Úvod > Aktuality > V Zoo Dvůr Králové si vychutnáte pravé Africké safari
V Zoo Dvůr Králové si vychutnáte pravé Africké safari
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Příroda

V Zoo Dvůr Králové si vychutnáte pravé Africké safari

  • Vydáno12. července 2022
Až do konce září nabízí Zoo Dvůr Králové skutečné "Africké safari", které návštěvníci projíždějí ve večerních hodinách podobně jako v afrických přírodních rezervacích vozy či busy. Při projížďce můžete alespoň na chvíli nahlédnout do života "divoce" žijících zvířat a navodit si tak iluzi vzdáleného afrického kontinentu. Zejména v měsících letních prázdnin doporučujeme pro velký zájem lístky zakoupit hned po příjezdu do zoo v dopoledních hodinách.
safariparkV prostorných, vzájemně oddělených sekcích, které mají pojmenování v domorodých afrických nářečích či v angličtině, jsou v Safari parku Dvůr Králové volně vypuštěni kopytníci a ptáci. Při projížďce můžete alespoň na chvíli nahlédnout do života "divoce" žijících zvířat a navodit si tak iluzi vzdáleného afrického kontinentu.

Afrika truck – je speciální vozidlo s přívěsem, jehož kapacita je až 45 osob. Jízda je doplněna o odborný komentář. Možná jízdou Afrika truckem ztratíte soukromí vlastního automobilu, není ale nad to něco se během projížďky o pozorovaných zvířatech dozvědět. Jízdenky v ceně 90 Kč/osoba zakoupíte v pokladně u Restaurantu Kibo, kde je rovněž odjezdové místo. Afrika truck zajíždí do Afrického a Lvího safari.

safari parkBěhem jízdy po 5 km dlouhé cestě uvidíte 500 afrických kopytníků, šelem a ptáků. Na okruhu Afrického safari můžete vozidlem u jednotlivých zvířat zastavit a pozorovat jejich rodinný či skupinový život – dívat se, jak si mláďata spolu hrají, jak o ně jejich matky pečují a zapojují je do kolektivu svých stád. Projížďka po Africkém safari se tak stává mimořádným zážitkem, neboť pozorovat život zvířat takhle zblízka často není možné ani v přírodě.

 

Africké a Lví safari

Safari Park Dvůr Králové se dělí na tři části – klasickou pěší část zahrady, pěší safari a safari pro vyjížďky vozidlem. Safari pro auto vyjížďky je označováno jako Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari.  Návštěvníka, který se tam vydá, čeká projížďka dlouhá přibližně 5,5 km.

žirafa safari parkV Africkém safari se zvířata pohybují ve velkých prostorných výbězích a návštěvník je může pozorovat téměř na dosah ruky nebo jsou od návštěvníků oddělena příkopy a nízkými živými ploty. Vedle takzvaných "samčích skupin" složených ze samců antilop, buvolců, impal atd. máte možnost zhlédnout i chovné skupiny s mláďaty antilop losích, pakoňů modrých, antilop koňských, zeber Chapmannových, vodušek červených a vodušek jelenovitých. Na rybnících pak může pozorovat vodní ptáky – především pelikány, jeřáby, ale i kormorány, husy velké a některé kachny.

safariparkNepřehlédnutelným druhem je chovné stádo watusi – primitivního afrického skotu, pro nějž jsou typické impozantní rohy. V dalších volných výbězích je možné spatřit zebry Grévyho a různé druhy antilop. Dále uvidíte pelikány plující na hladině vodní nádrže nebo čtveřici pštrosů. Cestou jistě nepřehlédnete ani dvojici žirafích samců.

Lví safari je součástí klasického okruhu po Africkém safari Josefa Vágnera. Lví safari bylo otevřeno v roce 2015 a je jediným svého druhu v České republice. Do Lvího safari není možné s sebou brát psy nebo jakákoli jiná zvířata! Jakmile opustíte přísně střežené brány území lvů, povede vaše cesta zpět k nástupnímu místu.

Safari Park Dvůr Králové je jediným místem v České republice, kde můžete mezi africká zvířata vyrazit vlastním automobilem. Jízdenku si zakoupíte v pokladně na hlavním parkovišti. Cena pro jedno osobní vozidlo je 370 Kč, je nutné mít pro každého pasažéra i běžnou vstupenku. Vjezd do safari vlastním vozem je možný pouze do 17:15.
 

Mezi zvířaty za soumraku

safari park večerníPouze na Večerním safari objevíte kouzlo afrického soumraku! Zažijete atmosféru podvečerní jízdy Afrika Truckem mezi velkými stády zvířat a budete pozorovat nosorožce, zebry, žirafy a antilopy v záři zapadajícího slunce. Čeká vás setkání se lvy a gepardy číhajícími v šeru nadcházející noci. Připravte se na jízdu, jakou jinde v Evropě nezažijete.

Od července do konce sprna probíhají jízdy každý večer, v září opět stejně jako v červnu pouze v pátek a v sobotu. Jízda trvá kolem 50 minut.
Večerní safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

1.6.
30.9.
Večerní safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Objevte kouzlo afrického soumraku! Zažijte atmosféru podvečerní jízdy mezi velkými stády zvířat. Pozorujte zebry, žirafy a antilopy v záři zapadajícího slunce. Připravte se na jízdu, jakou jinde v Evropě nezažijete.

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.

Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari vzniklo ve svahu nad bývalým pavilonem lvů. Smečka lvů se tam zcela volně pohybuje po rozlehlé oplocené pláni, zatímco návštěvníci mezi nimi mohou projíždět buď ve speciálně upravených vozech zoo nebo ve vlastním autě. Safari bylo oficiálně otevřeno v červenci 2015.

Poznejte zákulisí zoologické zahrady – zážitkový program v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem

Poznejte zákulisí zoologické zahrady – zážitkový program v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem

Exotice můžete být blíž než kdykoli předtím, doslova na dosah ruky. Nahlédněte do zoo zadními vrátky, zkuste si kontakt s hadem, přivoňte k žirafě nebo poznejte mořské akvárium z druhé strany. Objevte to nejlepší ze zoo a poznejte tajemství jejího zákulisí.

Občerstvení a pivovar v Safari Parku

Občerstvení a pivovar v Safari Parku

Restaurace a občerstvení v Safari Parku Dvůr Králové, kde můžete ochutnat nejen klasickou českou kuchyni, ale také speciality, které se v různých obměnách a variantách připravují v Africe. Od roku 2018 zde vaří místní pivo Safari pivovar.