Úvod > Aktuality > V Mikulově proběhne slavnostní ukončení sympozia Dílna
V Mikulově proběhne slavnostní ukončení sympozia Dílna
"> "> "> "> ">
Kultura

V Mikulově proběhne slavnostní ukončení sympozia Dílna

  • Vydáno6. srpna 2022
Od soboty 9. července probíhá v areálu mikulovského zámku již 29. ročník Mikulovského výtvarného sympozia “Dílna“ 2022. Pod vedením kurátora Julia Reichela v ateliérech na mikulovském zámku pracují Kurt Gebauer, David Krňanský, Roel Jeroen Van der Linden, Roman Výborný, Sofie Švejdová a Filip Dvořák. Celý tým doplňuje teoretik Martin Dostál. V sobotu 6. srpna se na horním nádvoří zámku všechna vytvořená díla představí veřejnosti, vystavena budou až do konce září.
MikulovVytvořená umělecká díla, jejichž společným jmenovatelem je pohyb v abstraktních či abstrahovaných malířských kreacích, všichni představí v sobotu 6. 8. 2022 od 19:30 hodin v rámci slavnostního ukončení a závěrečné vernisáže na horním nádvoří zámku. Součástí večera bude také hudební vystoupení skupin Rosen Trio a The Gardeners. Od 7. 8. až do konce září bude pro veřejnost v rámci otvírací doby zámku otevřena výstava MVS “Dílna“.

Mikulovské výtvarné sympozium „Dílna“ je tradiční, přesto se neustále rozvíjející se projekt. „Dílna“ – čtyřtýdenní setkání a tvorba výtvarných umělců završená vernisáží – probíhá v Mikulově od roku 1994. Akce je již několik let událostí nadregionálního významu se zahraničním přesahem. Důkazem toho je i účast zahraničních umělců, kteří se na vývoji dílny aktivně podíleli. Hlavním pořadatelem je město Mikulov a spolupořadatelem a partnerem projektu je Regionální muzeum v Mikulově.
Zámek Mikulov – jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Zámek Mikulov – jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Silueta mohutného zámku je v krajině Pálavy viditelná už dáli. V jeho zdech pobývala řada známých osobností, mezi jinými i císař Napoleon. Ozdobnou zámku jsou barokní zahrady. V zámku na návštěvníka čekají prohlídkové okruhy ke stálým expozicím i sezónní výstavy Regionálního muzea v Mikulově.

Další aktuality