Úvod > Co chcete dělat? > Horolezecká stěna v Praze – Ruzyni
Letní sporty

Horolezecká stěna v Praze – Ruzyni

Myslíte si, že máte opravdu vytříbený cit pro rovnováhu a brilantní techniku nohou? Věřte tomu, že se ještě máte hodně co učit. Naleznete tu skvělou stěnu na lezení na ploše 600 čtverečních metrů a přes 111 označených cest, na kterých se průběžně obměňuje okolo 4000 chytů.
Omrzí-li vás nakonec lezení s lanem, nebo vás "vypeče" spolulezec, můžete zkusit vypilovat svoji techniku, sílu či vytrvalost na boulderovce. Lezecká stěna Ruzyně je nejstarší velkou lezeckou stěnou v Praze, která nabízí lezecké veřejnosti své služby již od roku 1993.
 
Stěna je ve svém nejvyšším bodě bezmála 12 metrů vysoká. Na ploše 600 m² zde v současné době naleznete přibližně 111 označených cest, na kterých průběžně obměňují okolo 4.000 chytů. Cesty jsou postaveny s rozvahou tak, aby si každý našel to své, od začínajících lezců, přes "rekreační extrémisty", až po výkony posedlé "nabušence". Všechny cesty jsou rovnoměrně rozmístěny ve 30 liniích jištění a tudíž si zde s velkou pravděpodobností rozumně zalezete i v podvečerní špičce.
 
Průběžně zde pořádají kurzy lezení na umělé stěně i kurzy lezení na skalách.