Úvod > Aktuality > Mirakulum a Tankodrom Milovice vás zvou na Tankový den
Zážitky

Mirakulum a Tankodrom Milovice vás zvou na Tankový den

  • Vydáno26. dubna 2017
Když spojí síly jeden z největších zábavních parků v České republice a tankodrom, který se nachází v místech, kde se na své bojové nasazení připravovalo rakouské, německé, československé a nakonec sovětské vojsko, tak výsledkem je nekonečné moře zábavy. Tohle moře zaplaví Milovice už v sobotu 29. dubna!
Tank MilovicePoslední dubnovou sobotu se v zábavním Parku Mirakulum a na milovickém Tankodromu koná Tankový den a Mirakulum k této příležitosti přichystalo překvapení v podobě kouzelníka a bubenické showrytmu brazilské samby. Kouzelník a klaun Roberto rozesměje a pobaví publikum od nejmenších po dospěláky.

Rytmická oslava s Tokhim a Groove Army začíná ve 13 a v 15 hodin a zapojit se do ní může opravdu každý. Při bubnování totiž všichni ladí a nikdo nehraje falešně. Stačí jen ve správný okamžik bouchnout... Komu se nechce bouchat, může zkusit ozvučnou trubku boomwhacker.
 

Novinky milovického Mirakula

MirakulumPro letošní sezónu – již pátou – vyrostla v Mirakulu řada novinek. Jednou z nich je osmá věž hradu. Nová mohutná věž uprostřed hradního nádvoří je spojovacím bodem všech ostatních věží. Zespoda nahoru je až do výšky několika metrů šroubovitě obtočená drátěným průlezem, což ji ještě více ozvláštňuje, hrad samotný byl vylepšen například o křivící zrcadla.

Letos poprvé také děti budou moci zavítat do dřevěné vesničky pro nejmenší návštěvníky. Jde o soustavu barevných domečků vzájemně propojených mostky a lávkami. Některé z domků mají vlastní téma a jsou třeba školou či obchodem, jiné slouží jako prolézačky a v dalších najdete velké herní prvky jako třeba otočné pexeso.
 

Úzkokolejkou na Tankodrom a zase zpět

Tankodrom Milovice a vláčekMezi Mirakulem a Tankodromem vás po necelé dva kilometry dlouhé úzkokolejce přepraví zdarma vlaky tažené parní lokomotivou z roku 1947. A co na vás čeká po příjezdu do vojenského parku? Jednoduše řečeno adrenalin: jízdy v bojovém vozidle pěchoty neboli BVP, vyhlídkové lety vrtulníkem... atp. Na programu jsou také bojové ukázky a komentované prohlídky vojenské techniky včetně letounu MIG-21, vrtulníku MI2 nebo tanku T55 a samozřejmě bude možné navštívit kopii americké vojenské základny z Vietnamu a vietnamskou vesnici.

Program proběhne od 10 do 17 hodin, Park i Tankodrom budou otevřené ještě o hodinu déle. Vlaky budou jezdit v intervalu 40 minut, poslední vlak z Mirakula odjede v 16:40 hodin, opačným směrem pak v 17:00 hodin. Po celý den budou oba areály, tedy Park Mirakulum i sousední tankodrom, přístupné za cenu jednoho.
Tankodrom Milovice – centrum adrenalinové zábavy

Tankodrom Milovice – centrum adrenalinové zábavy

Tankodrom Milovice je multifunkční areál, nabízející široké využití. Na ploše 200 ha si můžete vyzkoušet jízdu vojenskou technikou, exotickým Hummerem anebo adrenalinovou zábavu ve formě paintballu, airsoftu či lasershotu.

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 12 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.

