Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > 21. Mezinárodní festival outdoorových filmů
Festivaly

21. Mezinárodní festival outdoorových filmů

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Moravskoslezský kraj nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Letošní podzim bude opět patřit adrenalinovým, dobrodružným a sportovním filmům. 21. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů se uskuteční v mnoha českých městech od 18. října do 9. prosince.

Od poloviny října do poloviny prosince můžete vidět vybrané soutěžní filmy a doprovodné programy ve více než 20 městech a místech České republiky a také v Polsku. Slavnostní zahájení festivalu se uskuteční v Domě kultury Poklad v Ostravě – Porubě, a to ve středu 18. října od 18 hodin. Zakončení a vyhlášení nejlepších filmů s předáním cen přítomným filmařům proběhne v přímém televizním vysílání TV Noe v sobotu 9. prosince 2023.

Do soutěže bylo vybráno z 1235 filmů z různých zemí světa 32 snímků různých kategorií. Z kategorie horský a horolezecký film můžeme diváky pozvat na několik zajímavých filmů. Výstup českých horolezců M. Holečka, R. Groha a T. Petrečka na Mašerbrum zdokumentoval Tomáš Galásek ve filmu K1. Pavol Barabáš se ve svém hodinovém dokumentu Horský vůdce zamýšlí nad tatranskými horskými vůdci, kteří pomáhají druhým plnit své  touhy v nejvyšších slovenských horách již 150 let. Z Vysokých Tater je také film Nechtěný  autoportrét Rastislava Hatiara, který přežil pád laviny, při které jeho spolulezec zemřel. Po čase se na místo vrátil a vzpomíná.

O lavinovém neštěstí a následném vyrovnávání s jeho následky je emotivní kanadský snímek To the hills & back. Do pákistánských velehor nás vezme parta francouzských přátel v dokumentu Air Karakoram. Pokusí se dostat do nejvyšších vrcholů pomocí paraglidingu, a zároveň se snaží překonat světový rekord. Ve švýcarském snímku Cerro Torre climb & fly si rovněž horolezci – paraglidisté snaží ulehčit cestu z majestátní hory v Patagonii. 600 km through the icy desert je název dokumentu, ve kterém nás polská polárnice vezme do světa ledu.

Milovníci potápění a vodního světa si take přijdou na své. Miroslav Náplava nabízí strhující příběh Pavla Grosse, akvanauta, vizionáře, vynálezce a konstruktéra ponorek v dokumentu Akvanaut Pavel Gross. S Markétou Hanákovou se vydáme do Amazonie: Na nafukovací kanoi mazi piraně a s olympionikem Vavřincem Hradílkem splavíme Gangu. V rámci dobročinného projektu humanitární organizace ADRA tak vznikl dokument Martina Vrbického Expedice Ganga: Vávrova výzva
 

Historie festivalu

Festival byl založen v roce 2003 Cestovní kanceláří Turistika a Hory s.r.o., která byla do roku 2009 hlavním pořadatelem festivalu. V roce 2010 byla založena společnost Outdoor Films s.r.o., která vzala festival pod svá křídla. Spolu se spolupořadateli v jednotlivých městech se nám postupně podařilo vybudovat mimořádně rozsáhlý projekt. V prvním ročníku byl festival situován do 3 českých měst. Postupně se za podpory měst, regionů a partnerských firem rozšiřoval a v XIV. ročníku 2016 navštívil již 50 míst České a Slovenské republiky. Během této doby se několikanásobně zvýšila jeho návštěvnost. Jen slavnostní zahájení v Ostravě pravidelně navštěvuje přes 600 návštěvníků.

Provozovatel

Outdoor Films s.r.o.

Fráni Šrámka 5/1209
709 00 Ostrava
Tel.:
+420 739 016 466
Email:
info@outdoorfilms.cz
GPS:
49,826862 18,261028
 
Region:
Moravskoslezský kraj
Oblast:
Ostrava a okolí
Město:
Ostrava
Tipy na výlet:
Ostrava a okolí
 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Aktuality

100 let Velké Ostravy

Putovní výstava z dílny Archivu města Ostravy, která je v průběhu oslav postupně k vidění na Nové radnici a na různých místech 5 městských obvodů, na kterých se rozkládalo 7 zakladatelských obcí Velké Ostravy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Dobové obecní slavnosti v Ostravě

Na Mariánském náměstí budou probíhat Dobové obecní slavnosti. Zaměření budou na dobové oblečení, program, bude se hledat propojení s lokální historií té doby.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Braniboři v Čechách

Operní prvotina Bedřicha Smetany vznikla záhy po skladatelově návratu ze švédského působiště do vlasti. Zásadní okolností jejího zrodu byla soutěž o dvě nejlepší české opery vypsaná hrabětem Janem Harrachem.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Prodaná nevěsta

