!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Přívozy na přehradě Lipno už zase jezdí

Přívozy na přehradě Lipno už zase jezdí

Vydáno 8. dubna 2019 Příroda
Přívozy přes Lipenskou přehradu zahájily po zimní odstávce provoz. Využít tak lze spoje mezi Horní Planou a Bližší Lhotou a mezi Frymburkem a Frýdavou. V květnu navíc začne jezdit oblíbený letní přívoz na trase Dolní Vltavice – Kyselov. Lodní doprava výrazně zkrátí cestu v oblasti turistům i obyvatelům, kteří jinak musí celou lipenskou nádrž objíždět.
Přívoz Bližší LhotaOd dubna je opět možné využít přívozy přes lipenskou nádrž. Jezdit začaly dva přívozy, a to z Horní Plané do Bližší Lhoty a z Frymburka do Frýdavy. Třetí přívoz, který jezdí z Dolní Vltavice do Kyselova, bude místní i turisty vozit od května.

Z Horní Plané do Bližší Lhoty jezdí přívoz každou půlhodinku, přesně v půl, a to od 6:30 do 20:30 hodin. Letošní novinkou jsou přestavěné automaty tak, aby bylo možné platit jízdné i platební kartou. Od přívozu můžete dále pokračovat například do Přední a Zadní Zvonkové, Svatého Tomáše, na Vítkův Hrádek či Frýdavy. Pěší turista zaplatí za převoz 15 Kč, cyklista 30 Kč (osoba a kolo dohromady).

Přívoz LipnoVe Frymburku je možnost využít přívoz pro cestu do Frýdavy. Odtud je pak možné podniknout výlety například na Svatý Tomáš a rozhlednu Vítkuv hrádek, do Nové Pece anebo až do Rakouska. Přívoz jezdí každou hodinu, v celou. Sveze vás od 9:00 do 17:00 (v květnu a červnu do 18:00) za 20 korun bez kola a cyklisty za 35 Kč.

Přívoz z Dolní Vltavice do Kyselova bude v provozu až od května. Loď jezdí vždy od 9 hodin minimálně do 16 hodin (v červenci a srpnu do 20 hodin). Na straně od Kyselova se pak dá pokračovat do Rakouska ke zdejší části Schwarzenberského kanálu či na stranu k Bližší Lhotě nebo do Frýdavy. Za osobu se platí 35 korun, cyklistu přepraví za 60 Kč.
Přívoz Frymburk - přístaviště do Frýdavy ve Frymburku

Přívoz Frymburk - přístaviště do Frýdavy ve Frymburku

Pokud si chcete zkrátit cestu na pravý břeh Lipna o skoro 19 km, můžete využít lodního převozu z Frymburku na Frýdavu.

Přívoz přes Lipno - Dolní Vltavice - Kyselov

Přívoz přes Lipno - Dolní Vltavice - Kyselov

Poznejte krásnou, neporušenou krajinu šumavských hor a okolí nejhezčí přehradní nádrže - Lipna. Při pěších i cyklistických výletech v okolí přehrady vám bude nápomocen přívoz z Dolní Vlatvice do Kyselova.

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Přívoz přes Lipno Horní Planá - Bližší Lhota

Přívoz přes Lipno Horní Planá - Bližší Lhota

Chystáte se na Lipno a chcete si užít jízdu po obou březích "českého moře"? Tak to není žádný problém - na druhou stranu vás a vaše auto, kolo nebo motocykl přepraví přívoz z Horní Plané do Bližší Lhoty.