Další aktuality

Prohlédněte si národní kulturní památky Středočeského kraje

Středočeský kraj se, vzhledem k rozloze svého území, své historii a geografické poloze, vyznačuje kulturním dědictvím vyjímečné kvality. Jeho nedílnou součástí je velké množství památek všeho druhu. Seznam národních kulturních památek Středočeského kraje, tedy těch, které tvoří nejvýznamnější součást kulturního bohatství českého národa, čítá přes dvacet položek a jsou na něm nejen honosné zámky, hrady, kostely a poutní místa, ale také zajímavé průmyslové stavby či rudné doly. Prohlédněte si je spolu s Kudy z nudy.
Středočeský kraj | Památky

V Neumětelích zahájí jezdeckou sezónu Horymírova jízda

V sobotu 24. února 2024 se v Neumětelích a Radotíně chystá Horymírova sváteční jízda. Přijďte se podívat na koně i jezdce, kteří touto svou jízdou otevřou letošní jezdeckou sezónu. Horymírova družina se sejde okolo 8:00 v Radotíně, odkud vyrazí na dlouhou cestu, až do Neumětel.
Středočeský kraj | Letní sporty

Jarní poutě 2024: Matějská, Sedlecká, Dobrovodská či Řípská

Jaro je na spadnutí a s ním i oblíbené jarní poutě. Pražská Matějská začíná již poslední únorovou sobotu, dlouho na sebe nenechají čekat ani velikonoční poutě Sedlecká v Kutné Hoře a jihočeská v Dobré Vodě. Dubnový výlet na Říp spojte s Řípskou poutí a za květnového sluníčka si užijete pouť ve Žďáru nad Sázavou.
Středočeský kraj | Zážitky

Objevte zimní Křivoklát: jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů je otevřen i v únoru

Již patnáctým rokem se na hradu Křivoklát konají prohlídky v zimních měsících. Po celý únor a březen je hrad Křivoklát otevřený během víkendu od 11:00 do 15:00 hodin.
Středočeský kraj | Památky

Sbírka slánek ve Slaném je jednou z největších na světě

Je vidět, že bez soli to zkrátka opravdu nejde. A zvlášť ve Slaném, kde vznikla roku 2011 originální velká sbírka slánek. Díky ochotným dárcům z Česka i zahraničí se sbírka rychle rozrůstá a v současné době čítá zhruba již 4200 exponátů. Darované skvosty jsou vystaveny v prostorách slánského Infocentra Pod Velvarskou bránou.
Středočeský kraj | Kultura

10 tipů, kam na výlet v Kolíně a okolí

Kolínu se díky místním židovským památkám přezdívá „Jeruzalém na Labi“. Z výšky si královské město lze prohlédnout z rozhledny Vodárna, vzniklé z bývalé vodárenské věže, anebo ze středověké věže Práchovna. V blízkém parku jsou k vidění sochy medvědů ze známé pohádky Potkali se u Kolína. Dominantou města je honosný chrám sv. Bartoloměje od Petra Parléře. Unikátní zákoutí v historickém centru města představuje Bartolomějské návrší, které nabízí neobvyklé pohledy na nejcennější kolínské památky. K návštěvě láká zdejší kostnice s bohatou ornamentální výzdobou i budova bývalé farní školy s interaktivní expozicí. Z místní zvonice se naskýtají krásné výhledy do daleka.
Středočeský kraj | Památky

V Příbrami v sobotu nastane masopustní veselí

Hornické muzeum Příbram pořádá v sobotu 17. února 2024 tradiční masopustní průvod a lidovou veselici v prostředí historických báňských objektů. Přijďte si užít masopustní průvod, rej masek a žertovné masopustní scénky v prostředí hornických Březových Hor! Na přípravě této lidové veselice muzeum již 21. rokem spolupracuje se Sborem dobrovolných hasičů z Bohutína, kteří masopust pořádají 98 let.
Středočeský kraj | Kultura

Církevní řády: noční vigilie, práce a latinské mše s cisterciáky

Silentium, tedy přísné noční mlčení, vstávání ve tři čtvrtě na tři ráno a vzápětí ve tři hodiny noční vigilie, to je jen část denního řádu, který se už dlouhá staletí udržuje v cisterciáckém opatství Naší milé Paní ve Vyšším Brodě. Z celé řady cisterciáckých klášterů v Česku dnes zbyl jako jediný fungující mužský klášter.
Středočeský kraj | Památky