Úvod > Aktuality > Na Jezeří opět ožijí strašidla a pohádkové bytosti
Na Jezeří opět ožijí strašidla a pohádkové bytosti
"> "> Na Jezerí opet ožijí strašidla a pohádkové bytosti "> Dnešní barokní stavba prekrývá renesancní zámek "> Prijdte se i vy príjemne bát do zámeckých komnat
Památky

Na Jezeří opět ožijí strašidla a pohádkové bytosti

  • Vydáno25. října 2019
Na rozloučení s návštěvnickou sezónou je i letos připravena nejúspěšnější akce zámku Jezeří. Přijďte se i vy příjemně bát do zámeckých komnat a sklepení za přítomnosti nejrůznějších strašidel, duchů, upírů a bytostí astrálních. Strašit vás tu budou v sobotu 26. a v neděli 27. října.
Zámek JezeříNa rozloučení s návštěvnickou sezónou je i letos připravena jistě nejúspěšnější akce zámku Jezeří s názvem Oživlá strašidla. Pokud se vypravíte na Velký okruh, projdete nejrůznější části zámeckých interiérů, například komnatu Alchymisty i tajným schodištěm. Všude na vás budou čekat legendární zámecká strašidla, mnich Tobiáš, zazděný kominík i šílená kněžna a bláznivý Moritz. Okruh je určen pro dospělé a starší děti.

Pro ty nejmenší je potom určen Malý okruh – děti projdou zámecké sklepení, kde na ně bude čekat vodník, princezna, čert, kouzelník, ježibaba a další pohádkové bytosti.

I když krajina pod Krušnými horami prošla radikálními proměnami, během nichž zanikly Ervěnice, Nové Sedlo, Komořany, Třebušice, Dřínov, Albrechtice i Dolní Jiřetín, dodnes obdivujeme genialitu starých stavitelů, kteří snad pro zámek Jezeří nemohli zvolit příhodnější místo. Hrad z jezera (de Lacu), jinak i Eisenberg shlížel ze svahu Krušných hor již od 14. století, postupem času byl přestavěn na renesanční a nakonec barokní zámek, jak jej známe nyní. Tuto barokní podobu mu vtiskli Lobkowiczové, pro které se Jezeří stalo jedním z nejvýznamnějších reprezentativních sídel.

Důležité upozornění: vzhledem k velkému počtu návštěvníků je nutné počítat s komplikacemi při parkování, které je při zaplnění kapacit blízkých prostorů i ve větší vzdálenosti od zámku. Doba strávená ve frontě na Velký okruh se pohybuje od 30-ti do 60-ti minut. Rezervace není technicky možná, na prohlídku se dostane každý, kdo dorazí nejpozději v 15:00 hod.
Zámek Jezeří se strašidelným sklepením a pokojem alchymistů

Zámek Jezeří se strašidelným sklepením a pokojem alchymistů

Zámek Jezeří poblíž Litvínova býval kdysi nazýván perlou Krušných hor. Pak ale přišla desetiletí, kdy se stal majetkem armády a dalších institucí, za kterých se proměnil v ruinu. Dnes je zámek díky rekonstrukci opět hojně vyhledávaným místem turistů.