Úvod > Aktuality > Na Kampě se chystají tradiční hrnčířské trhy
Na Kampě se chystají tradiční hrnčířské trhy
"> "> Kampa - romantika v centru Prahy "> Tradicní hrncírské trhy na Kampe ">
Kultura

Na Kampě se chystají tradiční hrnčířské trhy

  • Vydáno1. září 2021
Na centrálním náměstí pražského ostrova Kampa, v těsném sousedství Malé Strany a Karlova mostu, se neodehrávají jen výstavy a různé společenské akce, ale také hrnčířské trhy. O víkendu 4. a 5. září ožije pražská Kampa již tradiční akcí. Bude zde probíhat prodej originální keramiky. Trh doprovodí bohatý kulturní program pro celou rodinu, který slibuje divadlo i hudbu.
Ostrov Kampa patří k nejhezčím a nejromantičtějším místům Prahy. Hrnčířské trhy nejsou žádnou novinkou, na Kampě se prý konaly již před staletími a Pražané tu nakupovali talíře, džbánky, kameninové nádobí, vázy i drobné dekorace.

Na tradice navázalo občanské sdružení Sananim, které letošní hrnčířské trhy na Kampě pořádá o víkendu 4. a 5. září 2021. Kromě stánků s originální keramikou od řady výrobců uvidíte i výrobky chráněné keramické dílny a k ochutnání se nabízí nejrůznější dobroty. V rámci trhů bude probíhat i doprovodný program pro rodiny s dětmi.

Trhy budou otevřeny od 10 hodin a doprovodný program je naplánován od 13:00 do 19:00 hodin. Malé i velké pobaví Toy Machine, Divadlo Krabice_Teplice, Divadlo Buřt, Damúza, Hombres na chůdách, barokní divadlo Geisslers Hofcomoedianten a další. Unplugged zahrají ŠouflŠou, Trombenik a Tereza Nekudová. Vstup je již tradičně zdarma.

Celou akci pořádá nezisková organizace Sananim, která se již přes 30 let zabývá léčbou závislostí. Koupí hrnečku ve stánku Sananim pomůžete nejedné zbloudilé duši najít správný směr.
Mlýnské kolo Velkopřevorského mlýna – největší vodní kolo v Evropě

Mlýnské kolo Velkopřevorského mlýna – největší vodní kolo v Evropě

Vodní kolo Velkopřevorského mlýna v Praze je největším dochovaným mlýnským kolem v Evropě. Kolo o průměru 8 metrů je již několikátou kopií původního mlýnského kola. To současné sestavil podle dobových dokumentů na začátku 90. let František Mikyska z Benešovska. K poslední výměně došlo roku 2018.

Kampa – romantika v centru Prahy

Kampa – romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.

Museum Kampa – objevte sbírky umění 20. století

Museum Kampa – objevte sbírky umění 20. století

Prohlídka Musea Kampa, možná i s odborným výkladem, vás zavede do tajů světa moderního umění. Museum Kampa, Nadace Jana a Medy Mládkových, pečuje o rozsáhlé sbírky dvou ikon v dějinách umění 20. století, Františka Kupky a Otto Gutfreunda, a o Sbírku středoevropského moderního umění.

Kanál Čertovka – pražské Benátky

Kanál Čertovka – pražské Benátky

Pražská Čertovka představuje místo, které odděluje Kampu od ostatní částí Malé Strany. Jedná se o uměle vytvořený vodní náhon, který ve 12. století vybudoval řád Maltézských rytířů, aby sloužil jako přívod vody do původních devíti malostranských mlýnů, které se kolem ostrova Kampy rozprostíraly.