ÚvodAktuality

Aktuality Ústecký kraj

Vydejte se na kole do města i do přírody. Cykloturistika se dá provozovat prakticky kdekoliv, od upravených cyklostezek, přes lesní stezky až po náročné horské terény, speciálně upravené bikeparky a adrenalinové sjezdy. Uspokojí proto jak rekreační výletníky, tak zkušené jezdce. V naší široké nabídce najdete aktuální tipy, kde si kolo užijete do sytosti. Na mnoha místech v České republice si můžete kolo také zapůjčit a pokud plánujete dálkový či vícedenní výlet, pak vám přijdou vhod cyklobusy a cyklovlaky. Cykloturistika je aktivní způsob trávení volného času v přírodě, který zlepší vaši fyzickou kondici a můžete ho spojit s návštěvou kulturních památek a poznáváním naší historie.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Ústecký kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Projeďte se na kole okolo jezera Milada

Tentokrát vás nebudeme lákat na přírodní unikáty, ale naopak do krajiny, která vznikla zcela plánovaně rukou člověka. Bývalá těžební oblast nedaleko měst Ústí nad Labem, Teplice, Chabařovice aTrmice prošla rekultivací a díky ní zde vznikla nová rekreační oblast. Největším lákadlem oblasti je jezero Milada, třetí největší jezero v ČR, okolo kterého se můžete projet na kole.
6. květen 2024 9:13
Letní sporty, Ústecký kraj

Houmrův triatlon startuje již tuto sobotu

Závodníci i sportovní nadšenci všech výkonnostních kategorií se můžou zúčastnit 29. ročníku v sobotu 5. srpna 2023 ve Sportovním areálu města Jiříkov u Rumburku. Největší triatlonový závod ve Šluknovském výběžku "Houmrův triatlon" nabídne bohatý doprovodný program, na kterém vystoupí například Děda Mládek Ilegal Band, No Name, Kabát revival a další.
3. srpen 2023 8:00
Letní sporty, Ústecký kraj

V sobotu se zahajuje cyklistická sezóna na Labské stezce

Cyklistická sezóna bude na Labské stezce v Ústeckém kraji zahájena v sobotu 29. dubna 2023 tradičně, a to zahajovací jarní cyklojízdou. Oprašte helmy, šlápněte do pedálů a nenechte si ujít sportovní den plný zábavy pro celou rodinu.
27. duben 2023 10:00
Letní sporty, Ústecký kraj

Na Labské stezce poslouží cyklistům nový cykloprůvodce

Nový Cykloprůvodce Labská stezka 2021 je již milovníkům jízdy na kole k dispozici. Přináší aktuální informace o celé 1 300 km dlouhé trase od pramene Labe až po Severní moře, včetně odbočky do Prahy. Vedle map jednotlivých úseků a tipů na hlavní atrakce obsahuje také přehled certifikovaných ubytování pro cyklisty, jízdní řády přívozů, kontakty na informační centra a další důležité informace.
11. únor 2021 12:00
Letní sporty, Ústecký kraj

V Ústeckém kraji se podařilo dokončit Labskou stezku

Na přelomu října a listopadu 2020 se v Ústeckém kraji podařilo dokončit poslední chybějící úseky Labské stezky mezi Litoměřicemi a Štětím. Cyklistům se tak nabízí upravené souvislé vedení Labské stezky z Dolního Žlebu přes Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice a Roudnici až ke hranici se Středočeským krajem v celkové délce 96 km.
6. listopad 2020 13:00
Letní sporty, Ústecký kraj

U Velkých Žernosek byl otevřen nový úsek Labské stezky

Na konci září byl otevřen nový, 0,6 km dlouhý, úsek Labské stezky u Velkých Žernosek, který umožní cyklistům vyhnout se silnici II/261. Z nového úseku, který vede podél řeky od přívozu vinařské obce Velké Žernoseky, se naskýtají překrasné výhledy na Bránu do Čech (Portu Bohemica). Nový úsek je i součástí evropské dálkové cyklotrasy EuroVelo 7 – Sluneční trasy spojující norský Nordkap s maltskou Valettou.
18. říjen 2017 10:00
Letní sporty, Ústecký kraj

Labská stezka byla oceněna na největším světovém veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín

Labská stezka je nejnavštěvovanější a nejoblíbenější cyklostezka v Německu. A stoupá tam i obliba jejího českého úseku, což potvrzuje výzkum o cykloturistice v Německu, uveřejněný na největším světovém veletrhu cestovního ruchu ITB Berlin. Labská stezka tam získala hned několik ocenění.
23. březen 2017 14:00
Letní sporty, Ústecký kraj