Úvod > Kalendář akcí > Mikulovské výtvarné sympozium „dílna“ 2022 – výstava
Mikulovské výtvarné sympozium „dílna“ 2022 – výstava
"> "> Mikulovské výtvarné sympozium "> Mikulovské výtvarné sympozium
9.7.
6.8.
Přidat foto
Výstavy

Mikulovské výtvarné sympozium „dílna“ 2022 – výstava

Výstava dalšího ročníku výtvarného sympozia "dílna". Následuje bezprostředně po sympoziu a představí díla vzniklá v Mikulově, pro Mikulov.
Tento ročník mikulovského sympozia je utvářen dvěmi hlavními hledisky. Tím prvním je ukázat v reprezentativním průřezu tvorbu špičkových zástupců mladší střední generace, a to nejen z České republiky. Tím druhým aspektem je důraz na klasická média vizuálního umění, využívána ovšem s velkou mírou kreativity a s přesahy do prostorových instalací.

Vzhledem k velmi těsnému generačnímu a uměleckému sepětí trojice Reichel – Krňanský – Výborný lze očekávat i vzájemný autorský průnik a vznik eventuelního společného díla. S touto trojicí je také názorově i umělecky úzce zpřízněn Roel Van der Linden, který vnese do ročníku mezinárodní přesah. Také dvě další malířské osobnosti – Sofie Švejdová a Filip Dvořák jsou jejich generační souputníci. Všech pět českých autorů se také sešlo svého času na generačních a stylotvorných výstavách, nazvaných Mladí a svěží. Jestliže jejich společným jmenovatelem je pohyb v abstraktních či abstrahovaných malířských kreacích, neskrývají se ani před vstřebáváním sociálního kontextu a intervencemi do prostoru galerií i mimo ně.

Sociální rozměr umění je vlastní i Kurtovi Gebauerovi, sochaři a doyenovi ročníku, narozenému v roce 1941, který jako bývalý dlouholetý vedoucí sochařského ateliéru na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové má velkou schopnost komunikace s mladšími ročníky, je jedním z nejvýznamnějších českých sochařů a nikdy nebyl účastníkem sympozia. Kurt rovněž zapadá do tradice sochařských účastníků, kteří svým dílem obohacují prostory města Mikulova. Dá se předpokládat, že i v jeho případě by mohlo dojít k pozoruhodnému dílu pro městský exteriér.
 

Doprovodné akce

16. 7. Hudební koncert pro veřejnost – Festival Národů Podyjí, Náměstí (20.00)
20. 7. Autorské čtení s hudebním doprovodem – Galerie KONVENT, (19.00)
23. 7. Den otevřených ateliérů a odpolední malování s dětmi – výtvarné ateliéry, zámek (13.00–17.00)
23. 7. Křest publikace LÍPA obrazy EVIDENCE 1 a 2 – zámek (od 20.00)
29. 7. Jazzovo-swingový večer – Galerie ZÁVODNÝ (17.00)
30. 7. Divadelní večer – ve spolupráci s organizátory festivalu barokního divadla: Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera – zámecká zahrada (20.00)
3. 8. Autorské čtení – MIN a JEB, výstava Jiří Dolinski, hudba: Koleno – Národní dům (19.00)

Ubytování a restaurace v okolí

Boutique Apartman Mikulov

Boutique Apartman Mikulov

Mikulov, Jihomoravský kraj
Penzion Husa v Mikulově

Penzion Husa v Mikulově

Mikulov, Jihomoravský kraj