Úvod > Aktuality > Přívozy na přehradě Lipno už zase jezdí
Přívozy na přehradě Lipno už zase jezdí
"> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Přívozy na přehradě Lipno už zase jezdí

  • Vydáno21. května 2021
Přívozy přes Lipenskou přehradu zahájily od května provoz. Využít tak lze spoje mezi Horní Planou a Bližší Lhotou a mezi Frymburkem a Frýdavou. V tuto dobu již také jezdí oblíbený letní přívoz na trase Dolní Vltavice – Kyselov. Lodní doprava výrazně zkracuje cestu v oblasti turistům i obyvatelům, kteří jinak musí celou lipenskou nádrž objíždět.
Přívoz Bližší LhotaOd května je opět možné využít přívozy přes lipenskou nádrž. Jezdit začaly dva přívozy, a to z Horní Plané do Bližší Lhoty a z Frymburka do Frýdavy. Třetí přívoz, který jezdí z Dolní Vltavice do Kyselova, místní i turisty letos vozí od 15. května.

Z Horní Plané do Bližší Lhoty jezdí přívoz každou půlhodinku, přesně v půl, a to od 6:30 do 20:30 hodin. Příjemné jsou také přestavěné automaty tak, aby bylo možné platit jízdné i platební kartou. Od přívozu můžete dále pokračovat například do Přední a Zadní Zvonkové, Svatého Tomáše, na Vítkův Hrádek či Frýdavy. Pěší turista zaplatí za převoz 15 Kč, cyklista 30 Kč (osoba a kolo dohromady).

Přívoz LipnoVe Frymburku je možnost využít přívoz pro cestu do Frýdavy. Odtud je pak možné podniknout výlety například na Svatý Tomáš a rozhlednu Vítkuv hrádek, do Nové Pece anebo až do Rakouska. Přívoz jezdí každou hodinu, v celou. Sveze vás od 9:00 do 17:00 (v květnu a červnu do 18:00) za 20 korun bez kola a cyklisty za 35 Kč.

Přívoz z Dolní Vltavice do Kyselova bude v provozu až od května. Loď jezdí vždy od 9 hodin minimálně do 16 hodin (v červenci a srpnu do 20 hodin). Na straně od Kyselova se pak dá pokračovat do Rakouska ke zdejší části Schwarzenberského kanálu či na stranu k Bližší Lhotě nebo do Frýdavy. Za osobu se platí 35 korun, cyklistu přepraví za 60 Kč.
Přívoz Frymburk – přístaviště do Frýdavy ve Frymburku

Přívoz Frymburk – přístaviště do Frýdavy ve Frymburku

Pokud si chcete zkrátit cestu na pravý břeh Lipna o skoro 19 km, můžete využít lodního převozu z Frymburku na Frýdavu.

Přívoz přes Lipno – Dolní Vltavice – Kyselov

Přívoz přes Lipno – Dolní Vltavice – Kyselov

Poznejte krásnou, neporušenou krajinu šumavských hor a okolí nejhezčí přehradní nádrže – Lipna. Při pěších i cyklistických výletech v okolí přehrady vám bude nápomocen přívoz z Dolní Vlatvice do Kyselova.

Přívoz přes Lipno Horní Planá – Bližší Lhota

Přívoz přes Lipno Horní Planá – Bližší Lhota

Chystáte se na Lipno a chcete si užít jízdu po obou březích "českého moře"? Tak to není žádný problém – na druhou stranu vás a vaše auto, kolo nebo motocykl přepraví přívoz z Horní Plané do Bližší Lhoty.

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.