Úvod > Aktuality > Lezte či horolezte s Kudy z nudy!
Lezte či horolezte s Kudy z nudy!
">
Letní sporty

Lezte či horolezte s Kudy z nudy!

  • Vydáno16. července 2012
Horolezci, horolezkyně i horolezčata potřebují stále nové vrcholy, které by mohli zdolávat. Naštěstí je u nás příležitostí ke šplhání a lezení více než dost. Se vzrůstem obliby bouldrování navíc vznikají stále nové a nové kryté stěny, takže se tomuto koníčku můžete věnovat za jakéhokoli počasí a v kteroukoli roční dobu.
Jednoznačnou výhodou nových stěn je i různorodá náročnost jednotlivých lezeckých zařízení. V přírodě se často neobejdete bez lana a sedáku, ale v některém z barů, kde mají k dispozici lezeckou stěnu a podlahu plnou žíněnek, nebudete potřebovat prakticky nic než vhodné boty a svou šikovnost, sílu a rovnováhu. Pokud jste si nikdy nic podobného nevyzkoušeli, je možná ta správná chvíle, protože Kudyznudy vám přináší deset tipů na lezení a horolezení za všech povětrnostních podmínek. Tak se nenechte dvakrát pobízet a vyšvihněte se na stěnu!

1. Pískovec a kánoe
Je turistický, přírodní a sportovní styl to, co hledáte? Cvičná horolezecká stěna v areálu Vodáckého tábořiště „Cakle“ ve Starých Oldřichovicích je pro vás to pravé. Areál samozřejmě nabízí i další povyražení, jako třeba hod tomahavkem, sjíždění meandrů Tiché Orlice na kánoích a další.

2. Labské pískovce pro každého
Kolem Labe ční mnoho skal, které přímo křičí: „Zdolej mě!“ Výhodou této oblasti je celá škála obtížností lezení, které si můžete vybrat. Spokojeni budou jak úplní začátečníci, tak ostřílení horolezci. A navíc je tu krásně! Nechte se pozvat na labské pískovce.

3. Vertical Park Harrachov
Lanové centrum Proud – Harrachov připravilo také adrenalinovou část parku. Pod dohledem instruktorů můžete vyzkoušet svoje schopnosti zavěšeni na vertikálně ložené stěně. Tohle byste si neměli nechat ujít!

4. Čertovské Čertovy skály
Čertovy skály jsou valašský unikát, který ocení nejen geologové, ale také lezci a horolezci. Skály nedaleko obce Lidečko jsou 25 metrů vysoké a 150 metrů široké. Pokud se sem vydáte, určitě si přijdete na své.

5. Ráj horolezců v Českém ráji
Vynechat v našich tipech Prachovské skály by bylo asi jako zamlčet Francouzům existenci žen. Jedná se přece o horolezecký ráj, kterému se u nás nic nevyrovná. Když se navíc vydrápete až na vrchol jedné z věží a rozhlédnete se kolem sebe na všechnu tu krásu okolo, budete mít co dělat, abyste samým dojetím nespadli.

6. Největší boulderová stěna u nás
Největší boulderovou stěnu najdete v Praze na Smíchově. Pořádají zde kurzy pro začátečníky, tudíž se naučíte nejen správně lézt, ale i padat. Ale nebojte se! Podlahy jsou pokryty měkkými žíněnkami, takže to moc nebolí.

7. Horolezení v Praze
Myslíte si, že máte opravdu vytříbený cit pro rovnováhu a brilantní techniku nohou? Věřte tomu, že se ještě máte hodně co učit. V Ruzyni naleznete skvělou stěnu na lezení na ploše 600 čtverečních metrů a přes 111 označených cest, na kterých se průběžně obměňuje okolo 4000 chytů. Omrzí-li vás nakonec lezení s lanem, zkuste to tu na boulderovce.

8. Největší venkovní stěna u nás
Kousek za stanicí metra Strašnická v Praze naleznete areál Gutovka, který nabízí zábavu pro celou rodinu. Zdejším unikátem je největší venkovní lezecká stěna ve střední Evropě, kterou se sem můžete vydat pokořit.

9. Lezení pod zemí
Netradičně můžete svoje lezecké schopnosti využít v jeskyních. Výhodou je nezávislost na podnebných podmínkách, nevýhodou náročnost terénu. Ale být zavěšen nad podzemní řekou má rozhodně svoje kouzlo. Vydejte se do Blanska!
Horolezectví v oblasti Labských pískovců

Horolezectví v oblasti Labských pískovců

Lezení na pískovcovích věžích, sklaních masívech a umělé stěně. Nabízíme opravdu skvělé a bezpečné lezení na pískovcové věže cestami od úrovně I až po VII pro ty opravdu náročné.

Lezecká pískovcová stěna Cakle v Ústí nad Orlicí

Lezecká pískovcová stěna Cakle v Ústí nad Orlicí

Je turistický, přírodní a sportovní styl to, co hledáte? Cvičná horolezecká stěna v areálu Vodáckého tábořiště „Cakle“ ve Starých Oldřichovicích je pro vás to pravé. U nás zapomenete na stres a v kruhu svých nejbližších a přátel si odpočinete aktivním pobytem v přírodním stylu.

Sportovní areál Gutovka – relaxační areál pro návštěvníky různých věkových skupin

Sportovní areál Gutovka – relaxační areál pro návštěvníky různých věkových skupin

Areál Gutovka se rozléhá na ploše zhruba 3,5 hektaru. Je navržen tak, aby umožnil příjemné vyžití a zajímavé trávení volného času pro celou rodinu. Mezi hlavní taháky patří největší venkovní lezecká stěna ve střední Evropě.

Čertovy skály na Valašsku

Čertovy skály na Valašsku

Čertovy skály jsou 150 m dlouhé a až 25 m vysoké pískovcové skály u obce Lidečko představují nejpopulárnější a nejnavštěvovanější skalní útvar na Valašsku, terény jsou vhodné pro zkušené i začínající horolezce.

Lanové centrum Harrachov na Mýtě

Lanové centrum Harrachov na Mýtě

Lanové centrum Proud – Harrachov Na Mýtě je netradiční outdoorový areál, který je tvořen systémem cest a překážek z lan a trámků, zavěšených na dřevěných sloupech ve výšce od 4 do 12 metrů.

Prachovské skály v Českém ráji

Prachovské skály v Českém ráji

Nejznámější částí Českého ráje jsou bezpochyby Prachovské skály, ráj pro horolezce. Toto skalní město leží necelých 10 km severozápadně od města Jičín. Vybrat si můžete z několika prohlídkových okruhů.

Boulderová stěna Lokalblok

Boulderová stěna Lokalblok

Restaurace, sportovní bar v Praze na Smíchově a především lezecká stěna – bouldering, která nabízí více než 500 m² lezeckých profilů. Lokal Blok pořádá také kurzy pro začátečníky i pokročilé. Se základy lezeckého sportu vám ochotně poradí profesionálové.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl