Úvod > Aktuality > Na Malenovickém hradě si prohlédnete kostru slona
Na Malenovickém hradě si prohlédnete kostru slona
">
Památky

Na Malenovickém hradě si prohlédnete kostru slona

  • Vydáno11. května 2013
Na hradě v Malenovicích zvou návštěvníky na novou výstavu kostry slona, jedinou zpřístupněnou v České republice. Jedná se o kostru slonice Sumatry, která za svůj život vystřídala několik cirkusových společností. Poslední rok života však dožila ve zlínské zoo, kde jí museli kvůli řídnutí kostí amputovat část nohy.
Slonice uhynula již v roce 1959, její kostra pak byla vypreparována a uložena do depozitáře zlínského muzea. Od 18. května se však stane jedním z největších lákadel nové výstavy Zvířata na Zemi a člověk právě na hradě v Malenovicích. Dětské prohlídky budou v letošním roce probíhat právě v nově otevřené zoologické expozi.

hrad MalenoviceNa výstavě si prohlédnete na sto padesát různých zvířat, ať už vycpaných nebo jen koster, dále pak téměř stejný počet brouků. To vše ve třech hradních sálech v rozdělení podle míst, kde zvířata žijí. Kromě Sumatry si návštěvníci prohlédnou také lvici, mnohoštětinatého červa, sibu deskozubou nebo třeba kynkažu. Samotná kostra slona se nachází v posledním sále. Kostra má čítat odhadem tři stovky kostí, ze Sumatry se zachovalo zhruba 90 procent.

Celá expozice hradu, který patří pod správu Muzea jihovýchodní Moravy, je složená z exponátů, které byly dosud uložené v muzeu. Některé pocházejí ještě ze sbírek hraběte Seilerna, jiné z Baťových studijních ústavů.

Hrad Malenovice – přepychové sídlo rodu Šternberků

Hrad Malenovice – přepychové sídlo rodu Šternberků

Jedna z nejvýznamnějších historických památek zlínského regionu, hrad Malenovice, leží jen 6 km od centra moderního Zlína. Hrad má krásně upravené okolí a doslova vybízí k návštěvě.

Další aktuality