Úvod > Aktuality > Na Krásném Dvoře proběhne tradiční Jablečný den
Na Krásném Dvoře proběhne tradiční Jablečný den
"> "> "> "> ">
Zážitky

Na Krásném Dvoře proběhne tradiční Jablečný den

  • Vydáno1. října 2021
Již desátý ročník slavnosti úrody nabídne v sobotu 2. října 2021 na Krásném Dvoře u Podbořan návštěvníkům jarmark, hudební a divadelní vystoupení, klasické i dětské prohlídky zámku, soutěže o nejkrásnější jablíčko či projížďky bryčkou a kočárem po zámeckém parku.
Krásný DvůrNávštěvníci Jablečného dne na zámku Krásný Dvůr se mohou těšit na jarmark na zámeckém nádvoří a mnoho hudebních a divadelních představení.

Jarmark na zámeckém nádvoří doplní akrobacie Cirkusu TeTy a Žongléros. Vystoupí Irena Budweiserová  a Filip Richie. V zámecké zahradě zahraje Divadélko Koloběžka pohádková představení nejen pro děti. 

Prohlídky zámeckých interiérů doplní dětské prohlídky v doprovodu komtesy nebo mladého hraběte. Ty začínají v 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30 a v 15:30 hodin.

jablkozámeckém areálu se bude konat jarmark. Sortiment bude zaměřený především na podzimní a jablečnou tématiku, chybět nebude samozřejmě občerstvení. Součástí akce jsou i soutěže o nejkrásnější jablíčko a nejkrásnější jablečný stánek. Ceny do soutěže vyrobili klienti PL Petrohrad.

Dle aktuálních vládních opatření se musí účastníci prokázat potvrzením o očkování, prodělaném covidu či testování. Na místě bude možné využít také mobilní testovací centrum. Vstupné na nádvoří bude za 100 Kč, děti od 6 do 18 let zaplatí 60 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma.

 

Projížďky bryčkou a vyhlídka z templu

Templ Krásný DvůrPo celý den bude možné také vyrazit do zámeckého parku na projížďku bryčkou či kočárem Koňského dvorce Chmelištná. Ten také se svými svěřenci připravil velmi atraktivní koňskou show.

V zámecké zahradě se předvede žonglér Lukáš, který má připravené lecjaké kousky pro děti.

Novogotický templ v zámeckém parku bude pro veřejnost otevřený od 10 do 16 hodin. Bude možné navštívit jeho interiér a v případě příznivého počasí i vyhlídku.
Novogotický templ v zámeckém parku Krásný Dvůr

Novogotický templ v zámeckém parku Krásný Dvůr

Jednu z nejpozoruhodnějších vyhlídkových staveb objevíte na nejvyšším místě zámeckého parku v Krásném Dvoře u Podbořan. Mohutná neogotická rozhledna je vůbec tou nejstarší vyhlídkovou stavbou u nás a je typickým příkladem romantických staveb vystavěných bohatou šlechtou.

Zámek Krásný Dvůr

Zámek Krásný Dvůr

Barokní rezidence s klasicistními prvky, zámek Krásný Dvůr, je spojen s jménem jednoho z předních šlechtických rodů 18. století, rodem Černínů z Chudenic. Prohlédnout si můžete jak interiéry zámku, tak zámecký park s průvodcem a dozvědět se mnoho zajímavostí z historie parku.

Přírodně krajinářský park u zámku Krásný Dvůr

Přírodně krajinářský park u zámku Krásný Dvůr

V letech 1783 – 1793 založil Jan Rudolf Černín u zámku Krásný Dvůr rozsáhlý přírodně krajinářský park, první svého druhu v Čechách. Volné travnaté plochy parku oživuje množství romantických staveb, které leckde ukončují jako dominanty různé průhledy.