Úvod > Aktuality > Mikuláš s čerty a anděly se vydá na Stezku korunami stromů
Mikuláš s čerty a anděly se vydá na Stezku korunami stromů
"> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Mikuláš s čerty a anděly se vydá na Stezku korunami stromů

  • Vydáno3. prosince 2021
Oblíbená šumavská atrakce přes zimu rozhodně nespí. Zapomeňte na předvánoční stres, uklízení a nákupy dárků. Nejryzejší vánoční hodnotou je čas strávený s blízkými, společné chvíle ovšem nemusíte trávit doma pečením cukroví, co takhle vyrazit na čerstvý vzduch?
MikulášA někam vysoko? Tuto sobotu můžete s dětmi vyrazit třeba na Lipno. Na Stezce korunami stromů bude již tradičně nadělovat svatý Mikuláš se svojí družinou, připraven je program především pro rodiny s dětmi. Každý, kdo dorazí na Stezku korunami stromů mezi 11 a 14 hodinou, potká nejen Mikuláše a anděla, ale také zaručeně pravé čerty. Připravte si písničku, básničku nebo třeba hezký obrázek a přijďte navštívit první Stezku korunami stromů v České republice. Mikuláš se svým doprovodem se po roční pauze na děti velmi těší, a na Stezce je bude vyhlížet až do 14 hodin.

ski lipnoStezka korunami stromů Lipno připravuje pravidelně pro své návštěvníky doprovodný program k nejrůznějším příležitostem. Mikulášská nadílka patří k již tradičním akcím na začátku lyžařské sezóny na Lipně. Ta letošní oficiálně začne v neděli 5. prosince. Skiareál Lipno bude otevřen tradičně od 8:30 do 16:00 hodin. Otevřena bude také prodejna sportovních potřeb Intersport a všem zákazníkům nabízí široký sortiment zimního vybavení nejen na svah. V provozu je také půjčovna a servis lyží, snowboardů či běžek. Bez objednání a na počkání vám v Intersportu pomohou i s běžnými servisními úkony, ať už se bude jednat o broušení, mazání nebo seřízení vázání lyží, snowboardu či běžek.

Procházka po Stezce korunami stromů nabídne nejen pobyt na čerstvém vzduchu a zajímavé znalosti o lese prostřednictvím informačních zastávek, ale také romantické pohledy na zimní Lipno, hřebeny Šumavy a Novohradských hor. Vzdálenější panorama a při dobré viditelnosti i Alpy si lze nově prohlédnout díky dalekohledu umístěnému až na samém vrcholku Stezky – na 40 metrové věži. Zakončení výletu může proběhnout například v lipenském Hopsáriu, kde se děti vydovádí a také ohřejí.
Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.