Nejpopulárnější česká národní opera a jedna z nejlepších komických oper světového repertoáru.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Dalibor

Tragická opera, jejímž námětem se stala historická postava českého rytíře Dalibora z Kozojed a především pak pověsti s ní spojené.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Dvě vdovy

Dvě vdovy je komická konverzační opera po vzoru francouzského žánru opéra-comique, jejíž děj je zasazen do salónu venkovského statku a humor je založen na situační komice.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Hubička

Mladý vdovec s dítětem Lukáš si má vzít Vendulku, ale oba jsou tvrdohlaví. Hned jak se setkají, pohádají se o hubičku.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Tajemství

Sedmá, předposlední dokončená opera Bedřicha Smetany bývá označována za jeho největší operní skvost.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Relaxační centrum Wellnessa v Ostravě

Dopřejte si wellness služby, jako jsou sauna, masáže, koupele, zábaly nebo solárium. Prospějete tím nejen svému tělu, ale i duši. Nechte se unést pivními či čokoládovými koupelemi, havajskou, thajskou, čokoládovou masáží nebo jen zarelaxujte v soukromí voňavé sauny.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Tawan Harmony Ostrava

Vstupte do světa nejnovějšího salonu TAWAN v Harmony Club hotelu v Ostravě. Prémiové a klidné prostředí s absolutním komfortem. Velice prostorné a klimatizované masážní pokoje se sprchou a veškerým kosmetickým vybavením. Odpočinková zóna s čajem a infuzovanými vodami samozřejmě zdarma.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Technotrasa – stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Technotrasa je virtuální neznačenou trasou spojující industriální atraktivity Moravskoslezského kraje, zahrnující nejen památky průmyslové revoluce, ale také vojenské nebo zemědělské objekty.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Escape Game Ostrava

Kvalitní scénáře a atraktivní aktivity v únikových hrách Král Artuš, Nulová šance, Dědečkova místnost, Al Capone.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

FunGolf Ostrava

Unikátní zábavní park FunGolf. Pod jednou střechou najdete kromě minigolfu také obří dětské hřiště, příjemné posezení v kavárně a další lákadla pro váš volný čas.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Saunování v saunovém světě Saunia Futurum Ostrava

Saunia je se svými mnoha pobočkami jedničkou mezi saunovými světy v ČR. Je unikátní svým umístěním v obchodních centrech, takže disponuje skvělou dopravní dostupností. V ceně vstupu je osuška a prostěradlo, takže rozhodnout se pro návštěvu můžete skutečně kdykoli. Vstup je časově neomezený.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Socialistický realismus v Ostravě-Porubě – čtvrť podle sovětského vzoru

Široký bulvár, důraz na symetrii a zdobnost, unikátní celky domů, dvorů a vnitrobloků. Mělo zde vzniknout nové město, zalité sluncem, plné zeleně, klidu a spokojených pracujících – protipól původní Ostravy, ve které lidé dosud bydleli v bezprostřední blízkosti hutí a dolů a stovek tun železa a uhlí.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Největší bludný balvan v Ostravě

Za velkého cestovatele můžeme prohlásit náš největší bludný balvan v České republice, neboť při své cestě někde na území dnešního Švédska nebo Finska urazil téměř 1500 kilometrů. Nyní je k vidění na podstavci ve Vratimovské ulici v Ostravě Kunčicích.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion D.M.Z. v Ostravě Mariánských Horách

Penzion D.M.Z. nabízí luxusní ubytování hotelového typu na dosah centra Ostravy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Kavárna Starbucks v Ostravě

Kavárny Starbuck se staly majákem pro milovníky kávy po celém světě. Proč si vybrali právě Starbucks? Protože vědí, že zde vždy naleznou upřímné jednání, příjemnou atmosféru a fantastický šálek dokonale pražené a skvěle připravené kávy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Cokafe Dolní Vítkovice

Areál ostravských Dolních Vítkovic skrývá kavárnu, pražírnu a cukrárnu Cokafe.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Hotel Veronika Ostrava – Vítkovice

Hotel Veronika Ostrava se nachází v městské části Vítkovice, na hlavním náměstí tohoto městského obvodu, cca 2 km od centra Ostravy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Pivovar Ostravar

Pivovar Ostravar patří mezi deset největších pivovarů v České republice.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

U Kluků

U Kluků je restaurace v Ostravě zaměřující se na přípravu obědů pouze z čerstvých surovin.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Hotel Padre

Padre je rodinný hotel ve čtvrti Vítkovice. Hotel nabízí 8 klimatizovaných pokojů
Vítkovice, Moravskoslezský kraj

Restaurace Moravská chalupa

Stylový interiér, typicky staročeská kuchyně i pokrmy moderní gastronomie, moravská pohostinnost: to je ve zkratce Moravská chalupa, restaurace sídlící v centru Ostravy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj