Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Pekelná stezka aneb Mikuláš naděluje na Lipně
Akce pro děti

Pekelná stezka aneb Mikuláš naděluje na Lipně

Tradiční mikulášská nadílka se koná na Stezce korunami stromů Lipno první prosincovou sobotu. Je to ideální příležitost pro kratší rodinný výlet. Mikulášská družina bude mít pro všechny děti připraveny dárky, ale také úkoly. Samozřejmě nebudou chybět ani čerti.
Zapomeňte na předvánoční stres, přeplněná nákupní centra nebo ruch měst. Udělejte raději něco pro sebe. Vyrazte na mikulášskou nadílku na Stezku korunami stromů Lipno.

Pekelníci ovládnou na jedno odpoledne lipenskou Stezku korunami stromů. V sobotu 3. prosince v 11 hodin přebírají vládu nad oblíbenou Stezkou. Čerti budou čekat hned u vchodu a až do 15 hodin se jim na Stezce nevyhnete. Určitě potkáte i Mikuláše s nadílkou a laskavými anděly. Všechny děti do 14,99 let v doprovodu dospělého mají vstup i dopravu zdarma.

Svátek svatého Mikuláše se ani na Stezce korunami stromů neobejde bez řádění čertů. Pekelná Stezka tak tentokrát nabídne kromě relaxačních výhledů na ztichlou krajinu také trochu napětí. S čerty se potkáte hned u vstupu na Stezku a během své cesty k vrcholu je můžete potkat kdekoliv. Třeba i v připravený tvůrčích dílnách, kde si děti můžou vyrobit památku na strašidelnou pekelnou výpravu. Čertů ale není potřeba se bát. Přestože jsou z pekla, připravili si pro děti zábavné a přátelské čertovské hry.

Pekelníci budou samozřejmě také pod dohledem laskavého Mikuláše a jeho andělských pomocníků. Za básničku nebo krátkou písničku vás určitě nenechají odejít s prázdnou. Nadělovat bude také samotná Stezka. Všem dětem do 14.99 let v doprovodu dospělé platící osoby nabízí v den konání akce vstup a dopravu zdarma.

Adventní program pro skvělou náladu
Kromě dobrodružné Pekelné Stezky můžete na Lipno vyrazit také za adventní atmosférou. V neděli 4. prosince od 12 do 16 hodin přijede na náměstí před hotel Element Andělská pošta. Děti si můžou vyrobit své vlastní psaní pro Ježíška a předat ho andělům na chůdách. Tím je zajištěné spolehlivé doručení dopisu na místo tam, kam patří.

I následující stříbrná adventní neděle 11. prosince přinese svou porci předvánoční atmosféry. Živá hudba v podání dámské folkové skupiny Lakomá Barka, a kreativní dílny s vánoční tematikou pro děti pomůžou zapomenout na spěch končícího roku.

Poslední adventní neděle 18. prosince proběhne na Lipně ve velkém stylu. Vystoupí úspěšný dětský pěvecký sbor Medvíďata z Českého Krumlova. S lišákem Foxem také společně ozdobí vánoční stromeček a příprava na Vánoce tak bude ukončená.

V kongresovém centru hotelu Element se bude konat také filmový festival Snow Film Fest. Filmy se zimní a adrenalinovu tematikou čekají na obdivovatele extrémních sportovních výkonů v náročných zimních podmínkách. Festival proběhne 4. a 30. prosince od 13 do 16 hodin. Rezervace vstupenky není nutná.

Adventní čas na Lipně je plný příjemných událostí a zábavy.

ČEZ Kolem Lipna

Závod ČEZ Kolem Lipna patří k hlavnímu programu mnohem rozsáhlejšího sportovního festivalu ČEZ Lipno Sport Festival, který probíhá skoro více jak jeden srpnový týden.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Lipno dětem aneb den s Integrovaným záchranným systémem

Nejen děti se mohou těšit na další dětský den, tentokrát Lipno dětem aneb den s Integrovaným záchranným systémem. Zábavnou formou se dozvíte, jak pracují při záchranné akci policie, hasiči, letecká záchranná služba, vodní záchranná, horská služba aj.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Narozeniny Stezky korunami stromů

Přijďte oslavit 11. narozeniny Stezky korunami stromů v ČR! Připraven je veselý rodinný program a chybět nebude ani narozeninový dort.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Exkurze do hráze a vodní elektrárny Lipno

Do podzemí Lipna, 160 metrů pod hladinu přehrady a do útrob unikátní vodní elektrárny, se mohou zájemci podívat během nadcházejících pěti víkendů.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Škola jachtingu pro děti na Lipně

Škola jachtingu pro děti je na rozdíl od jednodenních kurzů rozdělena do bloků po 3 hodinách po dobu 3 dní. Vaše děti tak stráví vždy dopoledne nebo odpoledne na vodě. V průběhu kurzu je dostatek času vše si důkladně zapamatovat a zažít. Určeno pro děti od 9 let.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Yacht Club Lipno – jachting a plachetnice na Lipně

Loděnice Lipno nabízí jachting s nejlepším zázemím v ČR – jachtařské kurzy společnosti ProYachting, jachtařskou školu pro dospělé i mládež, dětské jachtařské tábory a soustředění, pronájem plachetnic RS Sailing.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Relaxace a sportovní vyžití v Rezidenci Club Canada

Wellness uprostřed krásné přírody, mezi zámky, kláštery, zříceninami hradů, historickými městy, u řeky Vltavy a Lipenského jezera – to je jen stručný výčet toho, co vám okolí Clubu nabízí.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Foxíkovo dětské cyklo-hřiště a další nové dobrodružství v bikepark Lipno

Zábavná a dobrodružná jízda na tratích lipenského bikeparku se stává stále oblíbenější, zvládne ji totiž bezpečně každý, kdo rád jezdí na kole. Letošní novinkou je sportovní trať pod lanovkou a také Foxíkovo dětské cyklo-hřiště s animátory a nafukovacím hradem.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Camping Lipno Modřín

Moderní kemp pro karavany a stany, lemován osvětlenou Jezerní cyklo/inline stezkou, přímo na břehu lipenského jezera nabízí 160 míst s elektrickou přípojkou a 200 míst pro stany.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Restaurace Slunečná louka

Restaurace v přízemí rodinného hotelu Slunečná louka hned vedle lanovky lyžařského areálu Lipno a v blízkosti přehradní nádrže Lipno.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Hotel Slunečná Louka

Rodinný hotel situovaný hned vedle lanovky lyžařského areálu Lipno a v blízkosti přehradní nádrže Lipno.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Cukrárna Povidloň na Lipně

Dezert Povidloň dal svůj název cukrárně na břehu Lipenského jezera. Přijďte ochutnat mistrovské zákusky a okouknout i něco z přípravy. Cukrářům zde totiž můžete nahlédnout pod ruce.
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj