Úvod > Aktuality > Muzeum Škoda zazáří v novém lesku
Muzeum Škoda zazáří v novém lesku
">
Zážitky

Muzeum Škoda zazáří v novém lesku

  • Vydáno26. června 2012
V současné době probíhá v Mladé Boleslavi velká rekonstrukce Škoda Auto Muzea. V září by se mělo otevřít v novém retro stylu. Po úplné přestavbě budou návštěvníci moci prožívat historii, vývoj a výrobu tradiční české automobilky. V nově koncipovaném muzeu chce Škoda přiblížit počátky třetí nejstarší automobilové značky, která dnes působí po celém světě. Muzeum je doma v jedné z prvních továrních budov Škoda.
Na výstavní ploše o rozloze 1 800 m2 budou k vidění vrcholy českého inženýrského umu, mezi nimi 45 automobilů, jízdních kol a motocyklů i množství dalších exponátů z historie podniku. Návštěvníci se v novém Muzeu Škoda mohou ponořit do fascinace historickými vozy ŠKODA a seznámit se s hlavními epochami ve vývoji automobilů.

Muzeum Škoda, které je prostorově rozčleněno do tří tematických oblastí, provede návštěvníky historií podniku a jeho vývoje vozů. V okruhu Tradice budou k vidění automobilové „klenoty“ z různých dob. Návštěvníci tam ale najdou nejen krásná auta, nýbrž zároveň i inspirativní protiklady a spektrum se silnou výpovědní hodnotou. Historické vozy vystavené ve dvojicích mají návštěvníkům ozřejmit vývojové linie automobilů. V sekci Evoluce začíná procházka historií značky Škoda u zakladatelů podniku, Václava Klementa a Václava Laurina. Chronologicky uspořádané vozy zde ukáží nejdůležitější milníky ve vývoji vozů. Ikonografický autoregál v podobě sbírky produktů přitom návštěvníkům zprostředkuje působivý ucelený obraz složený z vystavených automobilů, jejichž uspořádání bude variabilní. Ve třetí velké výstavní zóně se vše točí kolem výroby a restaurování. Zde je pohled zaměřen na význam Mladé Boleslavi jako ústředního výrobního závodu a jako zdroje podnikové tradice. V „dílně“ budou pomocí nejmodernějších prostředků restaurovány automobily z minulých dob. Čtyři zvedací plošiny ukáží auta v různých stádiích restaurování – od „nálezu ze stodoly“ až po „klenot“. Vozy budou doplněny názornými exponáty na pracovním stole. Velkoplošné obrazovkové stěny, fotoalba a projekce umožní prožít historickou výrobní provozovnu.
Škoda Muzeum Mladá Boleslav

Škoda Muzeum Mladá Boleslav

Automobilka Škoda Auto se jako jedna z mála může pochlubit více než stodvacetiletou nepřerušenou výrobní tradicí. Muzeum vám představí její příběh, který se od roku 1895 odehrává v Mladé Boleslavi.