeber Chapmannových, vodušek červených a vodušek jelenovitých. Na rybnících pak může pozorovat vodní ptáky - především pelikány, jeřáby, ale i kormorány, husy velké a některé kachny. Nepřehlédnutelným druhem je chovné stádo watusi – primitivního afrického skotu, pro nějž jsou typické impozantní rohy. V dalších volných výbězích je možné spatřit zebry Grévyho a různé druhy antilop. Dále uvidíte pelikány plující na hladině vodní nádrže nebo čtveřici pštrosů. Cestou jistě nepřehlédnete ani dvojici žirafích samců.

Lví safari je součástí klasického okruhu po Africkém safari Josefa Vágnera. Lví safari bylo otevřeno v roce 2015 a je jediným svého druhu v České republice. Do Lvího safari není možné s sebou brát psy nebo jakákoli jiná zvířata! Jakmile opustíte přísně střežené brány území lvů, povede vaše cesta zpět k nástupnímu místu.
 

Safari vlastním vozem nebo Safaribusem

Safari vlastním vozemAfrické safari je otevřeno během letní sezony od dubna do konce září a je přístupné vlastními vozy. Pokud má někdo zájem o jízdu s odborným komentářem, může využít doplňkové služby zoo – jízdu Safaribusem, Afrika Truckem nebo Večerní safari.

Afrika Trucky byly poprvé v historii zoo vyrobeny přímo pro safari. Nabízejí pohodlnou, pomalou jízdu s možností pozorování zvířat. Fotografové zase určitě ocení plynulý pohyb Safaribusu, který umožňuje fotografovat zvířata jako v africké přírodě.

Jízdenku na cestu po safari ve vlastním autě si zakoupíte v pokladně na hlavním parkovišti. Cena pro jedno osobní vozidlo je 240 Kč. Autem je možné jak do Afrického safari, tak do Lvího safari. Ve vozidle nesmí být psi ani jiná zvířata!

SafaribusAfrika truck - je speciální vozidlo s přívěsem, jehož kapacita je 45 osob. Jízda je doplněna o odborný komentář. Jízdenky v ceně 80 Kč za osobu osoba zakoupíte v pokladně u Restaurantu Kibo, kde je rovněž odjezdové místo. Afrika truck zajíždí do Afrického a Lvího safari.

Safaribus - speciální autobus s kapacitou až 52 osob. Jízda Safaribusem je rovněž doplněna o komentář průvodce. Cena jízdenky je 50 Kč. Odjezdové místo se nachází u expozice drilů, pod výběhem lvů, kde je možné zakoupit i jízdenky. Safaribus zajíždí pouze do Afrického safari. Trasa Safaribusem nevede přes Lví safari!
 

Mezi zvířaty za soumraku

Safari DvůrPouze na Večerním safari objevíte kouzlo afrického soumraku! Zažijete atmosféru podvečerní jízdy Afrika Truckem mezi velkými stády zvířat a budete pozorovat nosorožce, zebry, žirafy a antilopy v záři zapadajícího slunce. Čeká vás setkání se lvy a gepardy číhajícími v šeru nadcházející noci. Připravte se na jízdu, jakou jinde v Evropě nezažijete.

Od července do konce sprna probíhají jízdy každý večer, v září opět stejně jako v červnu pouze v pátek a v sobotu. Jízda trvá kolem 50 minut.
 

Offroad Safari - jen vy, zvířata a průvodce

GepardJen vy, stáda zvířat a spolehlivý průvodce, to je Offroad Safari, jízda teréním vozem. Zažijte ráno nebo podvečer mezi stády zvířat na pastvině Serengeti. Až vás přijde pozdravit zebra na vzdálenost ruky, zatají se vám dech. Večerní jízdu můžete zakončit pravou africkou večeři po návratu z divočiny.

Celý vůz budete mít jen pro sebe. Můžete pozvat i své přátele a přikoupit jim jízdenky. V případě objednání pro vás bude po návratu pro vás bude připravena africká večeře ve stylové Restauraci U Lemura.
Lví safari v Zoo Dvůr Králové

Lví safari v Zoo Dvůr Králové

Lví safari vzniklo ve svahu nad bývalým pavilonem lvů. Smečka lvů se tam zcela volně pohybuje po rozlehlé oplocené pláni, zatímco návštěvníci mezi nimi mohou projíždět buď ve speciálně upravených vozech zoo nebo ve vlastním autě. Safari bylo oficiálně otevřeno v červenci 2015.

Občerstvení a pivovar v Safari Parku

Občerstvení a pivovar v Safari Parku

Restaurace a občerstvení v Safari Parku Dvůr Králové, kde můžete ochutnat nejen klasickou českou kuchyni, ale také speciality, které se v různých obměnách a variantách připravují v Africe. Od roku 2018 zde vaří místní pivo Safari pivovar.

Safari Park Dvůr Králové - Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové - Afrika na dlani

Rádi vzpomínáte na své dětství a výlety do zoo? Ukažte i svým dětem svět plný vzrušujících zážitků. Nebo vyrazte sami a užijte si Safari Park! Nechte se unést iluzí Afriky při pohledu na velká stáda zvířat. Můžete se dokonce stát ošetřovatelem v zoo nebo bydlet ve stylovém hotelu či kempu.

Další aktuality

7.10.
2019
Na Zvičině se bude zavírat letní sezóna

Na Zvičině se bude zavírat letní sezóna

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda
4.10.
2019
Lví safari ve Dvoře Králové je otevřeno už jen do 6. října

Lví safari ve Dvoře Králové je otevřeno už jen do 6. října

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda