Úvod > Aktuality > Mezinárodní festival outdoorových filmů doputuje tento víkend do Harrachova
Zážitky

Mezinárodní festival outdoorových filmů doputuje tento víkend do Harrachova

  • Vydáno16. listopadu 2018
Situace, z kterých vám stoupne adrenalin, dechberoucí záběry přírody či silné lidské příběhy. To všechno nabídne 16. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Program složený s besed se zajímavými hosty a promítání dobrodružných filmů bude 16. a 17. listopadu 2018 probíhat v David wellness hotelu v Harrachově.
Dračí ohonProstřednictvím unikátních profesionálních i amatérských filmů Mezinárodního festivalu outdoorových filmů máte možnost navštívit (nejen) exotická místa naší planety, poznat mentalitu a kulturu tamních obyvatel, potápět se v hlubokých oceánech, vyšplhat na vrcholky hor... Filmy si na nic nehrají, to, co divák vidí, je skutečnost, která se odehrála. Filmy jsou jedinečné a neopakovatelné. Letošní ročník nabízí rekordních 126 snímků a je také "nejmezinárodnější" v historii festivalu.

Harrachov se díky finanční podpoře města i letos stal spolupořadatelem tohoto již tradičního festivalu, a vy tak můžete tuto jedinečnou přehlídku filmů navštívit. MFOF se zde bude konat 16. a 17. listopadu vždy od 17 hodin v David wellness hotelu. Oba tyto dny začnou besedou se zajímavými hosty a následovat bude pásmo unikátních filmů s outdoorovou tématikou.

mfofMezi letošními filmy můžeme doporučit strhující snímek Ruslana Vakrilova s názvem Dračí ohon o prvovýstupu na vrchol Poincenot. Diváci se mohou těšit na další film Pavola Barabáše s názvem Vábenie výšok mapující historii slovenského himálajského dobrodružství s přihlédnutím k legendárnímu Ivanovi Gálfymu. Ze čtyř skvělých lezeckých filmů zmiňme Bezpečnost na třetím místě – Brad Gobright se zotaví z pádu, který mu polámal páteř a pokouší se zmáknout nejobtížnější výstupy své kariéry bez jištění! Nechybí ani filmy z domácí produkce. Uvidíte expedici s názvem Minya Konka alias moje nervy. Jedná se o první český výstup na 7 556 metrů vysokou horu s nejvyšší udávanou mortalitou horolezců na světě!

Další aktuality

Po stopách šlechtických rodů 2023: Harrachové – vznešenost zavazuje

Představit starobylý rod Harrachů a probudit zájem veřejnosti o něj je cílem 13. ročníku projektu Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů s podtitulem Harrachové – vznešenost zavazuje. Tématem letošního roku jsou nejen regionální památky, ale především šlechtický rod Harrachů, jenž se stal celoročním vlajkovým tématem na všech objektech Národního památkového ústavu. Letos uplyne několik významných výročí, což dává příležitost tento starobylý rod připomenout. Přesně před 400 lety nastoupil Arnošt Vojtěch z Harrachu na pražský arcibiskupský stolec a zároveň je tomu 400 let od sňatku Isabely Kateřiny z Harrachu s Albrechtem z Valdštejna. Harrachové byli s českými zeměmi velmi silně spjati a zanechali v naší historii hlubokou stopu. V letošním roce si připomínáme také 70 let od zpřístupnění zámku Hrádek u Nechanic veřejnosti. Právě toto letní lovecké a reprezentační sídlo Harrachů bude společně se zámkem Janovice u Rýmařova hlavním objektem letošního harrachovského roku.
Liberecký kraj | Památky

Zdolejte Jizerské tisícovky na běžkách!

Vzpomínáte si na legendární závod na běžkách „Jizerské tisícovky“? Jezdíval se každou zimu vždy v lednu a účastníci měli zdolat co nejvíce tisícových vrcholů Jizerských hor za jeden den. Závod byl sice před několika lety zrušen, ale proč si neudělat výlet po stopách tohoto slavného vytrvalostního a orientačního závodu po své vlastní ose? Na horách panují celkem dobré nebo alespoň dostatečné sněhové podmínky, tak hurá do bílé krajiny!
Liberecký kraj | Zimní sporty

15 tipů, kam za kouzlem zimy v Jizerských horách

Při toulkách přírodou v Jizerských horách objevíte velmi zajímavá místa, která v zimě mráz a sníh změní k nepoznání. Například voda v početných horských vodopádech získá díky mrazu najednou pevné skupenství, zamrzají také blata, jizerskohorské rašeliniště i přehrady. Nemluvě o krásných trasách na běžky, které mnohdy vedou místy, která jsou v létě obtížněji dostupná. Nenechte si ujít nejkrásnější zimní výpravy Jizerskými horami!
Liberecký kraj | Příroda

Česko mezi řádky: Grandhotel, Ještěd a Jaroslav Rudiš

Jako „tak trochu starej zázrak“ označuje horský hotel Ještěd hlavní hrdina románu Grandhotel Jaroslava Rudiše (*1972), samotář Fleischman. Dějištěm prózy oceněné roku 2007 titulem Magnesia Litera v kategorii cena čtenářů je právě ikonický hotel nad Libercem, odkud Fleischman uhranutý mraky a meteorologickým děním na obloze pozoruje své okolí.
Liberecký kraj | Zážitky